reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

1474308173484.jpg

Żeby nie było, że obijam się szydełkowo [emoji39]
Moja lampa kuchenna.
 

Załączniki

  • 1474308173484.jpg
    1474308173484.jpg
    18,2 KB · Wyświetleń: 290
reklama
cześć dziewczyny.
jeśli chodzi o szumisia to my mieliśmy. na początku był ok zwłaszcza dla noworodka w wózku. w domu raczej wlaczalimy szum z radia bo było dłużej szumis nam po 40min się wyłączal i syn się budził. u nas dalej używamy szumu ale bardziej by tłumic odgłosy z zewnątrz synek budzi się na każdy odgłos więc żeby nie chodzić na palcach włączamy szum.nam to poleciła ta babka od snu co pomagała nam.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej ho!

Na wstępie coś o cyckach! :D Sroka dziś poleca balsam do biustu, może służyć do masażu. Skład ma cudowny, myślę że może też posłużyć jako balsam na brzuszek. No i cena 27 zł nie odstrasza! Link do: Sroka o....: Idealny kosmetyk do pielęgnacji biustu a tu jak obchodzić się z biustem Link do: Sroka o....: O cyckach będzie - instrukcja obsługi

Gato, też byłam w Lidlu, kupiłam Adasiowi spodnie sztruksowe :)

Bridget Jones, ja nie miałam do czynienia, słyszałam tylko o tym - bardzo skrajne opinie :) dużo zachwytów jak i komentarzy w stylu "niepotrzebny gadżet"... choć chyba zachwytów więcej ;) my włączaliśmy na youtubie odgłosy oceanu lub wodospad :D ale Adaś był mało szumo-lubny.

Malina, mam pytanie do Ciebie. Zauważyłam że mój syn robi się coraz bardziej pobudzony... żeby nie użyć słowa "nadpobudliwy" ;) strasznie się wszystkim eskcytuje i przeżywa, nie może się skupić, ma tysiąc myśli na minutę, często się śmieje lub wpada w złość i płacz o byle co. Nakręca się bardzo byle czym. Nie wiem czy to naturalny etap, czy lepiej by było jakoś zadziałać, np wyciszać go w jakiś sposób? Może znasz jakieś dobre książki lub strony internetowe o tej tematyce? Chętnie bym poczytała.
 
Dziewczyny na połowkowym wszytsko dobrze. lekarz która robiła mi usg zachwalała że wszystko idealnie. Ale tak w domu patrze sobie na te wyniki usg i wiecie co mnie zastanawia wielkość brzuszka mojego dziecka. W górnej granicy bardzo duzy. Możecie mi napisac jakie miałyscie parametry na swoich połówkowych tj. rozmiar brzszka i głowy dla porónania czyli BPD i AC i tydzien w którym robiłyscie badanie. U mnie BPD 54 mm AC 185,4 mm a 21t4d. Będę wdzuęczna. Dodam tylko że mój bąbelek waży 513 gram :)
 
Dziewczyny na połowkowym wszytsko dobrze. lekarz która robiła mi usg zachwalała że wszystko idealnie. Ale tak w domu patrze sobie na te wyniki usg i wiecie co mnie zastanawia wielkość brzuszka mojego dziecka. W górnej granicy bardzo duzy. Możecie mi napisac jakie miałyscie parametry na swoich połówkowych tj. rozmiar brzszka i głowy dla porónania czyli BPD i AC i tydzien w którym robiłyscie badanie. U mnie BPD 54 mm AC 185,4 mm a 21t4d. Będę wdzuęczna. Dodam tylko że mój bąbelek waży 513 gram :)

Gratuluje, u Ciebie brzuszek duży u mojego maleństwa głowa prawie dwa tygodnie większa (z czego u mnie to rodzinnie wielkie sagany mamy) Myślę że jakby było coś nie tak to byłoby widać, w końcu nie każdy człowiek jest taki sam, ne?

A ttutaj masz taką mini siatkę centylową na 22 tydzień :)
Link do: 22 tydzień ciąży
 
happybabymama skoro lekarka mowila ze wszystko ok i nawet nie zwrocila na to uwagi to bym sie tym nie przejmowala. ciesz sie dobrymi wiesciami i pieknym zdjeciem synka! :)

co do szumisia to zawsze myslalam ze to niepotrzebny gadzet, ale poniewaz tym razem niewiele musze dokupic do wyprawki to moze zaszaleje i go kupie. albo podpowiem jak zaraz wszyscy beda sie pytac co malutkiemu kupic pod choinke ;)
 
reklama
Hej ho!

Na wstępie coś o cyckach! :D Sroka dziś poleca balsam do biustu, może służyć do masażu. Skład ma cudowny, myślę że może też posłużyć jako balsam na brzuszek. No i cena 27 zł nie odstrasza! Link do: Sroka o....: Idealny kosmetyk do pielęgnacji biustu a tu jak obchodzić się z biustem Link do: Sroka o....: O cyckach będzie - instrukcja obsługi

Gato, też byłam w Lidlu, kupiłam Adasiowi spodnie sztruksowe :)

Bridget Jones, ja nie miałam do czynienia, słyszałam tylko o tym - bardzo skrajne opinie :) dużo zachwytów jak i komentarzy w stylu "niepotrzebny gadżet"... choć chyba zachwytów więcej ;) my włączaliśmy na youtubie odgłosy oceanu lub wodospad :D ale Adaś był mało szumo-lubny.

Malina, mam pytanie do Ciebie. Zauważyłam że mój syn robi się coraz bardziej pobudzony... żeby nie użyć słowa "nadpobudliwy" ;) strasznie się wszystkim eskcytuje i przeżywa, nie może się skupić, ma tysiąc myśli na minutę, często się śmieje lub wpada w złość i płacz o byle co. Nakręca się bardzo byle czym. Nie wiem czy to naturalny etap, czy lepiej by było jakoś zadziałać, np wyciszać go w jakiś sposób? Może znasz jakieś dobre książki lub strony internetowe o tej tematyce? Chętnie bym poczytała.

A ile dokładnie lat ma Adaś? Czy stan pobudzenia i ekscytacji utrzymuje się cały czas, czy występuje sporadycznie? W jakich sytuacjach tak się zachowuje i o jakiej porze najczęściej? czy w jego życiu, prócz oczekiwania na rodzeństwo i pójścia do przedszkola ( choć to i tak dużo;)) coś ostatnio się zmieniło? Jak dla mnie objawy, które opisałaś są reakcją emocjonalną, odpowiedzią na zmiany naprzykład. Oczywiście mogę się mylić i mylnie przypisywać symptomy, nie znam waszej sytuacji i nie mam możliwości bezpośrednie interakcji. Jeżeli mam w jakiejś mierze słuszność, to radziłabym Ci poświęcać jak najwięcej uwagi synkowi właśnie teraz, oswajać go z nowymi, trudnymi dla niego zmianami, utwierdzać go, że jest ważny i nadal będzie. Relaksacja to tez nie najgorszy pomysł, szczególnie w towarzystwie mamy.

@HappyBabyMama Rysio śliczny, moje połówkowe wypadało tego samego dnia 21 i 4, ale niestety nie wiem, który wymiar określa bańkę żołądka, a w opisie tego nie mam, napisane jest tylko, że prawidłowa:(
 
Do góry