reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

reklama
Akuku- no można sie wkurzyc jak się coś napisało i d...a.
Vinga- super ze jutro wychodzicie. Szpital meczy i mame i dziecko. W domku odetchniecie oboje.
Kasia - my we wrzesniu wesele i planujemy najpierw z Paulinka a potem pojade do babci nakarmie i uspie i wrócę się bawic :) a co z tego planu wyjdzie sie okaze:)

My szczepilismy tymi prywatnymi bo tak nam lekarze zalecali i bylismy po tym zapaleniu przestraszeni i spanikowani. U nas przed szczepieniem gadala strasznie a po szczepieniu kilka dni prawie nic. Potem po malu coraz wiecej. Nie wiem czy to przypadek czy nie ale tez sie zawsze boję co będzie na nastepny dzien
 
taka ciekawostka :) moj tez zaczal ulewac po 4 miechu wczesniej nie ulewal w ogole
ale nie wiazalo sie to ze szczepieniami tylko z tym ze byl duzo bardziej aktywny to na brzuchu tu podginal nogi tu kopal ... potem zaczal raczkowac siadac i wstawac... no i do tego 10 po prostu ulewal czasem nawet 2 godziny po posilku

moze po prostu u Waszych dzieciaczkow zbieglo sie to ze szczepieniami ale wcale ulewanie nie jest od szczepienia ...
 
Kasia tak czytam i az mnie zatkalo, jak to raczkowac, siadac i wstawać, aż zerknęłam na suwaczek i widzę że masz jeszcze starszego Nikosia, bo aż zwątpiłam:)

mój wlasnie wypił 100 z butli, chyba nawet nie cala ale zagęszczona kasza manna , dopil jeszcze odrobinkę z cyca ale juz przysypial i śpi, ciekawe jak dlugo
 
Dona tak tk starszy hehe mloda wolniej sie rozwija ale Nikos to tak w wieku Twoego juz chodzil przy meblach :p wstawal koncem 6 takze hmmmm ... ale spokojnie to nawet dla rehabilitantki bylo mega dziwne ... ale siadac nauczyl sie dopiero po 1,5 miecha raczkowania czyli koncem 7 miecha, jak mial skonczone 5 to czworakowal a w polowie 6 raczkowal :|
i ulewal okropnie przez te swoje cwiczenia

a mloda dopiero zaczyna czworakowac ... czasem jej sie udaje

wiec co dziecko to inny rozwoj :)
 
Vinga nie zaczą ale zdecydowanie sie nasilil... wtedy mały moj juz plakal niemal caly czas...


Kasienka ulewanie jest cecha fizjologiczna u malych dzieci ale czasem przybiera ona patologiczny stan taki jak u nas. Problemem nie jest samo ulewanie ale to ze moj maly bardzo cierpial przez ten kwas :( refluks to okropne cierpienie dla malucha...

U nas Konrad tez robil wszystko zdecydowanie szybciej. W 8 mies chodzil przy meblach a z Adrianem to się na razie nie zapowiada. On nawet siedzi jeszcze nie do końca pewnie :) ale pelza i trzyma pion :-D


A dzisiaj moje imieniny! Dostalam od teściów złoty pierścionek z róża (boze jaki cudny...) z okazji imienin i skończenia szkoly :-) maz i mama przez przypadek kupili mi oboje niebieskie fiolki :-D a i babcie groszem sypnely wiec cos sobie kupię z ciuszkow :-) dawno nie mialam tak milego dnia!
 
Oj szczepienia... temat rzeka

Ja szczepie bo dzięki temu wiele chorób wyeliminowano, im więcej mamuś nie będzie szczepić tym wieksze prawdopodobieństwo że niektóre wrócą. Choc niektóre te choroby same w sobie nie są bardzo groźne tylko powikłania, które występują rzadko.

Nie wiem sama szczepie bo karzą i tyle, zakładam że ktoś inteligenty to wymyślił. Biorę skojarzona tylko po to żeby oszczędzić dzieciom bólu, i to wtedy kiedy po pierwszy,m zastrzyku(tym potrójnym) zareagowali obydwoje płaczem przez cały dzień. Nie biorę tych dodatkowych typu pneumokoki czy rota choc podejrzewam że gdyby były w kalendarzu normalnie to bym się nie zastanawiała.

Co do glutenu ja jakoś sie nie zebrałam i dziwne dla mnie jest zalecenie, że dziecku tylko cycowemu od 5 mca wprowadzac po łyżeczce. Mam nadzieje ze nie będzie u nas z glutenem problemu. Małej gluten wprowadzam na takiej zasadzie że raz na jakis czas dostaje pociumkać piętke od chleba.

Co do kaszek na MM ja niby taka inteligentna(skromność) a malemu rozszerzając dietę nawet nie pomyślałam że przecież są na mm i żyje. W życiu nie robiłam kaszek na własnym mleku.


U nas ulewanie na potęgę- nabijamy się że mala bulimiczka, co zje to uleje, ale na szczęście refluksu jako takiego nie ma no i ładnie przybiera. więc trudno trzeba prać dwa razy więcej no i teraz namęczyć się ze spraniem plam z marchewki.


FIFKA no ta najlepszego, samych radości

wczoraj się pożaliłam i podziałało cosik @tego przyszlo, a już myslałam że będe musiala dwa łóżeczka w sypialni wmontować.
 
Sylka co to za zabawka??Dawaj linka:-p
Fisher-Price Skoczek Jumperoo Rainforest (4357097557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Kolezanka mowila ze 500 ale widze ze nieco tanszy jednak ten skoczek .
A tu moj maluch
CAM00570.jpg
 

Załączniki

  • CAM00570.jpg
    CAM00570.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 50
Sylka, ale mały zadowolony:) Też o tym myślałam, ale kurczę już cały salon mamy zagracony rzeczami małej, więc jeszcze się zastanowię;)

Fifka wszystkiego najlepszego:)
 
reklama
Ją do szczepień nic nie mam. Specjalnie nie czytam. Ostatnio czytam aż za dużo, szukam przyczyny zachowania Laury i jakiejś pomocy. Jednak o szczepieniach nie czytam. Wiem od gastrologa, że ta wątroba u Laury jestem takim stanie przez szczepienia na WZW i tyle. Mam kontrolować te enzymy i jak opadna to dopiero wtedy zaszczepie
VINGA super że wychodzicie. U Laury refluks zaczął się od 3 tyg życia. Po szczepieniu po 3 msc życia nasilił się refluks, wyszła wysypka i AZS. Później zastrzyki i szpital i przeboje z enzymami
 
Do góry