reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2014 :)

Kasia- wszy... w tamtym roku w rzeszowskich przedszkolach była plaga. Sanepid dzwonił do naszej dyrektorki z pytaniem: macie wszy? jak to nie macie?? (takie zdziwienie) potem faktycznie dotarły i do nas i od chwili gdy się o tym dowiedziałyśmy miałyśmy jakaś paranoje. Wszystko nas swędziało i ciągle nam się wydawało, że po nas coś łazi. Na szczęście żadna z pań wszy nie złapała czego i Tobie życzę.

Akuku - w Polsce takie przepisy, że nauczyciel nie ma prawa dzieciom głów oglądać i włosów. Higienistka dopiero może jak ma pisemne zgody rodziców.
 
reklama
wlasnie tak jak elama pisze... my nie mozemy,a pielegniarki nie mamy przedszkolnej wiec tylko rodzicow prosimy zawsze o sprawdzanie...ale wiecie jak to bywa, jeden sprawdzi-drugi nie...

no nic, bede sprawdzac u siebie i walczyc jakby co...
 
Elema kasiu wlasnie zapomnialam zapytac czy higienistke macie ..
Ja bym zwariowala teraz z wszami.. ;( ale wiem ze da sie bez obcinania wlosow w razie czego... ja mialam bardzo dlugie ale kilka khracji tym plynem ktory tez niszczy wlosy...
Wspolczuje bo to nic przyjemnego i sama wiem ze zaraz czlowieka wszystko swedzi..nawet mnie glowa juz swedzi jak o tym mysle...
 
Cześć! Wojtuś właśnie zaliczył swoją pierwszą glebę z kanapy:( chwilę popłakał i dalej pełzał śmiał się itd. a ja tak się zdenerwowałam że aż mnie wszystkie mięśnie bolą. Jak go podnosiłam to był na pleckach szukałam żadnego siniaka nie widać. Masakra! Mam takie wyrzuty sumienia bo nie chciałam go dawać do łóżeczka bo pierwszy w piaskownicy go posadziłam i trzymałam on się bawił potem nie chciałam by piachu do łóżeczka naniósł. Moment nieuwagi i już był na ziemi nawet nie wiem dokładnie jak?
 
W końcu dziś udało się dostać do pani dr. Mówi: to tyle miesięcy czekaliście tylko z konsultacją tych enzymów. No żesz **** nie moja wina, ze taka Polska, a dodzwonić się prywatnie do tej Pani dr nie mogłam. Byłam u 2 innych. Ale dobra, skierowała na badania, nawet nie pamiętam jakie m.in toksoplazmoza, HBS - nikt mi tego w ciąży nie badał, oraz inne. Mam nawet w DSK zrobić test chlorkowy. Za 2 tyg wizyta i będą już wyniki. Alergii oczywiście nie widać, refluksu też nie. 5 mscy diety to i nie widać :angry:. Chyba przed następną wizytą muszę najeść się nabiału
 
Mówiła lekarka że jest 10% szansy na to, że coś znajdą. Oby nie. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.
Dziś w przychodni byłam. To nic o szczepieniach nie mówili. Pielęgniarka tylko. A ją jej mówię, że jesteśmy w trakcie wyjaśniania enzymów. Lekarka nic. Poprostu boi się i nie wie co z tym zrobić to i nie napierała na szczepienia ale dokładnie pamiętała jakie enzymy miała Laura i kiedy do gastrologa wiec się martwi
 
Kasia spinaj ścisło włosy i uważaj żeby głową nie stykać się z dziećmi - wszy chodzą, nie skaczą jak pchły ;-) ja pamiętam jak moja siostra z kolonii przywiozła wszy, oj jak mnie wszystko swędziało na samą myśl o nich. brr. przeszło na młodszą siostrę ale na nikogo więcej na szczęście nie

Cleo witaj w klubie, mi też dzieć spadł, i to dwa razy, w nocy :(
 
reklama
Vinga mi mowiono ze skacza ;) ale moze i masz racje w sumie nie widzialam skaczacej wszy haha i mam nadzieje nie zobaczyc.
Tylko wlasnie ja "zarazilam"sie wszami od osoby bez kontaktu jakiegos bliskiego...
Brrr fuuu az mnie wszystko swedzi..

Marika oby wyniki byly coraz lepsze. A jak Laurcia ?

Dobra ide spac.
Dobrej nocki ;)
 
Do góry