reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
U mnie na razie żadnych "popularnych" objawów. Poza brakiem @ oczywiście :) Trochę bardziej czuły węch (a to dziwne, bo jestem alergikiem), odrobinę bardziej chce mi się spać. Ja wizytę mam w przyszłym tygodniu, wystraszyłam się plamień i ustaliłam ją na wcześniejszy termin, bo byłam umówiona na koniec tego miesiąca. Gdy ustalałam termin wizyty jeszcze nie byłam w ciąży.

Jak się czujecie mamusie? Czy któraś z Was będzie mieć pierwsze dziecko? Na razie wypowiadają się doświadczone mamy. Jak reagowali Wasi partnerzy, mężowie? U mnie od paru dni jest wiosna, w sercu i na zewnątrz. Od paru miesięcy się nie udawało i z każdym okresem byłam coraz bardziej przybita. Ostatnio wszystkie objawy też wskazywały na @ i powiedziałam mojemu, że tym razem też nic z tego. Stwierdził, że musimy widocznie dłużej poczekać na swoje szczęście, ale długo nie musieliśmy, bo na drugi dzień zrobiłam test i po dwóch minutach pojawiły się wyraźne kreski, a po kolejnej minucie były tak intensywne, że nie miałam już żadnych złudzeń :))

Już myślałam, że tylko ja nie mam żadnych objawów nawet zaczęło mnie to niepokoić ;) Jak na razie tylko brak @ i zmęczenie. Ja już nawet zaczynałam mieć lekką depresje, miesiąc w miesiąc rozczarowanie, że znowu się nie udało. Tym razem w dzień @ zasłabłam w pracy wszyscy zaczęli się śmiać, że może ciąża ja oczywiście zaprzeczałam, a tu 2 dni poźniej test i dwie wyraźne kreski. Od razu pokazałam narzeczonemu który się ucieszył i powiedział "wiedziałem" ;) Ogólnie teraz jest wesoło pyta się na co dzidzia by zjadła i każe nam odpoczywać :) Teraz tylko wytrwać do 29 maja na pierwsze USG :)
 
reklama
Tez macie wrażenie ze brzuch rośnie wam w zastraszajacym tempie? U mnie 6 tydzien zaczyna się jutro a ja juz nie mogę wciagnac brzucha a w ciasnych dżinsach zrobilo sie cisniej. Ponc w drugiej ciazy brzuch szybciej rośnie choc na wadze caly czas tyle samo
 
Ja w ciąży pierwszej przytyłam 10kg, a w drugiej 4 kg [emoji4][emoji4][emoji4]

Nie miałam problemów z cukrem chociaż po dwóch godzinach test wyszedł mi troszkę za wysoko. Ale lekarz powiedział, że jest Ok :)

Bbubbka, mnie pierwsza ciąża też holendarne pieniądze kosztowała. Brałam ciagle luteinę i duphaston, clexane, potem lek na skurcze on na f się nazywał i taki na serce bo po tym na skurcze to serce szalało. Do tego ciagle coś z tarczyca. I jeszcze brałam sterydy na początku bo podejrzewali, że przez hashimoto organizm zjada zarodka. Czy tam odrzuca go. W drugiej już trochę lżej bo zastrzyków nie musiałam brać, sterydów tez nie. Tylko luteina i duphaston. Zobaczymy jak teraz będzie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
To prawda sam kwas foliowy, witaminy potem.
W pierwszej ciąży na liczniku wiecej 5 kg, a bezpośrednio po porodzie 7 kg mniej niż przed ciążą. No ale niestety zdążyłam już wszystko nadrobić ;)
 
reklama
Kate na prawdę mamy wiele wspólnego... poronienia wcześniejsze najprawdopodobniej były przez hashimoto lub zespół antyfosfolipidowy. Wady genetyczne mamy wykluczone wiec chociaż tyle.

Ja jaki i w poprzedniej ciazy jak teraz biore luteinę, clexane, acard, wapno, witaminy i tabletki na tarczyce...
Sterydy na hashimoto ? Hm... nie spotkałam sie nigdy z tym, ale ja w ciazy brałam wysoka dawkę leku i miałam bardzo dobre wyniki.

Ania kwas wystarczy ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry