reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Mi włosy nie wypadają, ale nie chcą sie układać i są dosyć suche. Normalnie mam takie zwykle, nie za tłuste i nie za suche. Pamiętam jednak poporodową masakrę, wtedy to mi włosy się sypały. W poprzednich ciążach miałam dużo ładniejsze włosy niż teraz:baffled:
 
reklama
Gratuluje dziewczyny zdrowych dzieciaczkow! Super wiadomosci.
@betina79 jakimś cudem usunelam cie z listy, przepraszam, Ogarne, adminka mnie znienawidzi :p

U mnie włosy jak siano, suche,sztywne I za nic sie nie ukladaja. Ale nie wypadaja. Po poprzedniej ciazy stracilam polowe włosów. I w wiekszosci odrosly siwe:(

Dzisiaj po drodze do pracy prawie wypadek miałam bo jakiś idiota mi pierwszenstwo wymusil. Dobrze ze jechalam ponizej dozwolonej predkosci bo pod słońce, inaczej bym przypierniczyla w niego. Ja fiatem 500 on dostawczakiem. Dobrze by sie nie skonczylo.
 
Witajcie,

Gato, jeśli planujesz słoiczki to faktycznie nie ma co myśleć teraz. Jeśli natomiast planujesz sama coś gotować, to chyba i tak lepiej kupić teraz w warzywniaku sezonowe i zamrozić niż w czerwcu importowane :)

MiMeMi, my też pół na pół - blw i łyżeczka. I też dużo samodzielności dzięki temu złapał. Ale jeszcze nie operuje łyżeczką. Daję mu czasem spróbować, ale bardzo go to złości jak mu nie wychodzi ;) To fajnie, że Twój Adaś już tak sobie radzi, że jogurt sam zje. Ciekawe czy mój za 4 miesiące też taki ogarnięty będzie :D

Marcje, ja się przykładam do pielęgnacji włosów w ciąży, ale ciężko mi je ujarzmić. Zawsze miałam problem z przetłuszczaniem, a teraz są suche i się puszą. To pewnie przez hormony. Z wypadaniem u mnie normalnie, ale robiłam kurację pokrzywową i wcierkę z kozieradki. Wcierek sklepowych typu Jantar bym nie stosowała, bo jednak skóra głowy dużo wchłania, a tam sporo chemii.
W pierwszej ciązy miałam super włosy, ale też krótką fryzurę. Natomiast po porodzie była masakra z wypadaniem...

Malina, cudny!

Kolorowa mama, super!

Ja też się dzisiaj ważyłam i mierzyłam. Dobijam do 60 kilo, więc mam +5kg. W pasie 85 cm.
 
@malina4444 @kolorowaMama super że na wizytach wszystko dobrze

@gato a planujesz szafę przesuwna czy otwieraną tradycyjnie? Niestety białe fronty w okleinie takie sobie wychodzą. Co innego lakierowane. Ja mam jedna szafę białą i przy oklejaniu rogów widać ciemniejsze rogi lub klej (i nie winię za to wykonawcy). Z tym, że ja nam zawiasy. Przy przesuwnych chowa się rogi w profile, więc byłoby chyba lepiej. Ten sam wykonawca robił mi białe lakierowane fronty szafek kuchennych i łazienkowych i szafę z okleinie dębowej. I byłam zadowolona. Z szafy w tej białej okleinie już mniej. Sama jakość taka sobie (a były to fronty wiodącego producenta oklein, nie pamiętam czy nie kronopol czy pfeiderer czy jakoś tak). Są też fajne grube okleiny ale cena od razu idzie w górę i są mniej popularne u wykonawców.

@Czoperka Twój Adaś ma jeszcze trochę czasu. 4 miesiące w tym wieku to całkiem sporo. Nie pamiętam kiedy mój zaczął ładnie łyżeczka operować. Ale jak dostaje jajecznicę to też cześciowo łyżeczką a częściowa rączką wcina. Ja widzę dużo zalet jak dziecko dostaje stałe pokarmy do samodzielnego jedzenia (oczywiście rączkami na początku). Wyrabia fajną koordynację (co jest ważne). I lubi nowe pokarmy próbować. Jak niektórych owoców nie chcę podawać to się chowam bo od razu zauważa i chce żeby się podzielić ;-) A jedzenie samodzielne łyżeczką to chyba jest sprawdzane na bilansie dwulatka.

Co do moich włosów. To może mocno nie wypadają ale strasznie suche. Właśnie przez to mam zamiar przejść teraz na farbę bez amoniaku i zrezygnować z pasemek. Nie wiem czy pokryje moje siwe włosy (a strasznie dużo mi wyszło), ale jakoś ten rok dam im chyba odpocząć. A robiłam pasemek kilka, żeby rozjaśniać ciemniejszą bazę włosów. Bo z jednej strony jestem bardzo blada a z drugiej strony mam czarne brwi, rzęsy i szare włosy naturalne. Więc ani mi jasne włosy nie pasują (bo czarne brwi) ani ciemne włosy (bo jasna cera).
 
reklama
Do góry