reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
reklama
Witajcie!
Ja się na prenatalne jeszcze nie zapisywałam, wizytę mam 8.06 więc wtedy na ten temat pogadam z lekarzem.
Jak samopoczucie dzisiaj? Moje zdecydowanie lepsze niż wczoraj, cały dzień przeleżałam, normalnie jadłam ale mdliło mnie non stop, bez snu też się nie obeszło.
Teraz już w pracy i dosłownie się w niej kiszę, bo okna były pozamykane i jest chyba o 10° wiecej niż na zewnątrz, a długie spodnie ochłody nie dają [emoji16] Byle do 16!

Dziewczyny, jak to jest z lataniem samolotem w ciąży? Chcemy z mężem wybrać się na urlop do Grecji, głownie dlatego że w zeszłym roku wygrałam voucher zniżkowy i chcielibyśmy go zrealizować. Najlepiej by było tak za miesiac, koniec czerwca, początek lipca. Bedzie to jeszcze 1 trymestr ale dosłownie ostatni tydzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Z tego co wiem to mozna odmowic jezeli kobieta nie chce wiedziec czy dzieciatko ma wade.

My tez juz zapisani na badania prenatalne ale dopiero na lipiec bo takie terminy:/ a to bedzie juz ostatni dzwonek na badania...

@kass.es chyba warto zapytac lekarza, jezeli nie bedzie widzial przeciwskazan to pewnie mozesz leciec:)
 
Mamaincognito ja mam skierowanie a u nas refundowane prenatalne robią tylko w jednym miejscu i oni ustalają kiedy maja wolny termin, jakby wizyta była popołudniu to bym zostawiła mała u którejś babci, a tak to do żłobka nie chodzi wiec nie ma jak.
Mam nadzieje ze na połówkowe pójdziemy razem ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mamaincognito ja mam skierowanie a u nas refundowane prenatalne robią tylko w jednym miejscu i oni ustalają kiedy maja wolny termin, jakby wizyta była popołudniu to bym zostawiła mała u którejś babci, a tak to do żłobka nie chodzi wiec nie ma jak.
Mam nadzieje ze na połówkowe pójdziemy razem ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

To ja zamierzam chodzic do gina prywatnie i on normalnie podczas wizyty robi od razu usg prenatalne i polowkowe, a jest naprawde super specjalista, wiem ze nawet operacje na dzieciatkach w brzuchu przeprowadzal. W poprzedniej ciazy do niego chodzilam i na wszystkie wazne usg chodzilam z mezem, a na wizycie miesiac przed polowkowym polecialam sama i pyta sie czy zaglaamy do malenstwa przy okazji zeby sprawdzic czy wszystko jest ok, no i zajrzelismy a on ze widac idealnie plec czy mowic, no i na wsyztskie badania chodzil maz ze mna a na tym jednym waznym akurat nie byl ;)
 
A mi się wydawało że to jest obowiązkowe dla wszystkich

No obowiązkowe to jest to właśnie w 11-14 tygodniu, przynajmniej tak mi się zawsze wydawało, bo tam przezierność karkowa itd.
3-4 D to jest taki "wymysl" o żeby lepiej sobie pooglądać dzidziusia, dla rodziców bardziej niż lekarza. Dobry lekarz na 2D zobaczy wszystko
 
To ja zamierzam chodzic do gina prywatnie i on normalnie podczas wizyty robi od razu usg prenatalne i polowkowe, a jest naprawde super specjalista, wiem ze nawet operacje na dzieciatkach w brzuchu przeprowadzal. W poprzedniej ciazy do niego chodzilam i na wszystkie wazne usg chodzilam z mezem, a na wizycie miesiac przed polowkowym polecialam sama i pyta sie czy zaglaamy do malenstwa przy okazji zeby sprawdzic czy wszystko jest ok, no i zajrzelismy a on ze widac idealnie plec czy mowic, no i na wsyztskie badania chodzil maz ze mna a na tym jednym waznym akurat nie byl ;)

No to masz prenatalne.
Też chodzę prywatnie, mój lekarz sprawdza na każdej wizycie USG, ASP itp.
Ale oprócz tego na drugą rękę robią nam te 3 USG, jako osobna wizyta, gdzie jest ukierunkowanie tylko i wyłącznie na USG, trwa to w zależności od współpracy dziecka. Moje najdłuższe trwało prawie godzinę, bo córka miała w dupie dosłownie nas i lekarza ;)

Tylko ja to mam wszystko bezpłatnie w ramach pakietu prywatnej opieki, więc ani za lekarza ani za tę USG nie płacę. Jak coś lekarza niepokoi to czasem przełączają na 3-4 D, na prośbę też czasem włącza, ale ja akurat nie mam parcia na tę USG, wolę takie zwykłe, bo mi na tych 3-4 D to jak kosmita wygląd i nie podoba mi się :D
 
A to mój lekarz w poprzedniej ciąży mi to też robił tylko ja właśnie myślałam że te prenatalne to się robi na tych 4d :) i wtedy musiałam iść do innej placówki

f2w3rjjgw64suln8.png
 
Tak Was czytam i sama nie wiem co mam robić z tymi prenatalnymi. Mój lekarz ostatnio nic nie wspominał, ja na wizytach mam zawsze czarne dziury. Kolejną wizytę mam dopiero 23.06 to już będzie 12 tydzień, nie wiem czy uda mi się zapisać gdziekolwiek na prenatalne w ciągu tygodnia.
Może rzeczywiście się zapisać dla własnego świętego spokoju?
 
reklama
Amiluska gratuluje wizyty ;)

Nina trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę [emoji8]

Zapisałam sie na badania prenatalne na 22 czerwca nie moge sie doczekać !
Wizytę u lekarza mam dopiero 19 bu... strasznie długa przerwa nie cierpię tak. Ale za to będe w jednym tyg dwa razy dzidzie podglądać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Mam bardzo podobnie ☺ 19 normalna wizyta, a 21 prenatalne ☺
 
Do góry