reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

reklama
Brzusio chyba od 35 roku powinno się robić.Jeśli masz wskazania to tak,ale najpierw tka jak dziewczyny pisały przeziernosc krakowa, jeśli na tym badaniu coś jest nie tak to wtedy robi się dodatkowe badania.w przeciwnym razie lekarze wręcz to odradzają.
 
Paraplu zalezy czy slaba infekcja czy cos poważniejszego,bo jesli to drugie to "domowe"sposoby nie pomoga tak ja piszą dziewczyny najlepiej isc do lekarza

Jestem strasznie wyczulona w tej kwestii i reaguje jak tylko cokolwiek poczuje, ze jest nie tak. Jak zwlekam to potem zaluje. I na chwilr obecna jest to samiuski poczatek infekcji i wlasnie stoje w kolejce do kasy z zapasem cytryny i zyrawiny :) moze uda mi sie zgasic w zarodku swinstwo.
 
Brzusio, a mi się wydaję, że lekarz mógł Ci powiedzieć właśnie o usg 1 trymestru, gdzie bada się m.in. przezierność karkową plus można dodatkowe badania z krwi. To są badania prenatalne nieinwazyjne. Ocenia się ryzyko 3 chorób genetycznych.
Jeśli wyjdzie dużo ryzyko choroby można wtedy robić te inwazyjne badania prenatalne, omnipunkcja chyba się to nazywa, czy coś w tym stylu.
Są też badania Nifty . Kosztują ok 2500-3000 i wtedy z krwi matki wyciągają dna maluszka i ma się 100% pewność czy wszystko ok.
 
Brzusio chyba od 35 roku powinno się robić.Jeśli masz wskazania to tak,ale najpierw tka jak dziewczyny pisały przeziernosc krakowa, jeśli na tym badaniu coś jest nie tak to wtedy robi się dodatkowe badania.w przeciwnym razie lekarze wręcz to odradzają.
Dzięki:)teraz juz będę cos wiedziala
 
Brzusio, a mi się wydaję, że lekarz mógł Ci powiedzieć właśnie o usg 1 trymestru, gdzie bada się m.in. przezierność karkową plus można dodatkowe badania z krwi. To są badania prenatalne nieinwazyjne. Ocenia się ryzyko 3 chorób genetycznych.
Jeśli wyjdzie dużo ryzyko choroby można wtedy robić te inwazyjne badania prenatalne, omnipunkcja chyba się to nazywa, czy coś w tym stylu.
Są też badania Nifty . Kosztują ok 2500-3000 i wtedy z krwi matki wyciągają dna maluszka i ma się 100% pewność czy wszystko ok.
Tak dokladnie tak jak mówisz to są badania nieinwazyjne tylko kurcze nie powiedział mi ze najpierw ta przezierność i dopiero jak wyjdzie zle to wtedy te z krwi.
 
reklama
Bridget Jones,Malami 25,MiMeMi dzieki :) to już będę wiedziała cos w tym temacie i zrobię sobie najpierw tylko usg czyli ta przezierność karkową
 
Do góry