reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Paraplu dobrze ze udało się bez bólu i mam nadzieje ze dzidziuś juz lata nad wami i czeka kiedy znowu się zadomowic w brzuszku:* nie zapominaj o swoich styczniowkach i napisz czasem jak się masz.
 
reklama
Hej,

Gratki za ostatnie wizyty i kciuki za następne.

Podczytuję Was, ale praca plus etap lęku separacyjnego mojego dziecka wycina mnie z aktywności.

Kolorowamam, kciuki za zdrówko. Nieraz lepiej wziąć antybiotyk, szczególnie jak CRP było podwyższone. Ja w 13 tyg pierwszej ciąży brałam Augmentin, że względu na bakterie w moczu. Pomimo braku objawów, dostałam antybiotyk bo gorączka jest bardziej ryzykowna.

Brzusio, wypoczywaj. Mi gin na pierwszym badaniu w bodajże 6 tyg powiedziała, że macica mi się napina przy badaniu i tak na początku może być. Poźniej te napięcia jednak odczuwa się na brzuchu i zazwyczaj lekarze magnez przepisują.

Gratki Waszych inicjatyw biznesowych :-).

Paraplu, powodzenia i daj znać jak nowy maluszek się zacznie rozwijać. Wierzę, że długo nie będziecie czekali.

Ja w pierwszej ciąży pijałam cappuccino regularnie w pracy. Jedną dziennie i wszystko było ok.

Moj brzuch ostatnio wyluzował. Jak przeszły upały to jakby się zmniejszył. Choć wieczorem jednak troszkę pulchnieje ;-) Ja jem codziennie owsiankę.

I zapomniałam co tam jeszcze miałam napisać

Miłego dnia
 
Badanie kleszcza to 120pln za jedna chorobę. Trzy najpopularniejsze to 360 zł u nas. Ale jakby co to też oddałabym do badania.
 
Witam po przerwie!
Nie wiem od czego zacząć, bo tyle się działo. Może z czasem uda mi się być na bieżąco, ale teraz wybaczcie.
Ja w końcu w Polsce. Wróciliśmy już na stałę w zeszłym tygodniu. Dzień przed powrotem do Pl zaliczyliśmy izbę przyjęć, bo wymiotowałam non stop.
W weekend byliśmy na weselu,potem rozpakowywanie a tu środa
Też dziś miałam wizytę- z fasolką wszystko dobrze, co mnie cieszy najbardziej. Jest duża. Ma 8 cm i jest o tydzień starsza z usg.
Jest też drugie jajo płodowe, ale bez zarodka. Dziwne uczucie, ale cieszę się, że fasolka ma się dobrze i tego się będę trzymać.
 
Czesc dziewczynki.
Wczoraj o 18 wzielam tabletki. Zaczelo sie po polnocy i skonczylo okolo 3 w nocy, Takze szybko poszlo. Bylam nastawiona na jakas masakre i mega bol ale powiem Wam, ze skurcze byly troszke bardziej bolesne od tych miesiaczkowych ale te miesiaczkowe znosze znacznie gorzej niz te ze wczorajszej nocy.
Takze ogolnie bylo duuuuzo lepiej niz sie spodziewalam (o ile mozna mowic "lepiej" w tych katagoriach).
O ile nic sie nie bedzie dzialo w najblizszym czasie to mam kontrolne USG 12 lipca. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez zabiegu.
Okropnie balam sie tych tabletek ale teraz uwazam, ze to byla dobra decyzja i ciesze sie, ze posluchalam w tej kwestii lekarza.
Czuje duza ulge psychiczna, ze juz po.
Dzisiaj zaczelabym 12tc ale mam nadzieje, ze moj Aniolek bedzie czuwal nad nastepna dzidzia.
Zycze Wam wszystkiego najlepszego i zdrowych bobaskow :*

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Jesteś bardzo dzielna! Trzymam kciuki za szybkie 2 kreski na teście i zdrową piękną dzidzię. Buźka.
 
Ja po wizycie trwała prawie godzinę no moje leniwe dziecko nie chciało dać się pomierzyć. Serduszko ślicznie bije rączki machaja,nóżki też. Słodki widok.cel 65 mm to długość dzidzi bez nóg podobno.kość nosowa widoczna,NT 1.8 -2 mm i czy to dobry wynik? Lekarka mówi że norma do 2.5. Mam 33 lata i dobry wywiad wszystkie parametry dzidzi ok.poinformowała mnie o możliwości testów papa jeśli chcę. Ale chyba się nie zdecyduje. Z antkiem 7 lat temu wynik przeziernosc i był 1.3 i już wpadam w panikę bo porównuje
 
Ja po wizycie trwała prawie godzinę no moje leniwe dziecko nie chciało dać się pomierzyć. Serduszko ślicznie bije rączki machaja,nóżki też. Słodki widok.cel 65 mm to długość dzidzi bez nóg podobno.kość nosowa widoczna,NT 1.8 -2 mm i czy to dobry wynik? Lekarka mówi że norma do 2.5. Mam 33 lata i dobry wywiad wszystkie parametry dzidzi ok.poinformowała mnie o możliwości testów papa jeśli chcę. Ale chyba się nie zdecyduje. Z antkiem 7 lat temu wynik przeziernosc i był 1.3 i już wpadam w panikę bo porównuje
Gratuluję ! jak powiedziala, że norma do 2,5 to sie nie martw, ciesz się :):):)
 
Czesc dziewczynki.
Wczoraj o 18 wzielam tabletki. Zaczelo sie po polnocy i skonczylo okolo 3 w nocy, Takze szybko poszlo. Bylam nastawiona na jakas masakre i mega bol ale powiem Wam, ze skurcze byly troszke bardziej bolesne od tych miesiaczkowych ale te miesiaczkowe znosze znacznie gorzej niz te ze wczorajszej nocy.
Takze ogolnie bylo duuuuzo lepiej niz sie spodziewalam (o ile mozna mowic "lepiej" w tych katagoriach).
O ile nic sie nie bedzie dzialo w najblizszym czasie to mam kontrolne USG 12 lipca. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez zabiegu.
Okropnie balam sie tych tabletek ale teraz uwazam, ze to byla dobra decyzja i ciesze sie, ze posluchalam w tej kwestii lekarza.
Czuje duza ulge psychiczna, ze juz po.
Dzisiaj zaczelabym 12tc ale mam nadzieje, ze moj Aniolek bedzie czuwal nad nastepna dzidzia.
Zycze Wam wszystkiego najlepszego i zdrowych bobaskow :*



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Paraplu kochana, milo ze się odezwałaś. Powiem z własnego doświadczenia, jak tabletki przezylas to i zabieg nie będzie Ci straszny, także o to już wogole się nie martw, bo zabieg jest bezbolesny... Juz napewno teraz będzie Ci lżej, bo zylas pewnie w niepewności kiedy to się zacznie... Bardzo mi przykro ze wogole Cie to spotkało. Ale musisz się teraz wziąć w garść, i zanim się obrocisz będzie juz kolejna fasolka w brzuszku a Aniołek będzie już nad nią czuwał :yes: buziaczki i powodzenia! Miej się dobrze! :happy2:
 
Ja po wizycie trwała prawie godzinę no moje leniwe dziecko nie chciało dać się pomierzyć. Serduszko ślicznie bije rączki machaja,nóżki też. Słodki widok.cel 65 mm to długość dzidzi bez nóg podobno.kość nosowa widoczna,NT 1.8 -2 mm i czy to dobry wynik? Lekarka mówi że norma do 2.5. Mam 33 lata i dobry wywiad wszystkie parametry dzidzi ok.poinformowała mnie o możliwości testów papa jeśli chcę. Ale chyba się nie zdecyduje. Z antkiem 7 lat temu wynik przeziernosc i był 1.3 i już wpadam w panikę bo porównuje
Pięknie :-) który tydzień? Wynik super,nic się nie martw,nie nakręcaj się niepotrzebnie :-)

Paraplu... Ściskam mocno. Teraz już będzie tylko lepiej.

Ugotowałam wczoraj grochówkę mojego życia! Cudowna! Najadlam się jak bąbel, dwa talerze rzędu. Wieczorem... brzuszek jak w 7 miesiącu conajmniej, mój mąż cieszył się jak wariat [emoji23] [emoji23]

Nie chcę wiedzieć co działo się w nocy,bo rano brzuszek o połowę mniejszy [emoji28]

Napisane na D2203 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny już po wizycie. Na szczęście wszystko jest w porządku. Badania są ok, dzidziuś rozwija się prawidłowo, ale ciąża jest dwa tygodnie młodsza niż doktor początkowo wyliczył. Czyli jest to 9 tydzień.
Maluszek ma 2.73cm pięknie było widać go na usg, rączki, nóżki i serduszko <3
Maz siedział wpatrzony w ekran, jakby kto to zaczarowal :D
Ze względu na to ze ciąża jest młodsza, termin przypada mi na 31 stycznia - 1 lutego ale pozwólcie,ze z wami zostanę? Już tak się przyzwyczaiłam do was :*
 
Do góry