reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Cześć dziewczyny! Od wczoraj mam do nadrobienia 12 stron! Jesteście niemożliwe! [emoji16] A przecież siedze na L4, byłam pewna ze bede na bieżąco i co? [emoji23]
Doczytałam jednak o kontrolach z Zusu. Moja przyjaciółka pracuje w Zusie i mówi ze takie kontrole sa rzadkością. Kobiety w ciazy rzadko sa kontrolowane chyba ze na życzenie pracodawcy ale moim zdaniem taki pracodawca to kawał ch*ja. Ja rozumiem ze to zwolnienie lekarskie ale jest oznaczone 2, czyli mozna wychodzić. I nie koniecznie tylko na zakupy czy do lekarza ale i na spacer (ktory dobrze a nawet i zdrowotnie wpływa na kobietę i dziecko), do rodziny. To nie jest zwolnienie bo kobieta jest ciezko chora, tylko zwolnienie od pracy ktora moze byc szkodliwa w ciazy. Na urlop bym sie na L4 nie wybrała ale nie popadam w paranoje, wychodzę z domu normalnie :)

Zmieniając temat... przyszła mi dzis paczka z zamówionymi ubrankami [emoji7][emoji7]
1500553177-aaaaaa.jpeg
1500553183-aaaaaa.jpeg
1500553189-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Cudenka :-D Chyba troche odgapie i tez cos zamowie :-D
 
reklama
Dziecko na pewno zapisze do innej przychodni niż ja chodzę. Będę ją miała pod nosem, a wiem, że pediatrzy są konkretni, bo moja siostra jeszcze korzysta :)

@xssenia o tak, ja już planuje wakacje w przyszłym roku. W tym mogę nigdzie nie jechać :)
@kass.es też wypatrzyłam komplety z liskiem
 
Dziecko na pewno zapisze do innej przychodni niż ja chodzę. Będę ją miała pod nosem, a wiem, że pediatrzy są konkretni, bo moja siostra jeszcze korzysta :)

@xssenia o tak, ja już planuje wakacje w przyszłym roku. W tym mogę nigdzie nie jechać :)
@kass.es też wypatrzyłam komplety z liskiem
Też już planuje wakacje w przyszłym roku, najpewniej w maju :)

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkie mamusie:)


Cześć dziewczyny! Od wczoraj mam do nadrobienia 12 stron! Jesteście niemożliwe!
emoji16.png
A przecież siedze na L4, byłam pewna ze bede na bieżąco i co?
emoji23.png

Doczytałam jednak o kontrolach z Zusu. Moja przyjaciółka pracuje w Zusie i mówi ze takie kontrole sa rzadkością. Kobiety w ciazy rzadko sa kontrolowane chyba ze na życzenie pracodawcy ale moim zdaniem taki pracodawca to kawał ch*ja. Ja rozumiem ze to zwolnienie lekarskie ale jest oznaczone 2, czyli mozna wychodzić. I nie koniecznie tylko na zakupy czy do lekarza ale i na spacer (ktory dobrze a nawet i zdrowotnie wpływa na kobietę i dziecko), do rodziny. To nie jest zwolnienie bo kobieta jest ciezko chora, tylko zwolnienie od pracy ktora moze byc szkodliwa w ciazy. Na urlop bym sie na L4 nie wybrała ale nie popadam w paranoje, wychodzę z domu normalnie :)

Zmieniając temat... przyszła mi dzis paczka z zamówionymi ubrankami
emoji7.png
emoji7.png
1500553177-aaaaaa.jpeg
1500553183-aaaaaa.jpeg
1500553189-aaaaaa.jpeg

:)
:rolleyes:
Śliczne!!:yes:

Ja również miałam po pierwszym porodzie położną,przyszła sama 2 razy,Tu w Niemczech zupełnie się nie orientuję jak tu jest...
Do szkoły rodzenia też uczęszczałam muszę przyznać,że była bardzo pomocna...Mojego M udało mi się tylko raz zaciągnąc i to siłą:realmad:
Dziś wolne to zabrałam się za robienie jedzonka dziś kurczak w sosie mascarpone bardzo dobry i szybko się robi:)
Czeka mnie jeszcze wędrowka na Sportpark i robienie gofrów bo kolega jest u mojego syna tak mi się nie chce:cool2:
Milego dnia
 
Ostatnia edycja:
@mamaincognito ja myślę między czerwcem, a wrześniem żeby w te wakacyjne miesiące nie jechać.

@aneczka227 ja już dawno zapowiedziałam B, że nie wyobrażam sobie żeby nie chodził że mną do szkoły rodzenia. Mój ojciec umył całkowicie ręce od opieki nad siostrą i mną i kiedyś sobie powiedziałam, że chodźby groźbami nie pozwole żeby moje dzieci czuly się odrzucone przez ojca
 
Znacie kogoś kto miał kontrolę ZUS na l4? Ja mam niestety l4 leżące z uwagi na moje wcześniejsze plamienie i pobyt w szpitalu. Czuję się lepiej. Lekarz pozwolił nawet na krótkie spacery. Ale boję się ruszyć z domu bo nie chce mieć nieprzyjemności. Trochę się już pogodziłam z tym że większość czasu spędzę w domu. Ale czasem chciałabym zaczerpnąć poprostu świeżego powietrza...

Koleżanka miała w 2 ciążach, ok 2 lata temu ze 2tygodnie przed terminem i ostatniej zimy z miesiąc przed terminem. Pracowała w drogerii prywatnej osoby.
 
@mamaincognito ja myślę między czerwcem, a wrześniem żeby w te wakacyjne miesiące nie jechać.

@aneczka227 ja już dawno zapowiedziałam B, że nie wyobrażam sobie żeby nie chodził że mną do szkoły rodzenia. Mój ojciec umył całkowicie ręce od opieki nad siostrą i mną i kiedyś sobie powiedziałam, że chodźby groźbami nie pozwole żeby moje dzieci czuly się odrzucone przez ojca
Też chce uniknąć tłumów i upałów.

Sent from my NEM-L21 using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
A dziś czwartek. Byłyście w lidlu? :-)

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
Byłam gdzieś o 7.30 bo od razu jechałam do pracy. I to było o te 30 minut za późno haha. Nie było juz rozmiarów 56 wiec udało mi sie znaleźć dwa pajacyki i dwa body na 62 w kolorach dla chłopca. Po spodenkach i bluzach zostały tylko folie i kartoniki ;). Musiało sie dziać :D.
 
Do góry