reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

DONA zbadaj dodatkowo enzymy watrobowe. Pójdzie z jednej probowki.

Z tego wszystkiego to myślę, może Debridat na ulewanie wywoływał te ulewanie?? Boje się nowych rzeczy jeść albo jej rozszerzać dietę skoro przestała ulewac bo moze zaczac
 
reklama
Szczepienia to kolejny kontrowersyjny temat. Ją widzę, że dla Laury mocno zaszkodziły. Ostatnie szczepienie miała w wieku 3 msc a teraz ma 6 msc. Żeby nie szpital to bym o tych enzymach nie wiedziala. Zresztą pewnie większość rodziców o tym nie wie.
Szczepienie osłabiło jej organizm. Zaostrzyło się wszystko co było możliwe. Dowalili jeszcze zastrzyki. 23 dni zupełnie niepotrzebnie.
Teraz niby mogę szczepic. Ale logicznie pomyśleć skoro enzymy są takie po szczepieniach na wzw, to jak ją mam ją znów zaszczepić
 
Marika nie zrozum mnie źle ale... "a nie mówiłam"? Adrian miał 2 szczepienia... ostatnie w czerwcu i po nim nasilił się ten refluks,.. nie wspominając o gorączkowaniu 2 dni, jego samopoczuciu itp, Reakcja gorsza niż za pierwszym razem. Teraz nie wiem co dalej. Nie zaszczepie chyba... albo znowu o pare miesięcy przeciągnę.... :-(
 
Ją to chyba będę przeciągać i badać te enzymy. Przecież ich po dziecku nie widać. Trzeba je zbadać.
DZIEWCZYNY jak będziecie robiły morfologie dzieciaczkom to poproscie żeby lekarz dodatkowo zaznaczył enzymy watrobowe. Tak dla świętego spokoju
 
Marika a dlaczego mam badać enzymy wątrobowe, ze względu na to częste wybudzanie w nocy? i jakie enzymy badać? mój tez kiedys brał Debridat i wtedy bardziej ulewal i przestalam go podawac. a co do rozszerzania diety to chyba bym juz probowala na twoim miejscu bo maleństwu tez zacznie znowu brakowac przez ta jednolita dietę. pamietam ze oliwka przez taka moja restrykcyjna diete miala problemy ze stolce, lekarz nazwal to stolcem glodowym. a skad wiesz ze te enzymy tak sie podwyzszyly po szczepieniu i ze wczesniej juz nie byly takie wysokie?

Nisiao co do ząbkow to chyba u nas jeszcze nie czas, przynajmniej nic nie widac aby dziąsełka byly jakies rozpulchnione, córka pierwsze ząbki miala w 7 miesiącu a maly chyba tez nie bedzie mial szybciej bo nic na to nie wskazuje. a nadgarstka chyba przeciążyłam prowadzac spacerówke parasolkę jedna reka bo druga trzymalam oliwke bo szlysmy poboczem ulicy i troszke musialam sie tą jedna reka namanewrowac. posmarowalam reke mascia kupiona w aptece i mam nadzieje ze bedzie lepiej

Fifka z tym szczepieniem to nie jest tez tak, bo starsza miala wszystkie szczepienia i nigdy zadnych negatywnych objawow poszczepiennych. maly tez jak do tej pory dobrze znosi i nawet podwyzszonej temp nie mial. zobaczymy co bedzie dzisiaj, na razie jest ok
 
DONA jakby nam przez przypadek nie zbadali tych enzymów watrobowe (AST i ALT) do dziś nie wiedziałam, że są takie zle. To nie daje żadnych objawów. Przy okazji kłucia myślę że warto zbadać. U Laury prawdopodobnie jest tak po szczepieniach.
Nie mówię, żeby biec specjalnie i kluc dzieciaki ale przy okazji jednego klucza można to zbadać
 
U Laury te enzymy mogły nawet się podnieść po tym szczepienie na WZW w 2 dobie życia. Ją później zaszczepilam w 6 tyg i w 3 msc. A co jak enzymy były wysokie po pierwszym szczepieniu a jej jeszcze dwa dowalili. I teraz odkladam szczepienie
 
Dona starszy też nie reagował... a młodszy BARDZO... :-( rozmawiałam z wieloma lekarzami i naczytałam się na temat szczepień i serio boję się szczepić :-( Adrian już dwa razy miał NOP (niepożądane odczyny poszczepienne) i nie wiem czy po kolejnym nie będzie tylko gorzej... nasza Neurolog mówiła ze choć nie jest przeciwniczką szczepień ma u siebie wiele dzieci trwale uszkodzonych po szczepionkach... :-(
 
reklama
Ja chyba nie szczepić boję się jednak mniej...i podjęłabym te ryzyko bez problemu gdyby u nas było inne prawo. Sanepid nęka... wystawia kary (które niby są już zniesione... ale dalej sprawy często lądują w sądzie) Boję się tego ciągania i przepychania... oskarżeń że zaniedbuje dziecko... itp. U nas w Polsce nie masz prawa nie szczepić bez karnie... choć w większości Kraii unii szczepienią są dobrowolne...


Dlatego ja przeciągam... robię między szczepieniami po kilka mies.przerwy żeby mały miał jak najsilniejszy organizm żeby sobie z nimi poradzić.
 
Do góry