reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2015

reklama
Indi tak płyny do 4 miesiąca, po czwartym miesiącu stopniowo wprowadza się warzywa po 5tym gluten a po 6 żółtko czy jakoś tak mam dokładną tabele gdzieś
 
Doggi no to Stachu miał wielki dzień ;-)


Jezyk Alicja to samo :p


LAYDEEK zdrówka dla męża!



My w niedzielę byliśmy na basenie :-) mała zachwycona, muszę teraz poszukać takich konkretnych zajęć dla niemowlaków :-) a wczoraj swietowalismy 10 rocznicę bycia razem, 3 różnice ślubu i rok małej :-D bo rok temu została zmajstrowana :-D więc takie 3w1 ;-) z tej okazji zrobiłam tort makowy pierwszy raz :-D pierwszy wylądował w koszu ale później Nulini poratowala przepisem i wyszedł :-)

A tu moja pływająca rybka ;-)
 

Załączniki

  • 1431413262949.jpg
    1431413262949.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 61
Na mm niby po 4 ale:
Wprowadzanie produktów uzupełniających należy rozpocząć po ukończeniu 17 tygodnia życia i nie później niż w 26 tygodniu” ponieważ wtedy „Dzieci nabywają umiejętności siedzenia z podparciem, osiągają dojrzałość nerwowo-mięśniową pozwalającą na kontrolowanie ruchów głowy i szyi oraz na jedzenie z łyżeczki. W okresie tym zanika odruch usuwania z ust ciał obcych, typowy dla okresu noworodkowego i wczesnoniemowlęcego..”
Czyli? Pierwsze posiłki uzupełniające podajemy dzieciom POMIĘDZY końcem 4 a końcem 6 miesiąca życia! A nie NATYCHMIAST po ukończeniu czterech miesięcy. Chyba, że Wasze dziecko siedzi stabilnie w wieku 4 miesięcy i niewypycha językiem podawanego jedzenia..?
Czym się różni cztery od sześciu ? Czyli o tym kiedy rozszerzać dietę niemowlęcia? | Małgorzata Jackowska

Indi kaloryczne tzn? No cięższe na pewno, więcej pracy układ pokarmowy wykonać musi.

Nulini zazdroszczę entuzjazmu :-) ja póki co nawet nie myślę o tym.

Lay zdrówka!

Femme cudna rybka!!!
 
Ostatnia edycja:
Przegapiłam jedna stronę teraz dopiero zauważyłam :-D


Bada sto lat dla Mikusia :-)

Kusicie tymi fotelikami :p przy Ninie nie miałam... Hymmm będę patrzeć jak się coś trafi to może i ja zakupie :-D


LAYDEEK śliczna spacerówka


Oho i mała wstała ;-) miłego dnia!
 
miłego dnia :happy: dzięki za życzenia -przyjęcie udane ,synek zadowolony ;-)

Lay spacerówka śliczna ,chyba icoo ,tak? trochę droga,ale cóż ;-)

krzesełko naprawdę polecam korzystamy cały czas :tak: wzięłam się za pranie i zmianę pościeli (bo tej mojej potliwości w przeziębieniu) a pogoda piękna więc korzystam

poza tym wkurzyłam się ,bo 29 kwietnia sprzedałam karuzelę fisher price,wysłałam na drugi dzień i babeczka dziś pisze,że nie otrzymała :-p pierwszy raz tak mi się zdarzyło
 
Megami, coprawda ten artykul jest bardziej bazowany na kp, ale wlasnie tez Ostatnio Babka na grupie mowila o tym stabilnym siedzeniu. Tutaj w ogole trabia o tym, zeby wprowadzac pokarmy od 6 mca, a nie wczesniej.
 
Hej.

Dziś Oskarek miał szczepienie. Waży 7800 g. chłop wielki nie zmieścił się już prawie na wadze niemowlęcej hahaha

Megami - ja chcę karmić małego wyłącznie piersią przez pół roku, potem wprowadzać warzywa no i gluten.

Pediatra dziś do mnie z tekstem że jak mały wejdzie w 5 miesiąc mam wprowadzać warzywa a w 6 gluten. I upierała się że to są najnowsze zalecenia, natomiast doradca laktacyjna opowiada się za wyłącznym karmieniem piersią 6 m.

Kiedy ty wprowadzisz warzywa no i gluten??
 
reklama
karpanna super przyrosty :happy: my idziemy w czwartek i tez podejrzewam,że mój "kolosek" tyle będzie ważył ;-) a co do rozszerzania diety to nasza pediatra,też zaleca przy kp rozszerzanie diety od 5 miesiąca (Ala szwagra ma 8 miesięcy i cały czas na kp i też rozszerzali od 5 m) pewnie co lekarz to opinia
Lay dzięki
 
Do góry