reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Dziewczyny wiem ze ja znowu poruszam ten temat ale chodzi o szczepienia. Czy dziewczyny które mieszkają w Niemczech lub w innym kraju możecie udostepnic swój kalendarz szczepien? Bardzo proszę i z góry dziekuje. szukałam w googlch ale nic konkretnego nie znalazłam.

https://www.rki.de/DE/Content/Kommi...elles/Impfkalender.pdf?__blob=publicationFile

tu jest niemiecki,

chociaz szczepienia w Niemczech to bardzo indywidualna sprawa.
Mysmy doszczepiali nasze corki, po przeprowadzce do Niemiec.
W Niemczech tez nie jest obowiazkowe szczepienie, ale po woli slychac ze moga byc obowiazkowe. Na pewno jak ktos nie chce szczepic dziecka musi przejsc rozmowe z lekarza nt. ewentualnych skutkow nieszczepienia.

Ja moje szczepie, aczkolwiek nawet najmniejszy katar dla mnie jest przeciwskazaniem
 
reklama
Piórko - ta matka niby zwracała uwagę temu młodemu Ale to było takie "uspokoj się, no proszę, uspokoj " [emoji19]

Swoja droga ambitny plan , nie ma co [emoji3]
 
Mi już trzeci dzień do obiadu jest niedobrze. Obawiam się że to za sprawą znowu żelaza. Biorę w innej formie droższy niby lepszy a dalej kaszanka. Ciekawa jestem jak mi morfologia teraz wyjdzie

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Ha ha, co do prowadzenia samochodu - zauważam, że jestem bardziej roztargniona, aż dziwne będzie jak przetrwam całą ciążę bez mandatu albo nie daj Boże stłuczki.
Ostatnio wjechałam w uliczkę jednokierunkową pod prąd, tak wąska była, że całą musiałam przejechać, żeby się z niej wydostać.

Też tak mam w tej ciąży :o Jestem roztargniona jak dzik i to nie tylko za kółkiem... A jak zapominam wyrazów! :o na mózg mi ta ciąża pada.

@Lovi23 uwielbiam takie matki :D jeszcze szkoda, że go nie przeprosiła, że mu uwagę zwraca :D

@AnnieQ. jak dzisiaj samopoczucie maleńka? :)

@dreamscometrue kochana, od tego syntetycznego żelaza może mulić i to bardzo. A weź spróbuj zielonych koktajli żeby sobie hemoglobinę poprawić :) Wbrew pozorom są naprawdę smaczne, moje dzieci i ja codziennie pijemy koktajl z natki pietruszki i jabłka z dodatkiem wody. Albo seler naciowy + gruszka + pomarańcza i uzupełnić wodą. :)

Co do szczepień- ja swoich szczepię, ale tylko podstawowymi. Każdy z moich znajomych, kto pracuje z dziećmi bardzo odradza szczepienia skojarzone, więc polegam na ich zdaniu. Tym bardziej, że te osoby sie nawet nie znają nawzajem, a maja bardzo podobne zdanie.:) Więc im wierzę.
 
Też tak mam w tej ciąży :o Jestem roztargniona jak dzik i to nie tylko za kółkiem... A jak zapominam wyrazów! :o na mózg mi ta ciąża pada.

@AnnieQ. jak dzisiaj samopoczucie maleńka? :)

@dreamscometrue kochana, od tego syntetycznego żelaza może mulić i to bardzo. A weź spróbuj zielonych koktajli żeby sobie hemoglobinę poprawić :) Wbrew pozorom są naprawdę smaczne, moje dzieci i ja codziennie pijemy koktajl z natki pietruszki i jabłka z dodatkiem wody. Albo seler naciowy + gruszka + pomarańcza i uzupełnić wodą. :)

Co do szczepień- ja swoich szczepię, ale tylko podstawowymi. Każdy z moich znajomych, kto pracuje z dziećmi bardzo odradza szczepienia skojarzone, więc polegam na ich zdaniu. Tym bardziej, że te osoby sie nawet nie znają nawzajem, a maja bardzo podobne zdanie.:) Więc im wierzę.

Jestem w pracy i nie myślę o tym wszystkim, co sie ostatnio dzieje nie tak ;) Dostałam znowu urlop na jutro, tak wiec się nie przepracuję w tym tygodniu - wychodzą dwa dni w pracy i 5 wolnych ;)
 
reklama
Do góry