reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

DONA ją obawiam się że to drogi moczowe. A karmienie może się udać jak rozbujasz laktacje. A patrzylas w tym leksykonie leków bo tak na prawde tylko silne leki psychotropowe i na padaczkę mogą być przeciwskazaniem do karmienia
 
reklama
Dona jak chcesz wrocc do kp wejdz na fb karmienie piersia tam Ci pmoga. Tak jak marika pisze wiekszosc lekow mozna stosowac kp tylko te na raka padaczke i psychotropowe nie ..
Pokarm nie zanika bardzo dlugo i nawet kilka miesiecy po skonczonym karmieni mozna przywrocic laktacje.
Niektore kobiety karmia raz na kilka dni. To kwestia kilku dni i laktacja sie rozbuja pyatnie tylko czy maly bedzie ssal ?
 
A moja Zośka nie chce jeść mleka...Zaraz 9mies a ona mi zjada z 3razy dziennie po 100ml...jak noworodek...( i to przez sen wciskam bo normalnie to zje 30ml i koniec) chyba zacznę jej gotować kaszę manna na normalnym mleku...bo ręce mi już opadają...najwyżej przekonamy się czy ma skazę...
 
Hej kochane!


U nas dużo się dzieje... :-) Adrian w końcu ruszył pełną parą z raczkowaniem! Doczekałam się łażenia po caaałym domu i bardzo mnie to cieszy!

No i dzisiaj Adi kończy 10 miesięcy!!!

AADI.jpg

Śmiejemy się że Konrad w 10 miesięcy "poszedł" a Adrian zaczął raczkować :-D No ale co dziecko to inne :-)

No i zaczynamy planować już roczek! W końcu dla Konradka też wyprawialiśmy imprezę! :-D i tu uśmiech w stronę Akuku!

Konradowi na urodziny daliśmy kawałek ciasta zeby całkiem sam go zjadł! To była wspaniała zabawa... ale Adi jest bezmleczny... Masz pomysł na "tort" bez użycia mleka? Pamiętam ze z Konradem to była naprawdę świetna sprawa!

Swoją drogą Akuku super tort! Szkoda ze tak daleko mieszkasz...


Dona
zdrówka życzę... i dziewczyny dobrze radzą z tą grupą choć na tym etapie nie wiem czy jest aż taki wielki sens... u nas zostały tylko 2 karmienia...


U nas z mlekiem to samo co u Milusi... z tym ze Adrian wciąż na cyku.Mamy już tylko 2-3 karmienia na dobę i to mały tylko w nocy domaga się cyca. W dzień jak ja go nie przystawie to on ma "gdzieś" to moje karmienie...


Marika
u nas to samo z tą gorączką... Teraz już przeszła ale 2 dni gorączkował ponad 38 i nie wiem o co chodzi...


Verita
dobre wieści :-)


Cleo urlop jest bezpłatny choba że zarobki męża nie przekraczają 514zł na osobę - jakoś tak. Wtedy dostaniesz zasiłek w wysokości 400zł plus 77zł rodzinnego, Wypłacają przez dwa lata jak jesteś w domu :-)


Monika
opieram Olich... ubranka czasem mają tak głupią numerację ze szok... Adrian nosi czasem body na 62/68 a bluzyna 80 są dobre...


Siva u nas też kubek 360 stopni sie nie sprawdził... dopiero później Konrad załapał. Dlatego ja na razie używam zwykłego niekapka albo po prostu szklanki.
 

Załączniki

  • AADI.jpg
    AADI.jpg
    25,7 KB · Wyświetleń: 41
Zgłaszam się i ja, zdjęta z krzyża :( nocka cała w wc - oszczedze Wam szczegółów. Dziś mnie tak boli żołądek i głowa, że szok! Ale najważniejsze, że nie wymiotuje - w zasadzie nie mam czym bo tylko pije i kisiel zjadłam rano :/
Wszystkim chorowitkom zdrowia życzę! Lenka też dwa tyg temu miała gorączkę dwa dni, ale miała wirusową infekcję gardła i katar. Na szczęście już po.
Fifka, gratki raczkowania ;)Lenka na razie ciągle w fazie prób.
Znikam, bo słaba jestem :(
Miłej niedzieli!
 
W szpitalu udalo się odpłatnie zbadać mocz. WYnik po 10 minutach. Wyszedł bardzo źle, na IP dostaliśmy antybiotyk Augumentin :( Jak ja nie lubię antybiotyków :(
 
Marika kurcze znowu jakis problem, ciekawe skąd ten problem z moczem. a co do kp i antybiotykow to ja akutalnie biore rano 5 tabletek i jakis preparat w spryskiwaczu do nosa i na wiekszosci pisze o przeciwskazaniu przy kp. dodatkowo maly tez bierze antybiotyki wiec taka dawke ode mnie i od siebie moglby ciezko zniesc. a na dodatek biorę nurofer forte od bolu wiec juz nie mysle od kp przynajmniej na razie
 
Fifka usmiechaj sie hihi ;) co Ci potrzeba ? Figurki jakies ?
Sa smietany roslinne ale juz nie takie w smaku podobno ( ja nie jadlam)

Zdrowka dla was dziewczyny.

Aa i Emilrk tez zaczyna raczkowac ;) naraxie to smiesznie wyglada bo troche jak dzdzownica podnosi sie na tekach i kolanach odpycha nogami i na brzuch haha ;) do telefonow aparatow kapci dochodzi w chwile a zabawki omija wielkim lukiem... jak chce do mnie to robi uuu z tym swoim dziubkiem wiec klade kapca i bez marudzenia czolga sie do mnie .
Wsyaje na nozki a jak probuje go posadzic to robi kroczek do tylu haha .
 
hej :)
Dawno nie zagladalam, niby malo popisalyscie, ale i tak nadrobic nielatwo ;)


Fifka, tez przechodzilam juz takie poszukiwania, bo Leos ma malutka kolezanke na diecie bezmlecznej, bezglutenowej (mozliwe, ze przyszla msynowa wiec musze dbac ;) )
smakoterapia: PRAWDZIWY TORT URODZINOWY bez cukru, glutenu i nabiału / wegański
smakoterapia: TORT URODZINOWY (WEGAŃSKI*) BEZGLUTENOWY Z CZEKOLADĄ
smakoterapia: TORT SERNIK NA ZIMNO DLA ALERGIKA (dieta bezglutenowa, bezmleczna, wegańska)


i pelno ciast:
Ciasta bez jajek i bez mleka krowiego




Fifka, Akuku, gratulacje raczkowania. Moj tez juz jak maly samochodzic po calym mieszkaniu zanoszac sie smiechem :)
Przy meblach juz tez fajnie chodzi :) Rosna nam dzieciaczki


Akuku, tort boski!


Dona, duuzo zdrowka dla ciebie. Z ta ospa w oku, to nie pomoge, ja jak mialam ospe mialam tez pod powiekami (bolalo!) i jak jeczmien.


Marika, wspolczuje :/ ja tez nie lubie antbiotykow :/ traktuje je jak zlo konieczne, a staram sie unikac jak moge. Ale wiadomo, czasem trzeba. Biedna Laurka :(


Siva, biedactwo, wspolczuje i duzo zdrowka zycze. tez mam lovi 360, ciezko idzie nauka, jakos nie zalapuje jak pic. W sumie, ja tez nie bardzo umiem z tego kubka. Leos pije wode iz butki albo doidy


Milusia, postaraj sie unikac jeszcze krowiego mleka, jogurty to inna sprawa, bo fermentowane, ale mleko ciezkostrawne dla maluchow jest. Moj od 5 miesiaca na diecie bezmlecznej, bo odmowil picia mleka. Mieszam mu miarki mleka z owocami, przemycam w kaszce, a tak to jogurty naturalne. No i obiadki, warzywa, mieso, jajka

ja wrocilam wczoraj z delegacji 5ciodniowej. Maz zajmowal sie maluchem super, ciesze sie, ze mieli okazje sie poznac lepiej. Caly czas opowiada, jak Leos zrobil to albo tamto :) fajnie sie tego slucha.
Ale mnie bylo ciezko, tesknilam bardzo. Jak wrocilam o 1szej w nocy to polecialam to pokoju Leosia popatrzec chociaz, a jak obudzil sie o 5 rano to bylam tam w 30 sek :D przytulil sie do mnie jak mocno, az mi oczy sie zawilgotnily.
maluch raczkuje na calego, staje juz bezpodparcia, ale chodzi tylko przy meblach :)
Juz nie mowi tylko mamamama tylko zaczyna skladac inne slowa. A jak zacznie to juz na calego ;) Mamy 2 dolne jedynki, teraz czekamy na jakies gorne zabki.
Uwielbiam jak goni kota :) Leci za nim smiejac sie :)
Wkladam mu zabawki do duzego pudla, juz potrafi fajnie je wyciagac do zabawy. Aaaa, i rzuca pilka !! Fajnie tez nas karmi :) jak je warzywa, wafla kukurydzianego lub takie cos, to zawsze jeden kes dla mamy drugi dla Leosia ;) Caly czas probuje tez dawac nam swojego smoka :)
Takie drobiazgi, ale jak ciesza :)
 
reklama
czesc poweekendowo.

Fifka sto latek dla Adrianka, gratuluje raczkowania:-)
My dzis 9 mscy i mały troche na czworaka sie porusza ale narazie powoli, jak chce szybciej to sie czolga.
Juz guza zaliczyl osttanio bo gdziesz siadajac z pozycji stojacej uderzyl sie o polke bo wszedzie siw wspina i wstaje a potem siada i tak w kolko.

Marika antybiotyk kazda mama tego nie lubi ale zaprzyjazniona lekarka zawsze mnie uspokaja teraz antybiotyki nie sa takie straszne , jak pamieta sie o priobiotykach to nie jest to az takie zlo dla organizmu jak mamy wpojone w głowach. Ja jestem na augumentin uczulona a Wiktorek na Amotaks w lipcu jak mial zapl ucha dostal wysypki, takze juz mamy wpisane w karcie w naszej przychodni ,ze ten antybiotyk go uczula. MAm nadzieje,ze szybko pomoze Laurze.




Mirka fajnie ,ze sie odezwalas, widze ze mama pracujaca na pelen etat:) A Leos juz duze postepy zrobił, fajny slodziak z niego z tego co opisujesz. Super ,ze karmi rodzicow, kochany chłopczyk :-)
Ja ogladalam ostatnio zdjecia i filmiki Dawida to ten tez juz przy meblach sie poruszal i smigal tylko na czworakach u Wiktora nieco wolniej wszystko ale w sumie powoli juz zaczyna czworakowac.

Siva zdrowia:-)

My dzisiaj zaliczylismy długi rodzinny spacerek, byla piekan pogoda, fajnie,ze jeszcze tak cieplo a juz prawie pazdziernik.
 
Ostatnia edycja:
Do góry