reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

kolorowa dziekuje za inf, my jednak poczekamy z przeprowadza do wakacji, tak bedzie lepiej z moja praca I tez zeby mlodego w srodku roku szkolnego nie zabierac z przedszkola. Ale dzieki za wiesci I dawaj znac jak u Was postepy w tym temacie
malina dobrze zrozumialam ze Ty po pierwszej cesarce probowalas rodzic naturalnie?
Ja jesttem po trudnym I dlugim porodzie ktory I tak zakonczyl sie cesarka wiec chciala bym teraz z gory wiedziec czy bede miec cc... Zapytam o to na piatkowej wizycie moja lekarke

Pierwszy poród to dosłownie (od pierwszego skurczu do 10 cm rozwarcia) jakieś 3 h. Dostałam przy 8 cm znieczulenie i pare minut później dostrzyknęli drugą dawkę już przy 10 cm, ponieważ Przestali wyczuwać puls u dziecka i natychmiast pokroili. Okazało się, że Jasio się przydusił, bo był owinięty pępowiną dwa razy.
Kolejny poród był po trzech latach, mój gin namawiał od razu na cesarkę, ale lekarka ze szpitala, która przejęła mnie na ostatni miesiąc stwierdziła, że nie ma przeciwskazań do porodu naturalnego, więc się nagrzałam, że może się uda. No i się zaczęło 8 h porodu, 8, 5 cm rozwarcia, znieczulenie i brak postępu porodu. Mała nie chciała zejść do kanału, rozwarcie pozostało na tym samym poziomie, więc mnie pokroili. Tym razem nie mam szans na poród naturalny, ale też mam wiele obaw czy moja macica udźwignie ciąże:hmm:.
 
reklama
Hej dziewczyny!

Ankamaz potwierdzam, że Tantum Rosa to badziewie. Ja, nie wiedzieć czemu, wbiłam sobie do głowy, żeby po porodzie to stosować to tak sobie wszystko zasuszyłam, że aż piekło i szczypało. Jak tylko przestałam to stosować, od razu ulga. Myślę, że na zmniejszenie wydzieliny to nie ma co kombinować z jakimiś medykamentami…Po prostu taki urok ciąży…Ja aż tyle wydzieliny nie mam, ale mam za to inne dolegliwości bleeeh

Co do szkoły rodzenia to ja też chodziłam, na NFZ i naprawdę polecam. Do porodu po szkole rodzenia podeszłam ze spokojem, wiedziałam co się ze mną dzieje i jak mam oddychać, żeby sobie pomóc. Nie miałam opłaconej położnej, bo jakoś uznałam to za zbędny wydatek, ale wiedziałam też że przy porodzie będzie mój mąż, który też na szkolę rodzenia dzielnie chodził ze mną i będzie mnie wspierał.
 
Wszystkim Aniom najlepsze życzenia:)
Nutka dla Ciebie życzenia rocznicowe i oby mąż się postarał zaskoczyl jakimś miłym prezentem:)
Malina Jaśki to już chyba tak mają bo mój też był dwukrotnie pepowina owinięty.Teraz lekarz mi powiedział ze mogę wybrać czy cesarka czy naturalnie i wybieram cc.
 
mi lekarz powiedział że będzie cesarka ale ze on czeka zawsze aż poród się sam zacznie.on uważa że to lepiej dla dziecka że nie jest nagle wyrwany tylko jakby organizm zaczyna się przygotowywać do porodu.sa różne szkoły w tym temacie. wiem że jedna jego pacjentka za nim przyjechał ja ciacjuż miała dziecko prawie urodzone to był jej trzeci poród i urodziła naturalnie do tego poród pośladkowy... za pierwszym razem też mówił że czekamy do końca ale w 8 miesiącu mój syn zaczął tracić tętno i go wyjeli wcześniej (planowana była i tak cesarka bo cały czas był pupa odwrócony)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny z UK: czy to prawda że powinnam cały czas nosić przy sobie pregnancy book?
I 2 pytanie: znacie jakies fajne sklepy gdzie można by isc i obejrzeć wózki i łożeczka dla bobasków?
Miłego dnia Kochane dla Was i bobasków[emoji173]️
 
Nutka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy- duzo milosci wam życzę bo to najwazniejsze:)
A to ja mam dzis imieniny:) wiec dziekuje za zyczenia:)
Shaer co mąż przeskrobał ? :)
Kiedys u sąsiadki mojej koleżanki były straszne krzyki i awantura i płacz dziecka, zadzwoniliśmy po policję a policja poeiedziala ze zna ta rodzine i ze nie przyjedzie. To my powiedzieliśmy ze prosimy o imie i nazwisko osoby ktora odmawia interwencji i jego nr odznaki, bo jesli temu dziecku sie cos stanie to bedziemy wiedzieli kto odmówił pomocy. Za 20 minut dzwonił domofon ze policja i zeby ich wpuścić do klatki :) Oni tez sa lenie a jak maja z jednego miejscacczesto zgłoszenia to olewaja- dlatego potem sa tragedie w domach.
Ja dzis dopiero wstałam:) ale miałam spanie.
Mój siostrzeniec Jaś też zaczal tracić tętno w brzuchu i go w ostatniej chwili wyciągnęli cesarką.
Miłego dnia.
Udanych wizyt
:-)
 
Dzień dobry
Nutka najlepszego z okazji rocznicy duuuuzo miłości.
Wszystkim Anną imieninowe sto lat
Anula co z Tobą odezwij się! !!
Prenatalne już wszystkim mamy za doba widzę więc teraz polowkowe ja swoje mam 30 sierpnia 22 tydzień ciąży.
Shear współczuję Ci sąsiadów. ..a zachowanie policji conajmniej dziwne. Ciekawe czy ktoś by się poczuł do odpowiedzialności gdyby coś się stało.
U nas dziś cieplutko siedzę na balkonie i zajadam arbuza. Miałam mieć dzisiaj gości ale koleżanki odmówiły. Zatem zostałam z ciastem ,zamrazalka lodow i składnikami na pizze...
Wczoraj poczynilismy pierwszy krok celem przygotowania się do narodzin Michała. Przemeblowalismy trochę pokój gospodarcza miejsce na łóżeczko. Kupiliśmy nowa sofę i sprzedalismy rogowke.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny z UK: czy to prawda że powinnam cały czas nosić przy sobie pregnancy book?
I 2 pytanie: znacie jakies fajne sklepy gdzie można by isc i obejrzeć wózki i łożeczka dla bobasków?
Miłego dnia Kochane dla Was i bobasków[emoji173]️

Zapytam w poniedzialek poloznej ja tej wielkiej knigi nie nosze ale chyba zaczne bo faktycznie w razie co to wszystkie informacje sa w środku.
Co do sklepow to nie wiem, u mnie w miescie jest maly sklepik, napewno bedziemy do babies'r'us jechac(przy sklepach toys'r'us) mozesz też poszukac sklepu mothercare, rozejrzec sie w boots,
A pewnie I tak duzo rzeczy kupimy w argosie, przez Gumtree, amazon i w ikei
No i ciuszki zobacz w asdzie, tanie I sliczne.
W internecie posxukaj sklepow dzieciecych w swoim miescie, chyba pytalam gdzie mieszkasz ale zapomnialam :p no i czasem przynajmniej tu gdzie mieszkam organizowane sa kiermasze pt wszystko dla dziecka i ciezarnej mamy.

Co do ciuchow ciazowych to jedyny sklep który ma je na stanie tutaj to new-look.
 
Dzięki Aniay. Ja mieszkam w Londynie. Co do ciążowych ciuszków to ja jeszcze widziałam w h&m ale wszystkie te rzeczy sa jakieś beznadziejne[emoji4]
 
reklama
Do góry