reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Tak Was czytam i sama nie wiem co mam robić z tymi prenatalnymi. Mój lekarz ostatnio nic nie wspominał, ja na wizytach mam zawsze czarne dziury. Kolejną wizytę mam dopiero 23.06 to już będzie 12 tydzień, nie wiem czy uda mi się zapisać gdziekolwiek na prenatalne w ciągu tygodnia.
Może rzeczywiście się zapisać dla własnego świętego spokoju?

Może lekarz Ci zrobi na wizycie?
 
reklama
Dziewczyny, a jak chodzicie do prywatnego lekarza to on Wam nie zrobi podczas rutynowej wizyty? W moim przypadku prawdopodobnie tak bedzie, wizyta za tydzien, kolejna bedzie za trzy i podejrzewam że to beda już badania na przezierność karku, akurat to bedzie 11t3d.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, a jak chodzicie do prywatnego lekarza to on Wam nie zrobi podczas rutynowej wizyty? W moim przypadku prawdopodobnie tak bedzie, wizyta za tydzien, kolejna bedzie za trzy i podejrzewam że to beda już badania na przezierność karku, akurat to bedzie 11t3d.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
u mnie właśnie normalnie podczas wizyty, tyle że jak zapisuje na wizytę to zaznacza sobie że wtedy usg i rezerwuje więcej czasu
 
Tak w prenatalnych badaniach dla lekarza liczy sie wyłącznie obraz 2D bo na 3D to my więcej widzimy ale lekarz nie koniecznie ;p

Parolka bo badania prenatalne nie sa koniecznie w dobrze rozwijającej sie ciazy ;)

Lake widzisz prawie nam sie daty pokrywają ;)

Kass badania prenatalne z tego co sie orientuje to tez test pappa i lekarz prywatnie raczej go nei zrobi.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak w prenatalnych badaniach dla lekarza liczy sie wyłącznie obraz 2D bo na 3D to my więcej widzimy ale lekarz nie koniecznie ;p

Parolka bo badania prenatalne nie sa koniecznie w dobrze rozwijającej sie ciazy ;)

Lake widzisz prawie nam sie daty pokrywają ;)

Kass badania prenatalne z tego co sie orientuje to tez test pappa i lekarz prywatnie raczej go nei zrobi.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Test Pappa jest zlecany, jeśli w USG prenatalnym wyjdzie duże prawdopodobieństwo wady. Wcześniej tylko w określonych przypadkach, np. wiek czy obciążony wywiad i ewentualnie na prośbę pacjentki.
 
Cześć,

ja się wczoraj wieczorem czułam masakrycznie, ale dziś jest lepiej.

Moja pani gin USG robi na każdej wizycie, ale powiedziała, że w 12, 20 i 30 tygodniu mam zrobić te najważniejsze usg i podała u kogo, chyba właśnie ze względu na aparat...

Ja idę 07.06 na wizytę, chodzę co 4 tyg. I po tej 7.06 zapiszę się na to usg w 12 tyg. gdzie bada się przyzierność karku jeśli wszystko będzie jak trzeba. I też chodzę prywatnie.
 
Jejku, tak Was czytam i zaczynam się martwić czy jakieś badania nowe są o których nie wiem???. Na pierwsza wizytę (w ogóle) idę dopiero 13.06, będzie to 8t i 2d. W każdej ciąży (łącznie z ta z synem sprzed 12 lat) miałam badanie w 12 tc, lekarz mówił ze jest ono bardzo ważne. Oprócz liczenia wszystkich paluszków sprawdzał przezierność karku i kość nosowa, a u młodszego syna (ciąża 8 lat temu) dodatkowo puszczał kontrast z przepływem krwi. Nigdzie nie zapisywałam się. Może to wszystko dlatego, że ja zawsze chodziłam prywatnie do lekarza???
Teraz dodatkowo myśle zrobić test PAPPA. Pewnie tez prywatnie, bo na państwowa służbę zdrowia dawno przestałam liczyć...
 
Jejku, tak Was czytam i zaczynam się martwić czy jakieś badania nowe są o których nie wiem???. Na pierwsza wizytę (w ogóle) idę dopiero 13.06, będzie to 8t i 2d. W każdej ciąży (łącznie z ta z synem sprzed 12 lat) miałam badanie w 12 tc, lekarz mówił ze jest ono bardzo ważne. Oprócz liczenia wszystkich paluszków sprawdzał przezierność karku i kość nosowa, a u młodszego syna (ciąża 8 lat temu) dodatkowo puszczał kontrast z przepływem krwi. Nigdzie nie zapisywałam się. Może to wszystko dlatego, że ja zawsze chodziłam prywatnie do lekarza???
Teraz dodatkowo myśle zrobić test PAPPA. Pewnie tez prywatnie, bo na państwowa służbę zdrowia dawno przestałam liczyć...

No to masz to USG prenatalne na wizycie pewnie. Ja się umawiam na nie do innego lekarza, bo mój stosuje zasadę "sprawdzania na drugą rękę" ;)
 
reklama
Do góry