reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

A co myślicie o tym duphastonie? Nikt nie bada, każdy przypisuje. Ale po co na co? Może nam nie brak progesteronu. Oczywiście mi też lekarz przepisał. Kupiłam Ale nie biorę bo zbadalam progesteron i w normie. Chyba jednak zacznę brać po jednej na dobę. Taka ilość może nie zaszkodzi Ale czy pomoże.... sama już nie wiem. W pierwszej ciazy lekarz nic mi nie kazał brać bo jak ma być to będzie..
mi mówiła że daje się wtedy jeśli są wskazania, albo z badania krwi albo jeśli jest plamienie. ja w piatek dostałam luteinę pod język a dziś już mój lekarz przepisał dopochwowo. na te plamienia właśnie, zapobiegawczo . badania z krwi nie kazała robić.
 
reklama
A co myślicie o tym duphastonie? Nikt nie bada, każdy przypisuje. Ale po co na co? Może nam nie brak progesteronu. Oczywiście mi też lekarz przepisał. Kupiłam Ale nie biorę bo zbadalam progesteron i w normie. Chyba jednak zacznę brać po jednej na dobę. Taka ilość może nie zaszkodzi Ale czy pomoże.... sama już nie wiem. W pierwszej ciazy lekarz nic mi nie kazał brać bo jak ma być to będzie..
Mi przepisał bo ja sama chciałam bo progesteron jedynie 8... dał mi dla mojego psychicznego spokoju Ale mówił że jak ciaza ma się utrzymać to się utrzyma i bez tego. Nie ma badań potwierdzających faktyczne działanie duphastonu.
 
Progesteron nie zaszkodzi, a może pomoc :) nawet dla spokoju psychicznego.
Miałam plamienia brązowe od soboty, wczoraj raz trochę krwi, dziś już w porządku od południa. Rozmawiałam z kilkoma dziewczynami, które już dzieci urodziły i cześć z nich tez miała plamienia.
 
Ja biorę od już drugiej fazy cyklu po owulacji właśnie ze względu na poronienie. Duphaston nie zaszkodzi a właśnie może pomóc :).
A co myślicie o tym duphastonie? Nikt nie bada, każdy przypisuje. Ale po co na co? Może nam nie brak progesteronu. Oczywiście mi też lekarz przepisał. Kupiłam Ale nie biorę bo zbadalam progesteron i w normie. Chyba jednak zacznę brać po jednej na dobę. Taka ilość może nie zaszkodzi Ale czy pomoże.... sama już nie wiem. W pierwszej ciazy lekarz nic mi nie kazał brać bo jak ma być to będzie..
 
Ja biorę od już drugiej fazy cyklu po owulacji właśnie ze względu na poronienie. Duphaston nie zaszkodzi a właśnie może pomóc :).
Ja też poroniłam i to w okresie kiedy przykmowałam luteinę, więc chyba to tak jak ktoś napisał - progesteron nie zaszkodzi ale jak ciąża jest zdrowa to sama się utrzyma. W tej ciąży moja ginekolog już nie przepisała mi luteiny, za dwa tygodnie mam wizytę u innego lekarza - ciekawe co on powie.
 
Nie zaszkodzi a może pomóc
Ja też poroniłam i to w okresie kiedy przykmowałam luteinę, więc chyba to tak jak ktoś napisał - progesteron nie zaszkodzi ale jak ciąża jest zdrowa to sama się utrzyma. W tej ciąży moja ginekolog już nie przepisała mi luteiny, za dwa tygodnie mam wizytę u innego lekarza - ciekawe co on powie.
 
reklama
No właśnie z tym nie zaszkodzi to nie tak do końca . Duphaston przyjmowany mimo odpowiedniego swojego poziomu progesteronu może zaszkodzić. Szczególnie gdy rozwija się chłopiec. Dlatego mam wątpliwości by to przyjmować "na wszelki wypadek "
 
Do góry