reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Dzień dobry,
Kciuki zaciśnięte i czekamy na same dobre wieści i piękne zdjęcia.
Zapomniałam Wam napisać, że dostałam skierowanie na tsh-, mimo że nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Być może moje wymioty i beznadziejne samopoczucie jest spowodowane tarczycą?
Kolorowa, my byliśmy w Niemczech, bo mój mąż miał tam delegację od lutego. Nie potrafiłabym nie mieszkać w Polsce. Podziwiam Was, trzeba być naprawdę silnym.
Na koniec najmilszy akcent- Nikoś przespał pierwszy raz całą noc. Obudził się o 6, zjadł i spał do 9. Oby tak mu zostało
Ale na tsh z krwi czy usg? Tsh z krwi to normalne ze kontrolują.
 
reklama
Bridget czyli dzisiaj Twoja kolej! : ) powodzenia! czekamy na relacje!
Kolorowa to niestety z nielatwy powrot mieliscie.. daj znac jak Ci pojdzie dzis w szpitalu..

Ja dzis I jutro pracuje z domu, tak to moge pracowac. w pizamie, z nogami na podnozku I pysznym domowym obiadkiem : ) Mam plan ze po wakacjach przejde na prace z domu w 80% ale zobaczymy..

I dzis ostatni dzien mojego pierworodnego w takim jakby klubie malucha, a jutro idziemy zwiedzac nowe przedszkole ktore czeka go od wrzesnia. wielkie zmiany : )
A! I dzisiaj zdradzilismy mu wkoncu nowine ze bedzie starszym bratem, specjalnie nie zrobilo to na nim jeszcze wrazenia ; )
Moj syn wie juz od jakiegos czasu, codziennie kaze mi pokazywa goly brzuch i sprawdza jaki duzy
:-) :)
Ja zapisalam syna na dyzur w przedszkolu na dwa tyg lipca. Niech sie bawi z dziecmi.
 
brzusio w takim razie trzymamy kciuki zebys juz jutro mogla byc u siebie
Lolaaa to rzeczywiscie wszystko na raz ;) jja tez robilam ten test w dzien usg gen ale wyniki poznam dopiero na kolejnej wizycie u gin (chyba ze cos wyjdzie nietak to odrazu zadzwonia)
Bubblesgirl a wczesniej juz mialas alergie? czas sie zgadza (tzn czerwiec lipiec, wiec calkiem mozliwe)
kamisia super ze synek juz sie wczul w role brata. ja swojego chyba zabiore na polowkowe, moze bedzie lepiej wtedy dla niego widac
kolorowamama mam ten sam problem, spodnie zaloze ale zadnych nie dopne. dlatego albo chodze z rozpietym guzikiem I dluga koszula zeby nie bylo widac ;) albo w leginsach. I juz zamowilam spodnie ciazowe na zelando zeby sobie poprzymierzac I jakies wybrac. niestety z ostatniej ciazy wszystkie fajne spodnie z gumka jakie mialam posprzedawalam.
kathana bad na tarczyce jest prosta latwe I szybkie (zwykle pobranie krwi) wiec dobrze ze Cie na to skierowali. w ciazy rozne rzeczy dziwne moga sie dziac z tarczyca nawet jesli wczesniej sie nie mialo rzadnych problemow.
 
mi wyniki tsh wyszly w normie a mimo to endokrynolog przepisala mi leki. po zaciazeniu czułam się okropnie ciagle zmeczenie, senność,brak sil do wszystkiego. po paru dniach od zazywania moje samopoczucie zmienilo się w 100% . wydaje mi się ze nieprawidlowe działanie tarczycy nie zawsze wychodzi na tsh. gdy mowilam mojej endokrynolog o tym jak się zle czuje w ciąży ona od razu powiedziała ze to tarczyca. powiedziała ze ciaza dodaje sil i energii a nie odbiera. w moim przypadku się sprawdzilo :)
Kathana jak masz podobne samopoczucie to może warto by było zglosic się do specjalisty albo zrobić bardziej specjalistyczne badania f3 i f4. W mojej drugiej ciąży nie wiedziałam ze choruje a samopoczucie tez mi się strasznie wtedy pogorszylo. corcia urodzila się z wadami ( musiala mieć dwie operacje z czego jedna b.powazna 5 godzin trwala) . nie wiem czy jej choroby były od tarczycy to tylko moje podejrzenia.
 
askl masz racje, czesto samo bad. tsh niewiele pokazuje. najlepiej zrobic f3 f4 anytpo I antytg.
ja np wyniki TSH mam zawsze ok, ale przy hashimoto bodajze antTG/TPO sa niedobre
 
Od wczoraj boli mnie brzuch raz z Jednej raz z drugiej strony tak na dole jakby jajniki. Jak kicham albo kaszle to tym bardziej boli. Miałyście tak? Brzuch nie jest napięty.
 
brzusio w takim razie trzymamy kciuki zebys juz jutro mogla byc u siebie
Lolaaa to rzeczywiscie wszystko na raz ;) jja tez robilam ten test w dzien usg gen ale wyniki poznam dopiero na kolejnej wizycie u gin (chyba ze cos wyjdzie nietak to odrazu zadzwonia).

O dziwo mi też dziś zrobili usg do tej krwi:happy: nawet nie sądziłam bo na skierowaniu tylko test pappa i hcg. Jakbym wiedziala to w zeszłym tygodniu nie robiłabym prywatnie, ale przynajmniej dzidzie zobaczyłam kolejny raz i wszystko ładnie pięknie i cale 6,45cm:) a tydzień temu miałam 5,11cm. I jeszcze się dowiedziałam że nie na 100% ale że większe prawdopodobieństwo że będzie kobitka;) teraz tydzień czekania na wyniki z krwi.
Miłego dnia :happy:
 
HappyBabyMama ja takmialam kilka dni temu. samo przeszlo po jednym dniu. to chyba byly rozciagajace sie wiazadla..
LoLaaa zeby zrobic wykres ryzyka okreslonych wad musza wziac pod uwage takie zmienne jak obraz z usg z pomiarami, wyniki krwi. I wszystko z tego samego momentu ciazy.
No I gratuluje coreczki! choc to pewnie jeszcze moze sie zmienic, ale jesli lek sie odwazyl juz wydac jakis sad to moze cos w tym jest : )
 
Od wczoraj boli mnie brzuch raz z Jednej raz z drugiej strony tak na dole jakby jajniki. Jak kicham albo kaszle to tym bardziej boli. Miałyście tak? Brzuch nie jest napięty.
Ja mam tak od jakiegos czasu, nie wiem co to ale potrafi niezle nastraszyc, chociaz u mnie bardziej po środku I jak napne brzuch też boli.
@kolorowaMama zajrzyj do new look bo maja tam fajne ciazowe spodnie które nie wygladaja jak ciazowe jak dluzsza bluzke zalozysz.
Przepraszam ze nie komentuje waszych udanych wizytek na bierzaco, czytam ile moge I kiedy moge mysle o was I trzymam kciuki.
Nie czuje sie najlepiej, staram sie robić w pracy jak najwiecej moge a w domu padam na twarz.
 
reklama
Dziewczyny ja już po badaniu,moje dzidzi macha rączkami i ma 4cm.super widok.za tydzień mam przyjść na usg genetyczne bo potem jadę na urlop a w następny czwartek będzie idealnie 12 tydzien ciąży.
No i powiem Wam że ja widziałam coś między nóżkami i lekarz tez chociaż powiedział ze nie na sto procent ale wyglada na to ze bedzie chłopak:)
HappyBabyMama ja jak kicham to się już odrazu zginam w pół bo mnie boli.
 
Do góry