reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Ja wszystko biorę w rozmiarze S, przed ciążą miałam XS, a te do karmienia i ciążowe rzeczy są w sumie przystosowane do normalnych rozmiarów, tylko że jest miejsce na brzuszek :) Z resztą to bawełna z domieszką elastanu, więc rozciągliwe- wtedy mo :) Jeśli nie tyjesz ponad normę, to bym nie szalala z rozmiarami. W każdym sklepie masz też podane rozmiarówki, a w nich wymiary w cm, zmierz się centymetrem krawieckim i na jego podstawie kupuj :)
A co do tematu "po" też zamówiłam S. O ile przy ostatnim dziecku w swoje spodnie sprzed ciaży wbiłam się co prawda po 3 tygodniach od porodu, o tyle z górą wypelniona mlekiem te XS-ki do karmienia i tak mi się rozchodziły :) Nawet jeśli nie planujesz karmić piersią, to produkcja mleka też nie zanika od razu, więc na początek i tak lepiej wziąć rozmiar większą od rozmiaru sprzed ciaży :) Poza tym zostaje też kwestia brzuszka- sa kobiety, które go po prostu gubią zaraz, a są, którym to zajmuje nieco więcej czasu :) Nie ma sensu czuć się jak kiełbaska w za ciasnej koszulce :D
Mama trójki dzieci i rozmiar s zazdro i szacun

---23tc---
 
reklama
Oglądam te koszule do karmienia i wiecie co? Nienawidzę koszul :D wole spodnie. Kolejna trauma mnie czeka :p
Mam tak samo , nienawidzę koszul :D nawet miałam inteligentny plan na kompleciki ze spodenkami, po czym oświeciło mnie, że raczej po porodzie naturalnym be z koszuli się nie obejdzie :/
 
@aneczka227 biedactwo Ty :o Współczuję, że musisz jeszcze pracować i to fizycznie :o :( Trzymaj się kochana i pochwal się zakupami :)

@dreamscometrue jeszcze dwóji :D żadna moja zasługa, taki metabolizm po prostu :) i na pewno przyczyniło się karmienie piersią, później praca, siłownia.. ale głównie to raczej zasługa metabolizmu, bo ja z tych, którym cięzko przybrac na wadze.

Ja w ogóle sobie dresy i szorty wmówiłam do szpittala, a później przypomniało mi się, że czeka mnie cc i jednak koszulę będę musiała mieć. Też nie lubię,a już tych z bawełny "piżamowej" szczególnie :p bluzka- bokserka i szorty z materiału by mnie w lepszy humor wprawiły :p Ostatecznie każda z nas będzie wyglądała jak mleczna krowa, więc w sumie pociesza mnie, że nie tylko ja tak bedę wyglądać :D
 
Do szpitala miałam 3 koszule. Nienawidzę ich. Teraz po porodzie kupię sobie jakieś zwykle że spodenkami piżamy i rozpinana koszulką.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1505138595-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też będę zamawiać z szykownamama.pl. Nie cierpię koszul nocnych, przy pierwszym dziecku kupiłam 3 szt, leżą na dnie szafy. I nawet teraz ich nie wezmę bo kupiłam po prostu za krótkie, w domu ok, ale w szpitalu jak się lata z niemal gola dupa trochę słabo.

Jedna koszula musi być do porodu (chyba że szpital takową daje), to taka najtańsza myślę, nawet z misiami [emoji6]
I na pobyt ze 2-3 szt. Krew się bedzue z nas lac przez cały pobyt w szpitalu więc się może po prostu pobudzić. Dodatkowo co obchód każdy bedzue chciał popatrzeć nam między nogi. Ja miałam nacinane krocze to nawet kazali mi wietrzyc ranę i lazic bez majtek. Więc z koszula jednak wygodniej, niż w spodenkach. Nad czym i ja bardzo ubolewam.


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry