reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Kochana koniecznie powiedz o tym, ja przyznam szczerze że leki typu fenoterol, ispotin znałam tylko z kardiologii z pracy, nie miałam pojęcia że są używane w położnictwie u człowieka. Więc lepiej dmuchać na zimne, trzeba wiedzieć w razie czego jakich leków używać żeby nie pogłębiać/indukowac tych bloków.
U nas też psiaki chodziły z holterem 24 h :)
Kochana, nie myśl o tym że Cię wyśmieja, bo samo podejrzenie Bloku p-k to podstawa do monitorowania i zapisu ekg. W ogóle się nie wahaj. Przy mobitzach z tego co pamiętam to głównym objawem są omdlenia więc proszę nie lekceważ tego.
ja przy swojej arytmii naszczescie omdleń nie mam, ale dla mnie raz szybkie a raz bardzo wolne bicie serca to norma cale zycie tak mam wiec nie wiem jak to jest inaczej. z lekow zrezygnowałam ale jestem pod kontrola i miałam zgode , stwierdzono ze nie jest to wada zagrazajaca zyciu a powikłania po lekach mogą być u Malenstwa. ale każdy przypadek jest inny.
 
reklama
No właśnie a obecnie nie dostałam żadnych lekow. Od 3 dni mam codziennie takie ataki po 1-2 h, jak dzis mi sie powtórzy to pojadę bo nie jest to przyjemne doznanie.
Dziękuję Ci za odpowiedz;*;*, teraz wiem troche jak podejść do rozmowy z kardio.
Ooo matko piesio z holterem?;) chcialabym to zobaczyć ;) bidulki kochane
ja jako dziecko chodzila z holterem do szkoły ( taki przyczepiany pzu brzuchu- nadajnik) robiłam za fenomen czesc myslala ze chodze z radiem a inni ze jakiś kosmita ze mnie....
 
@dream niestety nie mam potwierdzenia kartą bo płaciłam gotówką, źle tam napisałam bo się wkurzyłam ;p wizyty nie wpisałam, mam teraz na 30.08 ;)
Napiszę pismo i pojadę do nich osobiście, ah masakra, napiszę Wam w środę co i jak bo mam lekarza na 9 a po nim pojadę do nich.
Cieszę się Heleną[emoji175] mój M też ucieszony :))


Napisane na 2014813 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mankella czytalam jedną książkę, ok, ale nie porwał mnie. A reszty autorów nie znam. Kurczę książek do końca roku już mam tyle zaplanowanych że kolejnej raczej nie wcisnę a po urodzeniu pewnie przez wiele miesięcy nie zajrzę do czytania...

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu

Do Mankella trzeba się przyzwyczaić, mnie pierwsza też nie porwała, ale potem się wciągnęłam. Teraz mam książkę Katarzyny Jodelki.
Marinina to królowa rosyjskiego kryminału.
Jest jeszcze Wahloo i ktoś tam, pionierzy szwedzkich bodajże kryminałów, kupowałam ich książki w antykwariatach :)))

No to szyjka dluzsza od mojej, ładnie [emoji6] łożysko przodujace może się jeszcze "naprawić". Wpisać Cię na jakiś termin?

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu

W sobotę miałam 31 mm, ale u innego lekarza.
22 września mam wizytę u lekarki z IP, 26 września w Medicover.

Ladna szyjka.
Kochana a nie chcesz isc jeszcze do innego lekarza. To twoj prowadzący???
Warto konsultować takie gdybanie jeszcze u kogos

Jam przezorna i umówiłam się już chwilę temu na polowkowe jeszcze za tydzień we wtorek do super fajnego lekarza gdyby cokolwiek budziło wątpliwości, wykorzystam wizytę na dłuższą rozmowę i poproszę o fotkę twarzy jeśli się uda :)

ja przy swojej arytmii naszczescie omdleń nie mam, ale dla mnie raz szybkie a raz bardzo wolne bicie serca to norma cale zycie tak mam wiec nie wiem jak to jest inaczej. z lekow zrezygnowałam ale jestem pod kontrola i miałam zgode , stwierdzono ze nie jest to wada zagrazajaca zyciu a powikłania po lekach mogą być u Malenstwa. ale każdy przypadek jest inny.

Uważajcie na siebie Dziewczyny *
 
Mnie też dlatego przeraża CC może też dlatego, że już wiem z czym to się je... chciałabym uniknąć ze wszystkich sił, moc spróbować naturalnie:)
Dwa razy rodzilam SN i była to masakra, ale po porodzie w sumie od razu moglam wstać, zająć się dzieckiem i tak na dobrą sprawę mimo że nacinana byłam to naprawdę Szybko i bez problwmowo do siebie Doszłam i tylko to do mnie przemawia żeby nie błagać o.cesarke :D
 
My juz po prenatalnych! :D Wszystko w jak najlepszym porządeczku! <3 Chłopak jak marzenie, takiego siurasa i jajek nie da się pomylić :D Moje słodkie maleństwo!
Sam lekarz super, tak go z każdej strony pooglądał, sprawdził wszystko, nosek, wargę, kregosłup, nerki, przepływy, tłumaczył ... a takie akrobacje mały wyprawiał! :D Stopę na twarzy kładł, aż mam tego zdjecie, bo lekarza to strasznie rozbawiło, kciuka w góre nam pokazał :D
Jest ogromny, wyszedł nam 390 gramów! O tydzień wiekszy, niż wynika z daty miesiączki, ale spodziewałam się tego, bo większy już na pierwszych prenatalnych wyszedł. Mam przestawioną datę porodu na 8.01.2017, a że teraz i tak musze miec planowaną cesarkę, to możliwe, że się jeszcze na grudzień załapiemy, bo ten tydzień- dwa tyg wcześniej musi być zrobiona. Dobrze, że mój lekarz jest tam w tym szpitalu codziennie i on chce mi zrobic to cięcie, więc się z nim co do konkretnej daty umówię.:)
Dzisiaj jeszcze mam wizytę u swojego lekarza, ale tylko odebrać L4 i pokazać wyniki z dzisiejszego badania.

Ja myślę, że nie ma sensu popadac w paranoję w temacie ochraniaczy, pościeli, gniazdek etc. Zdrowy rozsądek i nasza intuicja jest pod tym względem niezastąpiona. W tym względzie zgadzam się w pełni z @michasia30 :) No bo logicznie rzecz biorąc- niebezpieczeństwa czają się wszędzie. Mimo to jeździmy autem, korzystamy z prądu, gazu, chodzimy w szpilkach :D Więc nie ma naprawde sensu czytać tych internetowych bzdurnych artykułów. Nie dajcie sobą manipulować- rzadko zdarza się, żeby dziecko przy zdrowej psychicznie matce zrobiło sobie jakąś wielką krzywdę. :)

Widziałam gdzieś temat Misia Szumisia i temu podobnych- my zamiast misia i białego szumu mamy niezastąpiony post rock, szczególnie cudownie na nas wszystkich w domu wpływa muzyka grupy God Is An Astronaut. Moje dzieci do snu jej sluchają, młodszemu przy tym bajkę czytam. Zasypiają już chyba odruchowo hahaha :D Ta muzyka fantastycznie koi zmysły i relaksuje :)

@aqatam przesliczne to łóżeczko, bardzo mi się podoba :) Ma wszystko :D Mam nadzieję, że z jakości też będziesz zadowolona :)
to twoja kolejna cc?, ja tez mam planowana na 1-2 tyg wcześniej to zależy jak się wszystko będzie układał.
 
Miałam już niestety dwie cesarki, dlatego ta trzecia jest już "obligatoryjna". Pierwszą, bo mały był duży i ułożył sie pośladkowo. Drugą- bo jednak SN nie wyszło, akcja porodowa nie szła do przodu, małemu spadało tętno i jednak znów zapadła decyzja o cesarce. No a trzecia, bo już miałam dwie, więc SN nie wchodzą w grę. Wszystkie w odstepach 5 lat. :)
acha już doczytałam;)
 
reklama
Mankella czytalam jedną książkę, ok, ale nie porwał mnie. A reszty autorów nie znam. Kurczę książek do końca roku już mam tyle zaplanowanych że kolejnej raczej nie wcisnę a po urodzeniu pewnie przez wiele miesięcy nie zajrzę do czytania...

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
Dasz radę ;) ja po porodzie pierwszej czytałam Sage Ludzi Lodu i studiowałam wtedy ;)
 
Do góry