reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Cześć dziewczyny:-)


U nas kolejna nocka w miarę spokojna. Dziewczynki mają się coraz lepiej. Kaszel minął, kataru jeszcze troszkę, ale widać, że już końcówka. Strasznie się cieszę. Ja coś znowu połamana i dziwi mnie to, bo przecież wczoraj nie robiłam nic:baffled: No nic. Dziś trzeba uważać z aktywnością.

Aninek
jak tam samopoczucie dziś?

Biłka ja zawsze torbę pakuje bliżej końca. Wiadomo, że powinno się wcześniej, ale ja jakoś z tych, co to zawsze zdążą:-)
Najważniejsze są zawsze dokumenty. Ubezpieczenie, grupa krwi itd. Ja zapomniałam czegoś pamiętam i musiał mąż biegiem jechać. Poza tym jakaś koszula, szlafrok, ręcznik przybory toaletowe, podpaski i woda do picia. To na pewno. Ja żadnych majtek jednorazowych nie używałam. Wszystko może Ci mąż później dowieź. Dla dziecka też najważniejsze są ubranka ze 2-3 komplety, pieluszki, tetra ze 3 sztuki na wszelki wypadek i jakiś kocyk, czy rożek. Reszta według mnie zbędna, a nawet jak potrzebna, to może ktoś dostarczyć później.
Według mnie to jest niezbędna podstawa:happy2:

Januarka
na pewno masz rację, że zazdrość dziecka zależy w dużej mierze od wychowania dziecka, ale uwierz mi, że od charakteru też. Marta pisze, że ma podobne zdanie do Twojego, ale jednak później daje przykład, że spotkała się z dzieckiem, które nie umiało sobie radzić z zazdrością. Myślicie, że którakolwiek mama, kiedykolwiek uczy swoje dzieci takich negatywnych zachowań? Albo z innej beczki, kiedy nasz dziecko bije inne dzieci, to myślicie, że zawsze wynosi przykład z domu? Z własnego doświadczenia dziewczyny wiem, że wiele razy, pomimo naszych najszczerszych chęci, dzieci reagują na pewne sprawy bardzo negatywnie i ciężko jest w nich to zmienić. Oczywiście są przypadki, kiedy rodzice są winni, ale nasze wychowanie to jedno, a charakter dziecka, to drugie. Ja kiedy nie miałam jeszcze dziec, to wszystko wydawało mi się takie proste, a wiele obcych dzieci było w moim mniemaniu po prostu źle wychowanych, bo ja uważałam, że trzeba robić tak, czy tak. Rzeczywistość jednak bardzo zweryfikowała moje wyobrażenia:happy2: Dziś sobie sama czasem nie radzę z histeriami mojej Niki i nie mam pojęcia skąd ona ma w sobie tyle złości. Nela nigdy taka nie była, a przecież obie wychowuję tak samo i jestem dla nich do bólu sprawiedliwa.

Poza tym, Caroline pytała jak to jest, kiedy jest tak mała różnica wieku. Ja zazwyczaj słyszę,że ciężko itd, dlatego chciałam jej przedstawić pozytywne strony:-) Na pewno posiadanie dzieci z większą różnicą wieku ma swoje dobre strony, czego będę miała teraz okazje doświadczyć i na co bardzo liczę, ale moja pisanina miała służyć raczej ku pokrzepieniu serc niż porównywaniu, co lepsze, a co gorsze;-)

Marta tak jak pisałam wyżej nie wszystko zależy od nas;-) Ale nie bierz tego absolutnie do siebie. Na pewno masz doświadczenie z dziećmi, więc pewnie zrozumiesz o co mi chodzi.
Pytasz o sex. Mi lekarze nie zabronili. Zalecili tylko pozycje że tak powiem nie rozkraczne:-p Z szyjką jest w porządku, więc sam sexik na kości miednicy nie ma aż tak dużego wpływu:happy2:

Hanus takie puchnięcie rzecz normalna. Mój mąż się śmieje, że rosnę jak drożdżówka:-D Na ból gardła najlepszy lek to pół szklanki ciepłej wody + łyżka stołowa wody utlenionej. Płukać gardło co 2 godz. Czyni cuda i jest 100 razy lepsze od innych leków. Uwierz mi:tak:


Ala jak samopoczucie? Mam nadzieję, że nocne akcje się uspokoiły.


Ada
moja Nela też jest z tych nieśmiałych. Jest bardzo wrażliwa i obawiam się, że już taka właśnie będzie, a wiadomo, że takim dzieciom lekko nie jest:baffled: Współczuję mężowi. Oby jak najszybciej zrobili co trzeba. Ważne, że trafiliście w dobre ręce. Powodzenia!


Dorotqua
super, że chociaż w taki sposób udaje Ci się rozmawiać z mężem.Mnie właśnie wkurza, że mój mąż czasem kisi wszystko w sobie zamiast mi powiedzieć, co go martwi. Czemu Ci faceci są tacy dziwni:nerd:

Alice zdrówka życzę! Sytuacji w przychodni nawet nie skomentuję:baffled: Trzymaj się.


Ok. Na razie tyle, bo muszę zmienić pozycję. Odezwę się później. Miłego popołudnia Wam życzę i wszystkie oczywiście pozdrawiam:-)
 
reklama
Witam

Wczoraj widziałam się z koleżanką która ma 2 dzieciaczków Spytała się mnie czy hartuje już piersi Ja takie zdziwienie o co chodzi A ona mi powiedziała że położna jej kazała podczas prysznica masować sutki gąbką żeby je stymulować Dzięki temu jej piersi będą dobrze przygotowane do karmienia Hmmm co o tym sądzicie Słyszałyście coś o tym

I jeszcze jedno pytanko Czym po porodzie najlepiej się podmywać żeby rana się szybko goiła Ja na co dzień używam Lactacydu Natomiast po porodzie słyszałam że zwykłym mydłem w kostce Białym Jeleniem Czy to prawda

Magda_z_uk dzięki za informację Zaczęłam smarować to zowiraxem Jest mega duże Mam nadzieję że w miarę szybko przejdzie

dotka85 wow te buciki,czapeczki,sukieneczka prześliczne Muszę chyba z czystej ciekawości zajrzeć do jakiegoś poradnika jak się szydełkuje He może coś się nauczę Kurcze jak bym wydziergała taką sukienusię to bym rodzinkę powaliła na kolana ha ha

ada1989 nie przejmuj się Zobaczysz jeszcze trochę a Konradek się przyzwyczai i będzie ok Małe dzieci szybko się potrafią zaklimatyzować do nowych sytuacji Najważniejsze że nie płacze Powodzonka

Hanus ja też właśnie słyszałam coś że położną trzeba wybrać jeszcze przed narodzinami I że ona wytłumaczy co i jak Czyli trzeba się udać do tej przychodni gdzie będzie zarejestrowany dzidziuś i tam sobie wybrać tą położną
 
Magda - pewnie,że charakter dziecka jest bardzo ważny ;) masz 100% racji :) ogólnie wychowanie dzieci to mega ciężka, trudna sprawa i nie ma dokładnego przepisu na pełen sukces;) oczywiście, ze rodzice nie uczą agresji i złych zachowań,ale czasem niestety na nie nie reagują,ale to inna bajka:) poza tym czasem każdy musi się pozłościć :)i każdy ma swój rozum :)
fajnie,że możemy się tutaj powymieniać swoimi poglądami;)

powiedzcie mi jeszcze, proszę bo czuję się trochę zagubiona...co jest mi potrzebne z art.higienicznych, do pielęgnacji...chciałabym to już kupić,ale jak patrzę ile tego jest to nie wiem co tak naprwdę jest potrzebne...Magda, te butelki które polecałaś to Avent Natura z 3przepływowym smoczkiem,tak?
 
agaa- ja tez slyszalam o masowaniu sutkow, wczoraj moja tesciowa mi to powiedziala, a mnie tak zaczely znowu bolec i swedziec do tego ale same sutki ze jak bym sie dorwala to chyba bym rozdrapala, smaruje oliwwka teraz i jest ciut lepiej , z reszta brzuch tez teraz swedzi, ostatnio przez sweter sie podrapalam tak ze pregi mi zostaly na brzuchu, pozniej zesztly oczywiscie ale..wygladalo okropnie.
a oto sposob na masowanie - tylko chyba trzeba troszke poczekac
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/10/15a5b20689ca2af1c7fe405d05232047.gif?1349691938 polecam ;-)
 
marta87 wejdz sobie na Dermokosmetyki, suplementy diety, artykuły higieniczne, leki bez recepty Mają SUPER CENY wszystkich kosmetyków dla dzieci- są również mleka i inne. Uważam, że warto!!!! Ja osobiście kupiłam butelkę dr Brown's - koleżanka poleciła jako idealna antykolkowa- jest odrobinę droższa od avent ale ponoć warto!
Ponoć najlepsze kosmetyki są z MUSTELI ale to prawda ceny mają wysokie! W tej aptece internetowej dla przykładu są poważnie dużo tańsze! Ale koleżanki kupowały też z OILATUM, BALNEUM, HIPP , LINOMAG a do pupy, ALANTAN, SUDOCREM itp.
 
Co do seksu wogóle nie mam ochoty nie wiem czemu za to pieszczoty i tulenie sie do męża jak najbardziej tak
Co do sutków to ja robiłam tak w pierwszej ciąży kiedyś wspomialam o tym tu na forum nie pamiętam kto ale strasznie na mnie naskoczył że tak nie wolno bo drażnienie sutków powoduje skurcze i można wywołać poród. Owszem zgadzam sie z tym ale można tak wywołać gdy masz naturalny skurcz i go bardziej podrażniasz masujac sutki . A czy pomogło przy karmieniu mi akurat nie mała bardzo bardzo mi pogryzła sutki bolało jak cholera nawet płakałam jak woda dotykala moich piersi jedynie cycki na wierzch i maść na sutki oczywiście po którym można karmić dziecko.
Nie wiem czy to wszystko co miałam napisać mam skleroze...
 
Hej :-D
Ja dziś od rana robię sok z jabłek (właśnie ostatni sokownik włączyłam), do tego obiad, pranie i pół dnia zleciało nawet nie wiem kiedy :szok:
Pisałyście o ciężarze na klatce piersiowej: czasami też mam dziwny ucisk w mostku, aż się ciężko oddycha.
Dotka85
cudeńka szydełkujesz :tak:

Witam sie wieczornie humor wisielczy i tak mi ciężko. Czy wy też czujecie czasami że zamiast brzuszka macie przywiązany kamień?

Czarni ja mam taki twardy i ciężki brzuch najczęściej wieczorem.

Magda_z_uk uważaj na siebie. Super, że córeczkom już lepiej :tak:

O torbie do szpitala jeszcze nie myślę, ale najlepiej dowiedzieć się co w danym szpitalu jest potrzebne. U mnie np. podkłady poporodowe dawali (kupiłam też wczesniej 2-3 paczki na pierwsze dni w domu, bo przez szycie podpaski mnie drażniły), koszule miałam swoje, ale po porodzie ubierałam szpitalne, dla dziecka było wszystko oprócz chusteczek nawilżających i ewentualnie kremików (chociaż dostalismy próbki z kremami). Wszystko potrzebne do wyjścia przywiózł mi później mężuś (miał wcześńiej spakowane ;-)).

ala1911 zdrówka :-D

Ada1989 zdrówka dla męża ;-) Mój też jakiś czas temu miał okropne zgagi, bolał go brzuch i nie mógł jeść. Zrobiono mu gastroskopię i okazało się, że miał zapalenie żołądka. Po lekach szybko mu minęło.

Hanus zdrówka dla Ciebie :tak: Na gardło możesz brać Homeovox, albo Tantum Verde a jak masz sucho w gardle do Glosal w sprayu. Na katar dobre są krople Olbas Oil - można pokropić nimi chusteczkę, poduszkę itp. A na gorączkę herbata z miodem, cytryną odrobiną imbiru i cynamonu, a po wypiciu do łóżka ;-) Mnie ona zawsze pomaga.


Alice88 Tobie też zdrówka :tak: Chamówa w Twoim ośrodku zdrowia. Ja akurat jak byłam chora na początku ciąży byłam mile zaskoczona, bo p. doktor sama mnie zawołała przed wszystkimi, ale miejscowość jest mała, więc wszyscy się znają. No, a w marketach itp. już jest inaczej: nawet jak kasa pierwszeństwa jest otwarta, to nikt nie zwraca na to uwagi, czy kobieta jest w ciąży, najwyżej ktoś dziwnie spojrzy na brzuch :dry:

Agaagaaga14 ja też używam płynu Lactacyd. Po porodzie koleżanka poleciła mi płyn z wyciągiem z kory dębu. Rana szybko się po nim goiła, a nacięcie było spore.
 
Ostatnia edycja:
Hej mamuski! Ojjj wlasnie skonczylam czytac co naprodukowalyscie, a jest tego tyyyyyle!!...

Magda GRATULACJE Z OKAZJI STUDNIOWKI!!! :-)
A poza tym to dzieki, ze pytasz, u mnie dzis lepiej, tzn wczoraj tez mialam dobry humor, tylko jakas taka bylam bez energii i do niczego.

Dzisiaj mielismy w planie jechac albo do Harrodsa albo do Westfield polazic po sklepach, ale wlasnie dostalam maila, ze o 14:30 mam spotkanie w sprawie fizjoterapii.
Przyszla do mnie dzis paczka, to pozniej porobie fotki wszystkich rzeczy, ktore zakupilam ostatnio i wrzuce.


Ada wspolczuje bardzo mezowi i nie zazdroszcze gastroskopii, ale przynajmniej wiadomo co mu jest to teraz napewno mu pomoga.
Wiecie co ja mysle, ze dzieci w przedszkolu to tez potrzebuja czas zeby odnalezc swoje miejsce w grupie, zreszta kazdy zawsze potrzebuje, chocby w nowej pracy, tez zawsze na poczatku sprawdzamy jak beda wygladac nasze relacje z innymi osobami. Ja podobno na poczatku w przedszkolu plakalam, mialam zawsze krotkie wlosy na chlopaka i mi sie to nie podobalo, chyba nie bylam zbyt pewna siebie, potem sie bawilam zawsze z chlopakami samochodami, a pozniej to juz bylam w centrum grupy i uwielbialam przedszkole i nie chcialam do domu wracac.

Ja musze w koncu zaniesc ten papier zeby sie zglosic na zajecia dla rodzicow przed porodem, nie wiem czy to jest szkola rodzenia, podobno tylko 3 spotkania, a pozniej jeszcze osobno zajecia o karmieniu piersia. No i jeszcze robia wycieczke po szpitalu. Jejjuuu jakie atrakcje!!! haha :-D

Marta - Magda pisala, ze do tych Avent Natural nie ma tego trojprzeplywowego smoczka, ona ma inne z Aventa.
agaagaaga ja cos nie moge uzywac lactacydu, nie wiem czemu, czuje sie po tym okropnie, wszystko mnie swedzi i jakis niefajny zapach, moze ma nie odpowiednie ph dla mnie :confused: Jak uzywam normalnego zelu do ciala to wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczyny

melduje sie chociaz na chwilke, zabiegana jestem, jestesmy na koncówce remontu i ciagle cos trzeba jezdzic wybierac...
do tego chcialam sobie dzis cos ciązowego zakupic i oczywiscie dupa wielka... kupilam ponczo i legginsy zaledwie , czy wy tez macie wrazenie ze wszyscy sie na was gapia jak chodzicie po sklepach?? ja sie czuje jak słon do oglądania:szok:

aninek
piekna fryzurka :) slicznie ci w niej :)

poszperałam dzis teza w dzieciecych sklepach ale powiem wam ze ceny odstraszaja, dowiedzialam sie ze jakos w grudniu zaczynaja sie wyprzedaze wiec wtedy pokupuje te drozsze rzeczy dla maluszka :tak:

buzka dziewczyny, uciekam do synka
 
Do góry