reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Indi odkąd młody skończył 7 tyg. jest rehabilitowany. Niestety zaniedbanie okołoporodowe lekarza prowadzącego :crazy: Na szczęście teraz już jest bardzo dobrze, ale był nieciekawie, miał wzmożone napięcie mm, asymetrię ciała prawostronną, niedowład prawej ręki i rotację miednicy w lewą i jeszcze do tego drżenia kończyn... Teraz jeszcze pracujemy nad prostym utrzymywaniem głowy, bo czasami nawykowo ustawia ją w pochyleniu w prawo i mm kręgosłupa. Teraz nas to ząbkowanie spowolniło, ale już wrócił do formy. Ogólnie neurolog dziecięcy i fizjoterapeuta nie polecają dla wszystkich dzieci nosidełek, leżaczków - dlatego to wszystko oddaliśmy, chodzików tylko z aktywnych form są przede wszystkim zabawy na podłodze - jak najwięcej pełzać, raczkować i wspinać się. No i się do tego stosujemy żeby dawać mu czas i niczego nie przyspieszać ani nie prowokować żadnych czynności i młody raczkuje, prawie siada (na razie siedzi, ale w siadzie klęcznym), klęczy podtrzymując się jedną ręką i podejmuje próby wstawania.
 
reklama
Doggi Stachu chodzi?? :szok:

Zuza
i dobrze, na płaskiej podłodze najzdrowiej ;) A dziecko i tak się nauczy w swoim czasie.
 
Ostatnia edycja:
Nie,no to mój mleka pije bardzo dużo, co prawda nie obliczę ile bo z piersi :-pale praktycznie tyle razy się przysysa co wcześniej, czyli co 3-4 godziny, więc wychodzi 7-8 karmień na dobę. bada Gniewko chyba też musi dużo pić skoro tak mało je jak mój?

indi może jak D w końcu siądzie to dam więcej blw bo to zajmuje dużo czasu a ja muszę go na razie na kolanach trzymać... Przy zupce też trzymamy no ale to co innego, idzie szybciej :sorry:
zuza to ładnie mały nadrobił!

Obawiam się, że mój nawet na te 8 miesięcy nie usiądzie :confused2:
 
Megami dlatego dałam na luz i cierpliwie czekam :)

Emilchen tego bym nie była pewna, bo nawet nie wiesz kiedy Cię maleństwo zaskoczy i z dnia na dzień usiądzie :)
 
Ostatnia edycja:
Megami sam jako sam nie ale ostatnio tylko za jedną ręke chodzi, wolałabym z nim tak nie chodzić ale jak ja z nim nie będę chodzić to sam próbuje iść a jako dzikus to wiadomo jak się kończy, już nie mówię o tym Ci nie daje mi spać, bo ten dziad próbuje z łóżeczka wychodzić, nasz kuźwa życie mu niemiłe.


Zuza wow no to super postępy!!!! Dzielny berbec!!!!


Mnie wzdryga na blw za dużo bałaganu z tym, nie na moje i tak rozszarpane nerwy. Choć stachu wykazuje chęć samokarmienia jedziemy na dwie łyżeczki jedna stacha druga moja a dodam że butelki nadal sam nie trzyma bo mleko traktuje jako karę chyba i nie będzie swoim oprawca :p
 
Super te nasze noworoczne bobas :-)

Emi tak G dużo mleka pije (no ostatnio przez upały dużo mniej, ale za to woda i herbata w mega ilości )w nocy 2×150 mm i 100 ml picia to norma,pije mm max po 150 ml.
Jest pulchniutki jak to bobas,podjadę od nas różności ale jest głównie mleko i nabiało lubny.

Od piątku byliśmy sami z Gniewkiem, starszaki pojechały z moimi rodzicami na krótki wypad,więc odżyliśmy jak młoda para :happy: dziś wracają

G siedzi,raczkuje ,wstaje i idzie mu 8 ząb :-p moje dzieci wszystkie szybkie były -chodzili A jak miał 9 m,a M jak miał 10.
 
Ostatnia edycja:
Bada Już tyle zębów?! Wow szalony Gniewko!!! Ola też Szybka była z chodzeniem, ale ona była bardzo ostrożna zanim puściła się mebli najpierw musiała stać przez pół godziny żeby mieć pewność że utrzymuje równowagę, dopiero wtedy po malutku kroczkami do przodu, a stachu... Osiwieje przy nim!
Często biorę go na ręce i podrzucam i mówię "oddaj mojego aniołka ty czorcie! Gdzie jest mój grzeczny synek, oddaj grzecznego synka ty czorcie nasienie" no i ten oczywiście wpada w swój czorci śmiech a matka poważnie mówi ;P
 
Doggi, u Ciebie chociaz czasem jest grzeczny synek a moj jaki diabel byl taki jest. Moj potrafi usiasc na podlodze, zerzygac sie I jeszcze sie smiac z tego w glos :D

Bada to Gniewko zanim skonczy roczek bedzie mial caly garnitur zebow, szal!
Nasz ma narazie tylko 4, moze to I lepiej, przynajmniej sobie nie wybije :)
 
Indi grzeczny tylko w wózku na spacerze. Pół godziny temu zrzucił z szafki dekoder od nc+ i roztrzaskal a jakieś 15min temu zerwał mi zasłonę dumny z siebie :( więc wiesz :p
Stachu ma jednego zęba ale mało go widać ale w końcu się przebił bo długo nie mógł
 
reklama
Do góry