reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny jaki magnez przyjmujecie? Od kilku dni łapią mnie straszne skurcze w łydkach... Myślicie że suplementacje magnezem muszę skonsultować z lekarzem?
 
reklama
Hej, w końcu poczułam mocniejsze kopniaki.
Wizytę mam 7 czyli już tuż tuż.
Mi się osobiście wózki 3 kołowe też nie podobają. Kupiliśmy bebetto Pascal 3w1 z olx. A dziś jadę po łóżeczko. Chociaż ciągle mam mieszane uczucia czy to oby nie za szybko.

Ja biorę magne b6 2x dziennie plus tardyferol 2x dziennie bo mam niedokrwistość i mama premium dha.

Kasik ja nie konsultowalam z lekarzem czy mam brać magnez. Po prostu go biorę w pierwszej ciąży też brałam.
 
W sumie jechalam po.maxi cosi ale jak zobaczyłam to.. nie tego.sie spodziewałam po tej marce. Niski, mała gondola, kiepsko sie prowadzi itp
Dlatego padło na Silver Crossa- mąż wybierał. Niech mu bedzie ;)
Porodu sie boje jak diabli. Niech sie uspią i po wszystkim tadaaam. Ale nie mowie o.partych bo te najlepiej wspominam, tylko ta męczarnia przed
Nie ma się czego bać. Ja pierwszy poród wspominam bardzo lajtowo. Tylko 6 godzin a syn miał 4kg. Mam nadzieję że 2 drugim pójdzie szybciej [emoji23]
 
Hej, w końcu poczułam mocniejsze kopniaki.
Wizytę mam 7 czyli już tuż tuż.
Mi się osobiście wózki 3 kołowe też nie podobają. Kupiliśmy bebetto Pascal 3w1 z olx. A dziś jadę po łóżeczko. Chociaż ciągle mam mieszane uczucia czy to oby nie za szybko.

Ja biorę magne b6 2x dziennie plus tardyferol 2x dziennie bo mam niedokrwistość i mama premium dha.

Kasik ja nie konsultowalam z lekarzem czy mam brać magnez. Po prostu go biorę w pierwszej ciąży też brałam.
Biore to samo tzn.Mama dha premium plus,magne b6 forte i tardyferon.Na noc akard 1 tabletkę
 
reklama
Pobiegłam ostatnio do biblioteki i wzięłam praktycznie "encyklopedię" ciąży: "Ciąża, poród, macierzyństwo" Grażyna Iwanowicz-Palus i trochę jest taka "szkolna, ale ma dużo wiedzy. Najbardziej zaintrygował mnie rozdział o porodzie, a mianowicie, że leżenie czy pół leżenie podczas porodu jest nie naturalne, i tak naprawdę utrudnia poród.... ale co z tego jak w 90% szpitali to jedyna opcja? Każą leżeć i już :/ Przez to wszystko mocno skłaniam się ku cesarce, boję się bólu i nie chcę mieć traumy. Ewentualnie chcę rodzić prywatnie, ale to kosztuje 8,300zł więc bardzo dużo....

czy wy już myślałyście o porodzie czy jeszcze za wcześnie?


GRATULUJE zdrowej córeczki :* ! Co do pozycji podczas porodu- zapytaj w szpitalu w którym będziesz rodzić ale już dawno odeszli od tego żeby leżeć, wręcz zachęcają do ruchu, nawet na parte możesz być jak Ci wygodnie- byle położna miała dostęp żeby dziecko złapać :) Boli owszem, bardzo, znieczulenia nie dają, ale jak się już urodzi to jest taka ulga momentalnie :D Za to przy cesarce sama operacja nie boli ale potem jak to po operacji- problem z pionizacją, ciągnąca rana itd. Chociaż wiadomo, po naturalnym też mogą być komplikacje. Niestety jakoś dziecko wyjść musi :p

Co do wózków, ubranek - w pierwszej ciąży zaczęłam kompletować w maju urodziłam w lipcu, ale ja z tych strachliwych, bałam się że coś będzie nie tak i nie chciałam za szybko kupować :p Teraz już wszystko mam więc w listopadzie zacznę przeglądać i prać.
 
Do góry