reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Współczuję przeżyć. Dobrze to znam, niby powinnam się już z tym pogodzić, ale za każdym razem widok plamienia to dla mnie kolejny zawał.
Kojarzę, że kiedyś na niewielką nadżerkę miałam przepisany Gynalgin i wszystko przeszło, ale w ciąży nie jest szczególnie wskazany. Mimo to lekarz mi go teraz przepisał i narobił mi nim większej szkody niż miało to miejsce wyjściowo. Od tego się właśnie zaczęły obecne przygody.
Jak u Ciebie z dług szyjki? Miałaś ją mierzoną?
Na temat szyjki nic nikt nie mowil. Nawet nie wiem czy mierzyli. Generalnie mowili ze szyjka twarda i trzyma mocno. Niemiec wskazal tylko na polozenie lozyska na tylnej scianie i krwawienie niewiadomego pochodzenia, niegrozace ciazy, prawdopodobnie z szyjki. Polozna powiedziala ze wszystko jest mega ukrwione na dole i nie powinnam sie przejmowac.

Nastepnego dnia pojechalam 60 km do Polaka i robil usg dopochwowe i zwykle, przeplywy itd. Mega dokladne badania na pewno. I wskazal na delikatna nadzerke ale tylko do obserwacji. I do tego niskoulozobe lozysko z nadzieja ze pojdzie do gory z wiekiem ciazy. Ja sobie tak mysle ze moze lozysko idzie mi do gory i dlatego podkrwawiam.
 
reklama
Z niewyspania mój poziom koncentracji w pracy jest zerowy.
Jest już chyba naprawdę kiepsko, bo szefowa na mnie dziś spojrzała i zapytała - znowu nie spałaś? Idź do domu się wyspać, nigdy tak zmęczonej cię nie widziałam.

Tak więc nie dyskutuję, tylko zwijam manatki i spadam do łóżka.
 
Ja zaczęłam chodzić w tamtym tygodniu, wybieram się jutro albo w środę. Dobrze mi robi.
Po basenie od razu wracam do domu i biorę prysznic podmywając się szarym mydłem w płynie. Póki w tej ciąży wszelkie infekcje mnie omijają i mam nadzieję, ze tak zostanie. No i wybieram porę, w której na basenie jest bardzo mało osób.
Taką mam właśnie nadzieję, że basen mnie odpręży i pomoże na bóle wszelakie ;). Odpukac też jeszcze nic wielkiego się nie przyplatalo. Na pewno będę musiała chodzić już przed 8.00 bo potem przychodzą dzieciaki z podstawówek i zapomnij o relaksie;). No i profilaktycznie będę łykac żurawinę, zakładać lactivaginal i mam nadzieję, że będzie ok :)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na temat szyjki nic nikt nie mowil. Nawet nie wiem czy mierzyli. Generalnie mowili ze szyjka twarda i trzyma mocno. Niemiec wskazal tylko na polozenie lozyska na tylnej scianie i krwawienie niewiadomego pochodzenia, niegrozace ciazy, prawdopodobnie z szyjki. Polozna powiedziala ze wszystko jest mega ukrwione na dole i nie powinnam sie przejmowac.

Nastepnego dnia pojechalam 60 km do Polaka i robil usg dopochwowe i zwykle, przeplywy itd. Mega dokladne badania na pewno. I wskazal na delikatna nadzerke ale tylko do obserwacji. I do tego niskoulozobe lozysko z nadzieja ze pojdzie do gory z wiekiem ciazy. Ja sobie tak mysle ze moze lozysko idzie mi do gory i dlatego podkrwawiam.

Przyczyn krwawień, plamień na tym etapie jest wiele, ale na szczęście większość jest niegroźnych. Dobrze, że dokładnie to sprawdziłaś u dwóch lekarzy, nie ma to jak dwie niezależne opinie, tym bardziej takie, które potrafią uspokoić :)
 
witam!
Gratuluje dobrych wiadomości po wizytach!
Dziewczyny jaki jest prawidłowy wynik glukozy po dwóch godzinach? mój wynosi 102,40mg/dl.
Dzis bede dzwonic do gin o przyspieszenie wizyty mam nadzieje ze się uda na srode, chce sprawdzić te twardnienia brzuszka, mam nadzieje ze to fizjologia. choc dziś rozmwailam z Pania która tez robila krzywa cukrzycowa i jest na podtrzymaniu, musi lezec mam bardzo kritka szyjke i jej lekarz powiedział ze zazwyczaj skracanie szyjki nie daje zadnych objawow, ona nie ma i nie miała twardnien brzuszka.
 
Znów weszłam do pepco przy okazji[emoji3]

1504529605-aaaaaa.jpeg
Ale ładne u mnie takich nie widziałam

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Z tego powodu trochę się boję chodzić na basen. Ostatnio widziałam w decathlonie stron jednoczęściowy dla ciężarnych i tak się właśnie zastanawiam. Może jakbym aplikowala lactivaginal po basenie to bym zmniejszyła ryzyko. Chodzicie na basen teraz?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie ze względu na ryzyko bakterii. Ale w Poznaniu jest specjalny basen dla ciężarnych ta woda nie jest chlorowana tylko jonizowana czy ozonowana jakoś tak[emoji16]

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
reklama
Ja zaczęłam chodzić w tamtym tygodniu, wybieram się jutro albo w środę. Dobrze mi robi.
Po basenie od razu wracam do domu i biorę prysznic podmywając się szarym mydłem w płynie. Póki w tej ciąży wszelkie infekcje mnie omijają i mam nadzieję, ze tak zostanie. No i wybieram porę, w której na basenie jest bardzo mało osób.
Szare mydło w płynie?! Rewelacja gdzie kupiłaś?

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Do góry