reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

dziewczyny coś mnie dziś noga boli tzn udo a dokładnie żyła na nodze zrobiła się fioletowa i bolaca.myslalam że się uderzyłam ale to ewidentnie żyła. nigdy nie miałam czegoś takiego.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
dziewczyny coś mnie dziś noga boli tzn udo a dokładnie żyła na nodze zrobiła się fioletowa i bolaca.myslalam że się uderzyłam ale to ewidentnie żyła. nigdy nie miałam czegoś takiego.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Moze byc zylak, sprawdzy czy jest goraca. Jesli tak to koniecznie szybko zglosic lekarzowi bo mose byc ryzyko skrzepu (tak przynajmniej mi powiedzieli) Jesli nie, to do apteki po masc na zylaki (np z kasztanowca) nie wiem jak z diosmina jest w ciazy (skonsultuj z farmaceutka) ale też dobra na zylaki. I przeciwbolowo paracetamol.
Tak czy siak lekarz musi wiedzieć.
I podobno lezenie na lewym boku pomaga bo krazenie jest lepsze.
 
Shaer masakra z tym szpitalem. Może jedź do innego jak masz gdzieś w okolicy. Nie rozumiem podejscia tych lekarzy :/ no i teraz leż jak najwięcej, odpoczywaj i postaraj się nie denerwować. Z tego co pamiętam tp Twój mąż ma urlop więc niech on się wszystkim zajmuje a Ty odpoczywaj.
 
Martyna żylaki w ciąży to niestety częsta przypadłość. Moja koleżanka ma i już od mca biega mimo lata w takich specjalnych ponczochach uciskowych
Shear. ...odpoczywaj ile się da .

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ankamaz, mimo wszystko obserwuj.
Ja jak miałam skrzepy to okazało się ostrą grzybicą (wyjazd zagraniczny, na szczęście krótki, prawdopodobnie tak zareagowałam na obcą florę). Ale u mnie było pieczenie.

Malina, widzę, ze po pierwszym cc próbowałaś rodzic naturalnie. Mi lekarka od razu mówi o cc. A pomimo tego, że poszło bezproblemowo to boje się operacji.... Będzie 2 lata różnicy. No i moje pierworodny był dużym, ciężkim dzieckiem a jak drugie pójdzie w ślady brata to będzie przeciwskazanie do porodu sn. Choć może córka będzie filigranowa, ale w to za bardzo nie wierzę. U mnie tez dziecko wysoko i po 6 godz indukcji porodu rozwarcie z 2 cm skoczyło może do 5 cm. Po 8 godz mnie ciachnęli.

Shaer, współczuje :-(
 
@Shaer o matko, odpoczęłabyś chociaż w tym szpitalu, sam spokój pewnie by ci pomógł ! Meliska, magnez, może coś jeszcze na uspokojenie .. ja polecam cappuccino z bitą śmietaną :) tule mocno
 
@MiMeMi obserwuję, właśnie nie piecze mnie, raz mniej jest raz więcej, ma taki specyficzny zapach, ale nie jest on nieprzyjemny, taki chyba po porostu śluzu ;p wizyta za 2 tygodnie więc chyba nie mam co panikować ?
 
Marcje, o widzisz, Martyna wie ile kosztuje ta babka. Czytałam gdzieś że konsultacje z taką "niesławną" doradczynią to koszt 30-50 zł.

Malina, prywatna położna po porodzie (zwłaszcza cc) to pewnie fajna sprawa.

Martyna, jeśli miałabym mieć cesarkę, to też na pewno chciałabym, żeby akcja najpierw się zaczęła. Może to rwa kulszowa? Ponoć częsta przypadłość w ciąży.

Shaer, no właśnie, mąż nie może wolnego wziąć żeby Cię trochę odciążyć? trzymaj się jakoś :*
 
Wyszlam z pracy, siedze sobie w autku I odpoczywam. Musze kupić sobie jakieś inne spodnie do pracy bo te ciazowe nad brzuch za bqrdzo mi na zoladek uciskaja.
Shaer trzymaj sie cieplo.
Kamisia, mi mówili o tych ponczochach w poprzedniej ciazy ale mnie tylko bardziej wszystko od nich bolalo nie wyobrazam sobie ich nosić na codzien.
 
reklama
jak jest duszno aaaa!!!!! rotapiam sięęęęęęęęęęęęęęee. Masakra! Czy u was tez jest taka duchota? ja wychodze sod prysznica i za trzy sekundy jestem mokra!
A powiedzcie mi dziewczyny te co miały wysoko dzieci ułożone czy macie szerokie biodra czy raczej waskie? i ile macie wzrostu. Podobno to ma znaczenie. Moja mama urodziła nas cztery i podobno każda z nas była nisko bardzo ale my mamy waskie talie a szerokie biodra. MOja siostra urodziła się pośladkami do przodu - ale to dlatego że mama w 9 m-cu spadła z drabiny na brzuch :) takie czasy były że kobiety się nie oszczedzły tylko po drabinach śmigay:) Ale jestem ciekawa czy jest jakaś zależność z tym wzrostem i biodrami.
Ja bym poszła z ta boląca żyłą do lekarza pierwszego kontaktu. Dla własnego spokoju. Może byc żylak ale lepiej samemu nic na to nie brać.
Jeśli chodzi o śluz to tez bym nic nie robiła czytałam że w ciąży to normalne że jest go dużo. O ile nie ma brzdkiego zapachu to jest ok. Tylko dbac o higienę żeby się zaalenie nie zrobiło. Ja uzywam tego białego jelenia i od kiedy jestem w ciąży nic mi się nie dzieje, a iewałam z tym problemy.
Kolorowa Mama fajnie że wracacie jednak w ojczyźnie jest chyba lepiej mimo iż zarobki mniejsze to jednak u siebie i blisko rodziny.
Robię dzis gołąbki na jutrzejszy powrót mężusia. Trzymajcie kciuki żeby wyszły zjadliwe ;)
Jejku niektóre z nas juz mają 17 tydzień ale czad :) super
 
Do góry