reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2014 :)

Akuku no i jak wózek?

Deleware ale ryknęłam śmiechem z tego twojego synka, dzieci maja super pytania czasami:)

Aniaania a jakie tętno miało dziecko ze ich to zaniepokoiło?
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Kamień z serca, że u Fifki lepiej!
Ja się dziś od rana wkurzyłam, bo zadzwoniłam do UM dowiedzieć się, jak mam zgłaszać po porodzie wniosek o becikowe - co potrzeba, jeśli mój mąż jest opiekunem prawnym siostry. A Pani urzędniczka uprzejmie mi wyjaśniła, że w takim przypadku siostra nie wchodzi w skład naszej rodziny, choć mąż jest jej opiekunem prawnym i liczą się tylko nasze wspólne dochody dzielone na 4 osoby (już z Lenką). I wiecie, co? Nie należy nam się nawet becikowe od Państwa, bo jak sobie policzyłam dochody za zeszły rok, to przekroczymy próg na osobę o 11 zł! Nosz chol...a! Mam jeszcze cichą nadzieję, że w związku z tym, ze od czerwca mam chorobowe, to za ten roku wyjdzie mi mniej dochodu, bo pół roku jestem na "gołej" pensji bez premii :(

 
Ale zaraz zaraz przeciez becikowe to nie jest jakas zapomoga o ktora sie prosi tylko do cholery to sie nalezy przeciez chyba kazdej matce no nie tak ?? ...
 
No właśnie od 1 stycznia 2013 nie :( przysługuje tym matkom, które po pierwsze od 10 tyg. przynajmniej były pod opieką gin i dodatkowo nie mają na osobę w rodzinie więcej niż 1922 zł netto (o wymóg na 2013 nie wiadomo jeszcze ile będzie na 2014).

 
reklama
Czytam to i nie wierze ... Malo dzieci sie rodzi malo dzieci wszyscy w uk nikt nie zaklada rodzin kuzwa jeden przez drugiego przed kampaniami wychwala co to nie zrobia... Nosz kur*** normalnie mnie wcielo zeby becikowe bylo podpinane pod dochod a co ma piernik.... To na wyprawke do cholery a co ludzie kredytow nie placa dzieci nie maja ??? Jak ja nie nawidze takiej segregacji ... To juz sprawa matki na co wyda ale nalezy sie jak krowie woda matko :/
 
Do góry