reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Chciałam Was właśnie zapytać jak to u Was jest z tymi wyprawkami dla bobasów? najlepiej pewnie kupowanie wszystkich rzeczy rozłożyć w czasie, ale z drugiej strony często spotykałam się z opiniami, że zakupy dla dziecka to dopiero pod koniec ciąży żeby nie zapeszyć...
 
reklama
Chciałam Was właśnie zapytać jak to u Was jest z tymi wyprawkami dla bobasów? najlepiej pewnie kupowanie wszystkich rzeczy rozłożyć w czasie, ale z drugiej strony często spotykałam się z opiniami, że zakupy dla dziecka to dopiero pod koniec ciąży żeby nie zapeszyć...
Ja za poważniejsze zakupy biorę się na przełomie października/listopada;)
 
Chciałam Was właśnie zapytać jak to u Was jest z tymi wyprawkami dla bobasów? najlepiej pewnie kupowanie wszystkich rzeczy rozłożyć w czasie, ale z drugiej strony często spotykałam się z opiniami, że zakupy dla dziecka to dopiero pod koniec ciąży żeby nie zapeszyć...
Ja planuje od września już robić jakieś zakupy, nie wierzę w zabobony. Jak ma się coś stać to stanie się czy już masz całą wyprawkę czy pół, czy czekasz do ostatniej chwili. Tak naprawdę to nikt nie ma gwarancji, że nie urodzimy wcześniej (tfu,tfu)
 
Picadilly witaj!:)
Dziewczyny mam banalne pytanie jakich srodków dezynfekujących używacie do sprzątania? czego do kibelka a czego do zlweu? wiem głupie pytanie ale zastanawiam się czy nie używam zbyt zracych chemikaliów i bije się żeby się czego nie nawdychać i Malenstwu nie zaszkodzić a ze mam już sklerozę wiec nie pamiętam czego uzywalam w poprzednich ciążach wydaje mi się ze tego samego ale na 100% nie pamiętam:crazy:.
 
Chciałam Was właśnie zapytać jak to u Was jest z tymi wyprawkami dla bobasów? najlepiej pewnie kupowanie wszystkich rzeczy rozłożyć w czasie, ale z drugiej strony często spotykałam się z opiniami, że zakupy dla dziecka to dopiero pod koniec ciąży żeby nie zapeszyć...
Ja nie wierzę w zapeszanie. Zresztą gdyby nie chcieć zapeszać to trzeba by było kupować rzeczy po porodzie dopiero bo na każdym etapie może się coś wydarzyć niestety.
 
Ja również nie wierzę w zapeszanie. W poprzedniej ciąży kupowałam co miesiąc coś żeby wszystkiego na raz nie kupować. W dniu porodu nie miałam tylko wanienki, kupiła teściowa więc jak wróciłam ze szpitala już stała przygotowana. Poza tym nie wyobrażam sobie kupowania dopiero po porodzie.
 
Picadilly witaj!:)
Dziewczyny mam banalne pytanie jakich srodków dezynfekujących używacie do sprzątania? czego do kibelka a czego do zlweu? wiem głupie pytanie ale zastanawiam się czy nie używam zbyt zracych chemikaliów i bije się żeby się czego nie nawdychać i Malenstwu nie zaszkodzić a ze mam już sklerozę wiec nie pamiętam czego uzywalam w poprzednich ciążach wydaje mi się ze tego samego ale na 100% nie pamiętam:crazy:.
Kurcze, w sumie nawet się nad tym nie zastanawiałam. Do WC domestos i tyle w sumie używam z takich zracych. Kreta sama nie używam nawet jak nie jestem w ciąży, od tego jest facet [emoji6]



hej dziewczyny :) można dołączyć?

razem z mężem czekamy na malucha :) obecnie jestem w 16 tc, póki co termin mamy na 26 stycznia. ze względu na straszne mdłości w pierwszym trymestrze już od 7 tc jestem na zwolnieniu lekarskim i powoli zagłębiam się w tematy ciążowo-dzieciaczkowe. To nasze pierwsze dziecko więc w sumie wszystko jest dla mnie nowe ;)

Hej, tez mam termin o OM na 26 stycznia. Co do wyprawki to trochę mam, trochę kupuje ale bez szału. Aktualnie mam rozkminy czy kupować w ogóle łóżeczko[emoji3]
 
Kurcze, w sumie nawet się nad tym nie zastanawiałam. Do WC domestos i tyle w sumie używam z takich zracych. Kreta sama nie używam nawet jak nie jestem w ciąży, od tego jest facet [emoji6]





Hej, tez mam termin o OM na 26 stycznia. Co do wyprawki to trochę mam, trochę kupuje ale bez szału. Aktualnie mam rozkminy czy kupować w ogóle łóżeczko[emoji3]

A ja mam rozkminy czy przeorganizować sypialnię i wstawiać tam łóżeczko czy dokupić małą sofę do pokoju niemowlaka i tam spać przez parę miesięcy :p
 
reklama
Ja kupiłam dziś dwa słodkie bodziaki dziewczęce z zamysłem, ze jeśli na usg z 10dni wyjdzie dziewczynka, to będą dla maluszka. A jeśli nie wyjdzie, to sprezentuję je tej koleżance z biura, co ma 3tygodniową córcię, bo wiem, że niebawem odezwie się, żeby ja odwiedzić :)
No i zdecydowałam że zrobię wstępny przegląd rzeczy po starszej też po nadchodzącej wizycie. Niech się upewnię, że w moim brzuchu wszystko gra i wtedy na spokojnie udam się do piwnicy i przytargam to wszystko. A potem zapewne to co zostawię, zniosę z powrotem, bo i tak nie mam gdzie tego trzymać w naszej klitce i przytargam ponownie koło grudnia w celu wyprania i wyprasowania ;) A pozostałe oddam pierwszej chętnej osobie.
To się nazywa mieć mieszane odczucia - z jednej strony chciałabym, żeby okazało się, że nic nie uległo zniszczeniu i będę mogła ponownie wykorzystać te cudeńka...a z drugiej tak sobie myślę, ze jakby mi już nie pasowały lub nie wiem, zeżarły je mole?, to będzie okazja żeby kupić nowe, jeszcze ładniejsze.
Kobiety są jednak dziwne :p:p:p
 
Do góry