reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny nie przejmujcie sie, wszystko lacznie z dzidzia duzo wazy :)


  • około 3,5 kg – dziecko
  • 1 kg – macica
  • 1 kg – płyn owodniowy
  • 0,5 kg – piersi
  • 0,7 kg – łożysko
  • 1,2-1,5 kg – dodatkowa objętość krwi
  • 1,5 kg – woda zatrzymana w organizmie
  • ok. 3,5 kg – zapasy na okres karmienia piersią
Ja już 109 i mam wyjechane na to. Pozniej bede mieć znowu swoją wagę. Teraz wazne ze dzidziuś zdrowy rośnie i kazda wizyta przybliża do porodu [emoji173][emoji173][emoji173]
 
Dziewczyny nie przejmujcie sie, wszystko lacznie z dzidzia duzo wazy :)


  • około 3,5 kg – dziecko
  • 1 kg – macica
  • 1 kg – płyn owodniowy
  • 0,5 kg – piersi
  • 0,7 kg – łożysko
  • 1,2-1,5 kg – dodatkowa objętość krwi
  • 1,5 kg – woda zatrzymana w organizmie
  • ok. 3,5 kg – zapasy na okres karmienia piersią
Ja się nie przejmuję moją wagą... Ale co powie moja gine juz tak, dostanę niezłą reprymendę jak przytyję o kilo za duzo... Zapowiedziała mi na pierwszej wizycie w maju?, ze mogę nie więcej jak 10 kilo...
Juz sobie znalazlam wymowke. Zgonię że to przez nie męża. Ostatnio mnie bardzo rozpieszcza, a przez to boję sie wejść na wagę...
Ostatnio się wazylam bylo 10 kilo +, jakis tydzień dwa temu.
 
Dzieciątko swoje waży wody plodowe macica .napewno to zrzucisz po ciazy ja jestem na plusie 10kg od poczatku ciazy .tylam po 2 kg na miesiąc
Ja do 5 mc utyłam tylko 1,2 potem po ok 4 kg na miesiąc. Lekarz i obsesyjna na tle sylwetki fotografka twierdzą, że ja gromadzę ogromy wody, nie tłuszczyku. Jakieś pocieszenie to jest... marne bo marne.. :D ale jakieś. No nic zwale masę ciążową + przedrzymskim to co się upasłam przed. :D
 
reklama
Ja mam sposób na utrzymanie wagi na poziomie 40kg, ale w ciąży nie mam zamiaru go stosować. Jak tak jadłam to nic nie tyłam, a mogłam jeść co chciałam i w jakich ilościach chciałam kiedyś. A teraz jem zdrowo, wcale nie jakieś ogromne porcje i tyle kg już na plusie, że naprawdę nie wiem skąd i czemu w takim tempie.
U mnie do tego wystarczy stres i zmeczenie. 40 a nawet mniej bez wysilku.
Gorzej w druga strone zadzialac. Ciaza to wyjatkowy stan w ktorym i u mnie przy podobnym odzywianiu jak wczesniej waga wreszcie przyrasta.
 
Do góry