reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

O ile wiem szerokie biodra pomagaja przy porodzie. Tak mi chyba jakas polozna w Irlandii powiedziala.
Ja mam 163cm I miałam 100 w biodrach bez brzucha I pierwszy poród trwał 5 godzin od pierwszego skurczu.
Ale też duzo napewno zalezy od wielkosci dziecka i reszty genetyki.
 
reklama
Dziewczyny jeszcze raz Wam napiszę :)

LACTACYD SKŁAD: Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Lactose, Lactis Proteinum, Cocamide MEA, Laureth-10, Lactid Acid, Glyceryl Laurate, Glycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Sodium Chloride, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone

Substancje na samym początku składu to dość mocne detergenty. Kwas mlekowy, który reguluje PH i na którym nam tak bardzo zależy to LACTIC ACID, poszukajcie w składzie jak daleko się znajduje (im dalej tym mniejsza zawartość). Do tego Propylene Glycol - rozpuszczalnik, który może podrażniać, Phenoxyethanol - silny konserwant i 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane - czyli pochodna formaldehydu, podejrzana o szkodliwe działanie. Cena ok 10 zł za 200ml.

FACELLE ALOES SKŁAD: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, C12-13 Alkyl Lactate, Sorbitol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Urea, Allantoin, Serine, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Lactate, Parfum, Sodium Benzoate

Dwa pierwsze składniki to łagodne detergenty. Kwas mlekowy na 3 pozycji!!! Brak silnych konserwantów. I do tego dobroczynny mocznik, alantonina i ekstrakt z aloesu. Cena: ok 5zł za 300ml.

Nie wierzcie reklamom i lekarzom, że Lactacyd jest taki wspaniały na dolegliwości pochwowe.
Tak czy siak wybór należy do Was :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jeszcze raz Wam napiszę :)

LACTACYD SKŁAD: Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Lactose, Lactis Proteinum, Cocamide MEA, Laureth-10, Lactid Acid, Glyceryl Laurate, Glycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Sodium Chloride, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone

Substancje na samym początku składu to dość mocne detergenty. Kwas mlekowy, który reguluje PH i na którym nam tak bardzo zależy to LACTIC ACID, poszukajcie w składzie jak daleko się znajduje (im dalej tym mniejsza zawartość). Do tego Propylene Glycol - rozpuszczalnik, który może podrażniać, Phenoxyethanol - silny konserwant i 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane - czyli pochodna formaldehydu, podejrzana o szkodliwe działanie. Cena ok 10 zł za 200ml.

FACELLE ALOES SKŁAD: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, C12-13 Alkyl Lactate, Sorbitol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Urea, Allantoin, Serine, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Lactate, Parfum, Sodium Benzoate

Dwa pierwsze składniki to łagodne detergenty. Kwas mlekowy na 3 pozycji!!! Brak silnych konserwantów. I do tego dobroczynny mocznik, alantonina i ekstrakt z aloesu. Cena: ok 5zł za 300ml.

Nie wierzcie reklamom i lekarzom, że Lactacyd jest taki wspaniały na dolegliwości pochwowe.
Tak czy siak wybór należy do Was :)
Dzieki za przypomnienie :d
 
Hej. Od wczorajszego ranka boli mnie głowa bez przerwy. Tabletka pomogła tylko na chwilę. Myślicie że to normalne w ciąży? Dziś wizyta wiec jestem ciekawa co lekarz powie na to.
 
Natalijka, już wcześniej pisałam, ze moja lekarka mnie uprzedzała ze na urlopie (zaczynam wkrótce) mogą się pojawiać bóle głowy. Paracetamol plus mała kawa.

Shaer, odpoczywaj. Wiem, że sytuacja nieciekawa, ale oszczędzaj się.

Martyna, właśnie mam zagwozdkę z cesarką. Wolałabym wtedy jak akcja się rozpocznie, bo wiadomo, ze dziecko gotowe, ale wtedy lekarz przyjmujący może mi odmówić cc, albo trafię na, cóż, słabego lekarza. A na pierwszej cesarce nieplanowanej trafiłam na super lekarza (lokalna gwiazda) i zero komplikacji z raną, byłam dobrze zszyta itd. Nie chciałabym tego pozostawić przypadkowi :-(

Wszystkiego najlepszego dla Ann.
 
Shaer bidulko przesyłam pozytywne wibracje i tulę mocno. Oszczędzaj się i postaraj się jakoś zrelaksować. Chociaż wiem, że to bardzo trudne.
 
hej, druga cesarkę miałam planowana i nie czekano na akcje porodową. Trzecią chciałabym mieć podobnie. Najbardziej się boje że akcja mi się rozpocznie w grudniu. Wolałabym maluszka urodzić w styczniu.

Shaer odpoczywaj mam nadzieje ze mąż zajmuje się synkiem i podaje ci jedzonko i picie pod nos.

Anny wszystkiego najlepszego :)

Kolejne prenatalne mam w polowie września a to będzie 24 tydzień i 2 dni.

Wracam na lezenie do lozka, odpalam wiatrak i leniuchuje, wykańcza mnie ta pogoda
 
hej, druga cesarkę miałam planowana i nie czekano na akcje porodową. Trzecią chciałabym mieć podobnie. Najbardziej się boje że akcja mi się rozpocznie w grudniu. Wolałabym maluszka urodzić w styczniu.

Shaer odpoczywaj mam nadzieje ze mąż zajmuje się synkiem i podaje ci jedzonko i picie pod nos.

Anny wszystkiego najlepszego :)

Kolejne prenatalne mam w polowie września a to będzie 24 tydzień i 2 dni.

Wracam na lezenie do lozka, odpalam wiatrak i leniuchuje, wykańcza mnie ta pogoda
Mnie tez wykańcza pogoda wlasnie omal nie zemdlałam w sklepie. Ledwo doczłapałam do domu najpierw 5 minut chłodziłam sie w aucie! Jezu jaka masakra jestem żywy trup dzisiaj i aż mnie brzuch troszke pobolewa chociaż normalnie nic go nie czuje.
Shaer pisz jak sie czujesz
Z okazji swoich imienin miałam zrobic ciasto ale piernicze- leżę plackiem. Gołąbki tez na jutro zostawię :)
 
reklama
Natalijka, mnie też przez ostatnie dwa dni boli głowa. Biorę paracetamol.

Shear jak nie urok to sraczka, współczuję. Dobrze, że mąż w domu, może i podkurza ale będziesz miała możliwość zwolnić obroty.

Ja mam 155 cm i biodra raczej niewielkie. Ogólnie jestem drobna. Mój rekord obwodu w pasie w ostatnim miesiącu ciąży to 93cm
 
Do góry