reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Witam się ponownie. Niedawno wróciłam z dzieciakami z cmentarza. Przestało padać i nawet się dość przyjemnie zrobiło. Mój Oliwier jednak nie nadaje się na takie wyjścia. Myslałam że energia go rozniesie, wszędzie go było pełno a wiadomo na cmentarzu teraz ciemno, pełno błota i niebezpiecznie bo znicze zapalona wszędzie.

Malinka, Ada i Marzenix dziękuję bardzo i dla Twojego Aniołka ode mnie też
[*]

Ja dzisiaj cały dzień się opycham. Zrobiłam bigos i sałatke jażynową i tak na zmianę sie obżeram. Nie wiem jak to się skończy;-)
Lili tez buszuje, tylko nie wiem czy jej sie podoba czy wręcz przeciwnie, no ale trudno. Młody za to trzecią kromkę chleba z miodem. Posmakowało mu:-D:-D

Natal najważniejsze żeby imię podobało się Wam a reszta trudno. Wszystkim się nie dogodzi.Musicie wziąść pod uwagę wymowę i pisownię żeby jako dorosły już człowiek nie musiał ciągle wszędzie literować (mam takie doświadczenie z moim panieńskim nazwiskiem i nie było to miłe). Jak nas ktoś się pyta o imię dla córeczki i mówimy Liliana to też niektórzy wywracają oczami a wydawałoby sie że to normakne imię. Osobiście mamto w d....

Spływam żeby przyjąć jakąś wygodniejszą pozycję bo naprawdę tak się dziś obżarłam że szok:szok:



Ada1989 trochę nieprzyjemna sprawa z tym zwolnieniem. To babka z biura nie mogła poinformować Cię wcześniej? Dobrze że ja mam zwolnienie od wizyty do wizyty i dodatkowo lekarz wpisuje mi do karty ciąży bo mogłoby być kiepsko z zapamiętaniem a u nas w PL mógłby być kłopot z wystawieniem zwolnienia na tyle dni wstecz.
 
reklama
Marzenix- my nie mieszkamy w pl, bo w pl nigdy bym sie nie odwazyla tak dziecku dac na imie, i ja tez wszelkim kevinom dzesikom tez mowie nie. Ale wiecie sie wkurzylam, bo to nasze dziecko i nikt nie bedzie decydowal co i jak , my go zrobilismy i my o nim decydujemy :tak: wrrr mowie wam czasem to rece opadaja!!!
 
Mamaaga ja tez od zwolnienia do zwolnienia i nie miałam problemu żeby nowe wziąć a z pracy nigdy nie informowali mnie że zwolnienie się kończy tylko w dniu kiedy się konczyło donosiłam nowe i było ok, a teraz oni mówią że skończyło mi się w tamtym tyg i czy moge donieść nowe, chociaż mnie się ciągle zdaje że tamto powinno być jeszcze ważne na ten tydzień. No cóż, musze iść i tyle, nie chce na koniec jakiś problemów w pracy mieć, ale spytam się żeby jeszcze raz sprawdzili jak juz im zaniose. Ale ci fajnie z tą sałatką, za mną chodzi już jakiś czas ale sama albo tylko z Konradem bym musiała zjeść bo mój M takiej tradycyjnej nie lubi:sorry: za to w weekend chce zrobić karpatke, nigdy wcześniej sama nie robiłam tylko takie z pudełka a teraz bym chciała sama sklecić:tak:

Natal ja cie rozumiem bo u mnie też teściowa nosem kręciła, jej się niby niedobrze kojarzy ale co mnie to ?? ważne że mnie się podoba i nie mam dziwnych skojarzeń, jak to ona ujęła że taki "Sebastianek" wyrośnie, czyli miała na myśli że jakiś łobuz, cwaniak, ale zlewam to i jak na razie nic nie mówi, zobaczymy co będzie jak się urodzi
 
Ostatnia edycja:
Ada1989 dla mnie karpatka to dopiero byłoby wyzwanie. Ja raczej piec ciast nie lubię i nie umiem. A do zwykłej jarzynowej może do części dla męża dodaj szyneczkę pokrojoną w kostkę, tuńczyka lub śledzika.
 
Mamaaga ja tez nie mam specjalnie reki do ciast ale mam chętke i spróbuje zrobić, może wyjdzie bo ostatnio cos mi ciacha wychodzą nawet nawet:)) a jarzynową, hmmm może sie pokusze na święta? zobaczymy, a dla M najwyżej tak jak piszesz coś dorzuce ekstra:-)
 
Witam się w ten wyjątkowy dzień zadumy i wspomnienia naszych najbliższych. I już w kalendarzu: 1 listopad.
A to oznacza co dla niektórych styczniówek równe dwa miesiące i rozwiązanie :-D


Wróciliśmy z mężem o godz. 17 z grobów.
Byliśmy u mojej mamci na obiadku i ciachu ;-):tak: podjadłam smaczności, bo nie ma to jak u MAMY :-)

Poza tym mój mąż już śpi, bo padł jak mucha.
Ja też jestem troszku dzisiaj klapnięta. I nie mam siły.
Podczytuję was, ale nie dam rady odpisać wszystkim z osobna.
Zmęczona jestem na maxa. I mykam do wyrka, odezwę się jutro kobitki, wybaczcie.

Buziaki.
 
Ada1989 - lekarz może Ci nie wydać na tyle wstecz... Ja dlatego za każdym razem scanuję zwolnienie i zawsze mogę do niego zerknąć.
Biłkabdg - masz rację, jeszcze tylko 2 miesiące z hakiem, a dla mnie 1 listopada, to radosny dzień - bo mam dziś urodziny:-). Wszyscy trzezj chłopcy zrobili mi wspaniałe śniadanie ze śpiewaniem 100lat i prezentami. Strasznie miło.
A na cmentarz nie poszłam - nie mogę chodzić, bo od razu boli.
Czy Wy też macie taki kłopot z chodzeniem czy siedzeniem? Mnie zaraz boli i muszę się położyć...
Natalek, Mamaga - najważniejsze, żebyście u teściowych pożyczek nie miały :-) (to aluzja do tej niezłej reklamy, wiecie, co mam na myśli, prawda?)
U nas natomiast w rodzinie imiona dzieci się dublują i ja to zrobię znów. Co poradzę, że mi się podoba takie, jak innym rodzicom z mojej rodziny i są to dzieci kuzynów? I tak mamy dwóch Czarków, dwie Emilki i ja będę miała drugą Laurę.
Czytałam gdzieś tylko, że statystycznie nadawanie dziwnych i niepopularnych imion jest dla dzieci psychologicznie niekorzystne. Ponieważ jest to najważniejsze słowo w naszym życiu, jeśli wzbudza zdziwienie, człowiek utożsamia się z tą "dziwnością" i jest mu trudniej o akceptację. Przez to zachowuje się tak, żeby wzbudzić akceptację, co często robi nieumiejętnie i to pogarsza sytuację. Dlatego najlepiej jest dać dziecku imię znane w kraju i miejscu, gdzie dziecko będzie mieszkało.
 
dzisiaj się troche wkurzyłam, byłam pewna że dając zwolnienie do pracy było wypisane na 5 tygodni, zresztą pamietam jak lekarz sam wyliczał ile mi potrzeba dokładnie i wpisywał na zwolnienie a tu dzisiaj telefon z biura że zwolnienie skończyło mi się w zeszły piątek i ten tydzień mam nieusprawiedliwiony:eek: laska powiedziała żebym po prostu doniosła za ten tydzień następne zwolnienie, kurcze, ja cały czas jestem pewna że ono do końca tego tyg jest ważne:confused2:no ale cóż zrobie, póde jutro do lekarza a jak będę im dawać w pracy to sie spytam czy moge zerknąć na to poprzednie....
a to swinstwo faktycznie, jakby szbciej powiedziec nie mogli... , ja to zawsze patrze na date do kiedy mam i umaiwam sie na wizyte odrazu :)

][/B]

Ja dzisiaj cały dzień się opycham. Zrobiłam bigos i sałatke jażynową i tak na zmianę sie obżeram. Nie wiem jak to się skończy;-)
Lili tez buszuje.
to samcznego kochana, ja tam nie mam apetytu od tego choróbska, na szczęscie moj tez buszuje jak twoja Lila :)

Marzenix- my nie mieszkamy w pl, bo w pl nigdy bym sie nie odwazyla tak dziecku dac na imie, i ja tez wszelkim kevinom dzesikom tez mowie nie. Ale wiecie sie wkurzylam, bo to nasze dziecko i nikt nie bedzie decydowal co i jak , my go zrobilismy i my o nim decydujemy :tak: wrrr mowie wam czasem to rece opadaja!!!
a tam nie zwracaj uwagi na innych, jak sie wam podoba i nie wracanie do PL to dajcie tak jak wam sie podoba ;) tak jak mowisz to wasze dziecko i wy je zrobiliscie osobiscie heheh :)

Witam się w ten wyjątkowy dzień zadumy i wspomnienia naszych najbliższych. I już w kalendarzu: 1 listopad.
A to oznacza co dla niektórych styczniówek równe dwa miesiące i rozwiązanie :-D.
a daj spokoj, ja nie wiem gdzie tez czas tak leci, dopiero co test człowiek robil a tu juz listopad :D

:-). Wszyscy trzezj chłopcy zrobili mi wspaniałe śniadanie ze śpiewaniem 100lat i prezentami. Strasznie miło.
A na cmentarz nie poszłam - nie mogę chodzić, bo od razu boli.
Czy Wy też macie taki kłopot z chodzeniem czy siedzeniem? Mnie zaraz boli i muszę się położyć...

Czytałam gdzieś tylko, że statystycznie nadawanie dziwnych i niepopularnych imion jest dla dzieci psychologicznie niekorzystne. Ponieważ jest to najważniejsze słowo w naszym życiu, jeśli wzbudza zdziwienie, człowiek utożsamia się z tą "dziwnością" i jest mu trudniej o akceptację. Przez to zachowuje się tak, żeby wzbudzić akceptację, co często robi nieumiejętnie i to pogarsza sytuację. Dlatego najlepiej jest dać dziecku imię znane w kraju i miejscu, gdzie dziecko będzie mieszkało.
ale masz fajnych tych chlopaków :))
mnie tez tak boli szybko jak chodze itd, tez czesto musze odpoczywac :/
a z powyzszym co napisalas dot. imion sie zgadzam ;)


ja juz w łóżeczku, kakao wypite i zaraz spac...
 
reklama
Witam sie i ja w koncu w łóżku... Ale jestem padnieta tym dniem... Nie dość że pół nocy nie przespalam to jeszcze spędziłam tyle czasu w samochodzie... Dziś wogóle zwariowany dzień rano stwierdziliśmy że jednak dziś pojedziemy w moje rejony cmentarne więc w samochód półtora godziny i mogłam zapalić świeczke rodzeństwu kuzynostwu i mojej takiej przybranej babci zajęło nam to 10 minut i z powrotem na koszalin jestem z siebie dumna bo byłam u nich w ten właśnie dzień... Kolejny cmentarz u nas trochę nam zajęło bo mąż ma każdego w innym rejonie i trzeba było powędrowac obiad na mieście i no domu potem zrobili nam niespodziankę nasi starzy sąsiedzi bardzo byłam szczęśliwa w koncu tyle lat sie razem mieszkało trochę poprasowalam dziś kaftanikow a teraz szykuje sie spać tylko że male tak szaleje że raczej mogę o tym zapomnieć.
Czytałam i zapomniałam co miałam napisać...
A co do położnej myślałam nad tym ale raczej nie skorzystam w pierwszej nie miałam i sobie poradziłam więc teraz też dam radę
Sto lat jubilatce :-)
Co do imienia olej wszystkich to wy wybieracię a nie inni a jak im sie nie podoba to ich olej
I resztę nie pamiętam... :-(
 
Do góry