reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
U mojego lekarza to standard. Wizyta wyglada podobnie jak pisała K-89. Przed wizyta położna sprawdza ciśnienie, wpisuje do karty ciąży wagę, wyniki aktualnych badani i robi ktg.
U mnie wszystkie pomiary robi lekarz podczas wizyty, nie ma tam położnej. Nie robi ktg, bo wychodzi na to, że nie ma w tej przychodni takiego sprzętu. Może gdybym wiedziała wcześniej, że ktg tez robi się w trakcie wizyt, to zmieniłabym przychodnię na bardziej zaawansowaną. Chociaż z lekarza jestem zadowolona 🤔
 
U mnie wszystkie pomiary robi lekarz podczas wizyty, nie ma tam położnej. Nie robi ktg, bo wychodzi na to, że nie ma w tej przychodni takiego sprzętu. Może gdybym wiedziała wcześniej, że ktg tez robi się w trakcie wizyt, to zmieniłabym przychodnię na bardziej zaawansowaną. Chociaż z lekarza jestem zadowolona 🤔
Nawet w szpitalach ktg robia od 37 tc najwcześniej w ciazy, ja nie mam fizjologicznej a 1 mialam miec 20.12 w 36+2 przez święta. Ale robia w szpitalu na oddziale wcześniej. Lekarka mi tłumaczyła ze zeby takie wczesne ktg odczytać to naprawdę musi sie lekarz znac a najlepiej byc kardiologiem. Zapisy u kobiet w niskiej ciazy sa wakie, jak, dzidzia spi sa waskie, wcale nie oznacza to anomalii, wiec skoro usg sa dobre to po, co sie denerwować? Lekarz cos zle odczyta bo ciaza niska i panika niepotrzebna. Moja lekarka pracowała 37 lat na patologii ciazy, takze jestem pewna że wie co mowi. A strach na dziecko tez oddzialywuje
 
Ja jestem w 36+4 i nie miałam ktg. Lekarz poprostu na każdej wizycie robi krótkie usg i tam sprawdza tętno, robi zapis do karty. Za tydzień mam wizytę, ciekawe czy mnie skieruje na ktg, ale wydaje mi się że jeśli nic się nie dzieje, szyjka zamknięta, ruchy mocno wyczuwalne itd to nie ma potrzeby. No bo podczas ktg badają tętno i czynność skurczową, więc tak na logikę nie trzeba chyba robić przesiewowo w którymś tygodniu :)
 
Nawet w szpitalach ktg robia od 37 tc najwcześniej w ciazy, ja nie mam fizjologicznej a 1 mialam miec 20.12 w 36+2 przez święta. Ale robia w szpitalu na oddziale wcześniej. Lekarka mi tłumaczyła ze zeby takie wczesne ktg odczytać to naprawdę musi sie lekarz znac a najlepiej byc kardiologiem. Zapisy u kobiet w niskiej ciazy sa wakie, jak, dzidzia spi sa waskie, wcale nie oznacza to anomalii, wiec skoro usg sa dobre to po, co sie denerwować? Lekarz cos zle odczyta bo ciaza niska i panika niepotrzebna. Moja lekarka pracowała 37 lat na patologii ciazy, takze jestem pewna że wie co mowi. A strach na dziecko tez oddzialywuje
To mnie uspokoiło. Wydawało mi się, że ktg to już raczej pod koniec, jak coś zaczyna się dziać a nie rutynowo. Ja mam ciążę fizjologiczną, wszystko jest jak najbardziej prawidłowo, tętno na usg co wizytę jest sprawdzane plus ułożenie dziecka, ilość płynu, długość szyjki. Na szczęście jest zamknięta. Lekarz na KTG wysyła mnie dopiero w terminie porodu no chyba, że szybciej coś się zacznie dziać.
 
Nasza się raczej nie obróci może 1% szans jest. A ze jest taka spokojna na dodatek to już w ogóle. Jaki masz tydzień teraz dokładnie?
Koniec 31tc.
Co do ktg to leżąc w szpitalu od 32tc w pierwszej ciąży miałam robione je co tydzień a 2 x dziennie robiono pomiar pulsu.
W obecnej wszystkie pomiary robi mój lekarz (ciśnienie, waga itd.) USG a na nim puls dziecka, stan przepływów, łożyska, pomiary dziecka itd. Póki co ktg nie miałam.
 
Ostatnia edycja:
Koniec 31tc.
Co do ktg to leżąc w szpitalu od 32tc w pierwszej ciąży miałam robione je co tydzień a 2 x dziennie robiono pomiar pulsu.
W obecnej wszystkie pomiary robi mój lekarz (ciśnienie, waga itd.) USG a na nim puls dziecka, stan przepływów, łożyska, pomiary dziecka itd. Póki co ktg nie miałam.
No to masz jeszcze szanse na obrót 👍
 
reklama
Do góry