reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hunianka sto lat!:-) mój brat też dziś ma urodziny:tak: co do zwolnienia to raczej bez problemu mi tu dadzą, w końcu wiedza że ja nie moge w moim stanie iść do pracy a poza tym mają pewnie w systemie do kiedy miałam zwolnienie, może tam się dowiem
czarni to sie dziś najeździłaś, fajnie że sąsiedzi niespodzianke zrobili:)


A w ogóle to o co chodzi z ta położną? bo ja kiedyś jakiś artykuł czytałam i tam było że laska nie opłaciła sobie położnej i była gorzej traktowana przez personel, nie dostała znieczulenia i ogólnie była traktowana jak śmieć:eek: i to wcale nie małe sumy były bo po ok. 600-800 zł, to prawda jest? bo dla mnie to chore żeby płacic położnej za coś co powinna robić normalnie:baffled:
 
reklama
Witam się z rana w łóżku ;)

Wczoraj miałam jakiś taki dzień, że Was czytałam, ale weny brakowało żeby pisać:confused: Cały dzień ze swoim wczoraj, właściwie w łóżku, na wieczór jeszcze za wysoka temperatura się przywitała:/ to apap na noc, ale chyba nie za wiele pomogło... Młoda się mało rusza, albo ja już panikuję:p zaraz znowu dopadnę i temp będę mierzyła, bo jakby była to znowu trzeba zbić :/ o katarze i kaszlu nie wspominam:/ a już miało niby być lepiej:/

Afja, Malinka chciałabym się studiami nie przejmować, ale same wiecie jak to jest ;) wiadomo, że dzidzia najważniejsza, ale za przeproszeniem żal mi dupę ściska za kolejny zmarnowany rok albo więcej- nie wiem może studia nie są mi pisane :/ pierwszy rok odpuściłam, bo nabawiłam się nerwicy przez jednego prowadzącego- dręczenie psychiczne nie jest takie nic nieznaczące, później zaczęłam od nowa, na nowej uczelni w nowym mieście poszło bardzo dobrze( czyli nie chodziło o moją głupotę;), ale zanim skończyłam okazało się, że jestem w ciąży... teraz problem jak to wszystko ogarnąć... Ruszać się mogę coraz mniej, bo spojenie coraz bardziej boli, a jestem strasznie zła, bo wszystko trzymało jak należy cały czas, dopiero teraz zaczęło puszczać... Czyli w skrócie, zaczynam łapać mega dół powoli :/

Ada Ja to wszystko zapisuję sobie w swoim magicznym kalendarzyku, bo inaczej to każdy mógłby mi wmówić wszystko;) a żeby mieć jeszcze większą pewność to zapisuję wszystko w drugim mniejszym :D dobrze, że u Was bez problemu zgadzają się na wystawienie wstecz zwolnienia, bo w Polsce to hm... ciężko :/ Ci stresu troszkę kobietka zrobiła...

Czarnito fajnie Ci minął dzień i miło :) za nas moja mam postawiła świeczkę siostrze i teściom moim... Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda nam się pojechać a rodzinne strony i oprócz żywych wspomnieć też zmarłych:)

Mamaaga
[*] dla Aniołka... Wcinasz same pyszności, których ja nie mogę, a wcinałabym ile można, bo takie smaki straszne:)

Aninek daj znać jak podróż minęła ;)

Marzenixxxzdrówka, sama chyba w końcu pójdę po antybiotyk i będę się upierała, bo zamiast lepiej jest coraz gorzej :/

natal imię to jest Wasz wybór i koniec, my wybraliśmy Julkę- mojemu tacie się nie za bardzo podoba :p reszta bez słowa przyjęła i koniec, bo wie, że nie ma sensu dyskutować, mogą tylko powiedzieć, że ładnie :D ja bym chyba takiego wybrzydzania przez rodzinę nie zniosła:no:
 
Cześć dziewczyny ! ;)

Dawno nie pisałam, bo byłam strasznie zalatana ... Ubranka już wszystkie wyprałam, poprasowałam, poukładałam w komodzie, jeszcze korci mnie strasznie żeby skręcić już łóżeczko ale chyba jeszcze poczekam troszkę :) Dla brzdąca mam już wszystko przygotowane jeszcze tylko ja jestem biedna bo do szpitala nie mam kompletnie niic. Na ostatnim usg wyszło że dzidzia jest o 2 tygodnie większa i termin mam na 24 grudnia czyli pod choinkę. Mam ogromne przeczucie, że urodzę wcześniej ... kto wie, może święta spędzę już z Mikołajem w domciu :)

A co do imienia to wiem jak to jest ... My z mężem byliśmy zakochani w imieniu Mieszko no i byliśmy pewni że będzie Mieszko ale mojej mamie się kompletnie nie podobało ... nawet się nie przejmowaliśmy bo to w końcu nam się ma podobać. Ale po czasie coraz bardziej zaczeliśmy rozmyślać Mikołaj no i już tak zostało ... i na dodatek wszyscy zadowoleni więc pez problemów :)

Ostatnio dzwoniłam do położnej którą poleciła mi bratowa. Tak sympatyczna kobieta, że szok. Przyjechała do mnie, posiedziałyśmy, porozmawiałyśmy, mówiła że jakbym miała jakiś kłopot albo jakieś pytanie to mam do niej dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Mówiła że przyjedzie do mnie jeszcze na początku grudnia doradzić co wziąć do szpitala a czego nie itp. No i potem już jak urodzi się Mikołaj to bierze papiery ze szpitala i zawozi do przychodni w której chcę zapisać Mikołaja, na drugi dzień po wyjściu ze szpitala przyjedzie do nas i pokaże nam wszystko co i jak. Ogólnie byłam sceptycznie nastawiona na to bo po co mi położna przed porodem oO i w ogóle ale jestem mega zadowolona :)


Ogólnie to zauważyłam dzisiaj że brzuch mam jakoś dziwnie nisko ... trochę się przestraszyłam, bo niby na dwa tygodnie przed porodem się opuszcza ... a ja mam przecież jeszcze duuużo czasu :( chyba, że to przez pozycje Małego. Mam nadzięję



Miłego dnia dziewczyny ! :)
 
Witam

u nas troszke lepiej, ja sie czuje wkoncu w miare normalnie, synek ma temperature wciąż na szczescie bez kataru i kaszlu wiec licze ze to przez zęby...

ada u nas tak jest ze jak nie zaplacisz położnej zeby ci pomogła podczas porodu to maja cie w dupie... oczywiscie moze sie trafic fajna zmiana ze super bez problemu urodzisz, ale moze byc tak ze beda cie trzymac do konca bez pomocy czyli nie zrobia masazu szyjki i ogolnie nic nie zrobia, przyklad moja znajoma rodzila pod koniec lipca, nie zaplacila to nie dosc ze ja trzymali po terminie chyba z 12 dni to odsylali co chwile na patologie , wkoncu jedna jej powiedziala : wie panie ja moge pomoc szybciej urodzic ale za 800 zł:no:a ze kolezanka byla juz wycienczona to sie zgodzila no i polozna raz dwa a to ja wymasowala a to cos tam i za chwile bylo po porodzie..... moja tez mi pomogla, dzieki niej urodzilam w kilka godzin inaczej tez by mnie na patologie odeslali.... przpilnowala zeby mnie ladnie zszyli.... bo np innej znajomej po strasznym porodzie bez opłaconej połoznej została plastyka pochwy tak ja porozrywali:no:takich przypadków jest mnostwo, nie ma co pisac, jak nie zaplacisz to nie wiadomo co sie czeka, wiec ja wole dla bezpieczenstwa zaplacic....
 
witam sie, dzis wolne od pracy jupiii wolne sobie wzielam zeby dluuugi weekend sobie zrobic :)

ze spaniem coraz gorzej, nogi w nocy mnie bolec zaczynaja od kolan w dol i dopadl mnie bol w pachwinach i obawiam sie ze to juz do konca ciazy zostanie :/ masakryczne to jest ale ponoc to czesta przypadlosc i to jest spowodowane jakims uciskiem neurologicznym, miala ktoras z Was cos takiego?

ide zaraz sobie kakałko zrobić z ciastem drożdzowym z kruszonka, bo pogoda ponura, a mialo byc slonko dzis...

Cluee ja tez mam nisko brzuch ale to chyba taka uroda, zobacz ostatnio dodlam swoj brzuszek to ocenisz ;)
 
natal - jak my powiedzielismy ze bedzie Helenka to uslyszalam od jednej babci " bardzo brzydkie imie" mojemu tacie sie nie podoba, tesciowa troszke sie zdziwila bo tak jej tesiowa miala na imie a jej nie lubila za bardzo...moja mama uznala ze imiona Marta i Helena są nieszczesliwe....no przeciez tylko sie zalamac...i co z tego?? jak uslyszalam ze woleliby jakby wnuczka sie nazywała Rozalia...coz mieli juz swoj czas na wybor imion dla dzieci...mialam to wszystko w dupie...no i oczywiscie po miesiacu kazdy juz pyta co tam u helenki? i wszyscy sie przyzwyczaili i nawet zaczyna sie podobac...

dotka - mnie w nocy boli udo, posladek i to tylko lewe...tam gdzie rwa kulszowa...pytalam lekarki o te bole no i niestety jedyne co mozemy robic to probowac wybierac dobra pozycje do snu...ja np. musze lezec plasko poduszke zmienilam na plaska...bo jak mam wyzej glowe to mi uciska bardziej..probuj spac z poduszka miedzy nogami albo z poduszkami pod nogami zeby byly wyzej ..moze ci cos pomoze
 
Hunianka STO LAT !!! Najlepszego na spóźnione wczorajsze urodzinki.
martinek to ja mam takie bóle w nadgarstku od lewej ręki niestety :tak: bo ją za bardzo zadzieram w nocy podczas snu.
dotka85 to wypoczywaj kochana, długi weekend - extra ;-)
Marzenixx u nas w szpitalu położna bierze: 600zł :-( masakra wszędzie kroją ! Ale ja wolę zapłacić żeby się mną zajeli, niż mam się męczyć cholernie.
Cluue to położna przesympatyczna Ci się trafiła. Pewnie jesteś spokojniejsza dzięki temu spotkaniu.
Indziorka zdrówka życzę kochana.
ada1989 nio coraz częściej niestety to prawda, że się płaci dodatkowo położnej, żeby potraktowali Cię normalnie! Wiele znajomych, które nie dały w tzw. ŁAPĘ miały słabą pomoc podczas porodu :-(
 
Hej kochane dawno się nie odzywałam ale starałam się odzyskać energię straconą na przygotowania na wizytę szefów.
Cały weekend będę siedzieć w domu sama jak palec mój niewdzięczny mąż pojechał do Warszawy z kolegami z gier balować :wściekła/y::no:. Menda jedna:cool:, a ja w domu z brzuchem się nudzę też bym sobie gdzieś pojechała:wściekła/y:.
Widzę że dopadły Was moje kochane choróbska Was i Wasze pociechy. U mnie wszyscy też chorzy tylko mnie nic na razie nie tyka, podobno złego licho nie bierze :-D.
Ściskam i życzę wszystkim powrotu do zdrowia.
Hunianka STO LAT !!!

Dziś odebrała wyniki krwi i kurde nie mogę znaleźć w internecie normy na glukozę w ciąży. Lekarz mówił że jak odbiorę wyniki to mam zadzwonić do niego ale kurczę nie wiem czy dzwonić czy nie. Może któraś z Was ma jakiegoś pomocnego linka na wyniki badać na obciążenie glukozą?? Mi po 2 godzinach 75 g glukozy wyszło 143 mg/dl. Ni cholery nie wiem co to znaczy. Prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!!
Wiecie co dziewczny cztam ile w pl bierze polozna to jestem w szoku, a jak by mi powiedziala ze za 800zl to ona pomorze szybciej urodzic:szok: masakra jakas!!!!!! gdybym rodzila w pl. to nie zgodzila bym sie na polozna, kiedys kobiety rodzily i dawaly rade, jednej baby mniej i tez pojdzie!!! Dzika Afryka normalnie( nie obrazajac Afryki)
utzo zdrowka dla chorych!!!!!
 
reklama
Witam sie jakoś tak dziwnie...
Czuje sie normalnie jak by mnie ktoś strzelił czymś... Rano pojechałam spuścić trochę krwi z siebie załatwić sprawy urzędowe i zakupiłam farbę wodną na do luzeczka więc szykuje sie malowanko ;-) jak znajdę siłę... Mąż niby wolne a roboty ma co nie miara więc biorę male i idę na kawę może poczuje sie lepiej... Muszę nabrać energii bo mam trochę roboty popołudniu
Miłego dnia dziewczynki ;-)
 
Do góry