reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Witam ponownie:-)

Tak jak Aninek zauważyła, my mamy dziś STUDNIÓWKĘ:-) Bosheee, kiedy to zleciało:confused:
Coś dziś jestem jakaś nijaka. Nastrój owszem, ok, ale a to nic mi się jeść nie chce i brzuch mnie pobolewa....echhh....pogoda tez nie fajna:baffled: Mąż mi dziś do domu przytargał kombinezonik dla maluszka:happy2: Cieszę się jak dziecko, bo jest w takim stalowym kolorze, czyli ani nie brąz, krem, czy błękit. Super, bo właśnie coś takiego chciałam. Zamieszczę fotkę na zakupowym wątku.


Aninek super wyglądasz. Zmiana faktycznie ogromna. Ale to dobrze, bo na prawdę jest Ci tak ładnie;-) Ciekawa jestem co Ci tam na tej fizjo będą robić:confused::-) Pewnie standardowo masaż:happy2:
Miło, że zauważyłaś, że mamy studniówkę dzisiaj:-). Mi się też rano przypomniało i mąż z tej okazji przywiózł ze sklepu polskie śliwki kalifornijskie w czekoladzie...oj chyba dziś cukru mierzyć nie będę:-p


Agaagaaga ja bym sutków teraz nie ruszała. Ich drażnienie powoduje wydzielanie się oksytocyny (to tak, jak ssanie piersi przez maluszka pomaga obkurczać macicę, bo oksytocyna się wtedy wydziela, czyli hormon odpowiedzialny za skurcze macicy), a co za tym idzie może przyspieszyć poród. Pod koniec ciąży ok, ale teraz, bym się bała:baffled: Oby zimno Ci jak najszybciej zeszło. Współczuję. Ja po porodzie polecam do podmywania Tantum Rosa.

Madziamadzia
z ta torbą na pewno masz rację. Każdy szpital ma inne wymogi. Ja podałam tak wiesz, jakby nic nie dawali:happy2: U mnie tak było, kiedy rodziłam w Pl.

Marta
butelki mam takie, jak te w linku:

ZESTAW STARTOWY PHILIPS AVENT SCD271 260ml Butelki Smoczki, Najniższy koszt wysyłki, Wysyłka 24H cena 59.00 PLN

W tym zestawie masz smoczki z nr 1 już w komplecie, więc jeśli dokupisz 1 trójprzepływowy będzie jak znalazł. Tu na tej stronce jest dobra cena tego zestawu, zwłaszcza, że dają coś więcej niż tylko 4 butelki. Do tych nowych Naturals smoczki trójprzepływowe nie pasują:blink:

Co do wymiany opinie, to zgadzam się z Tobą. Dla mnie to już 3 ciąża, a wciąż wiele wątpliwości. Dobrze, że dziewczyny zawsze poratują radą. W tej i w każdej innej kwestii.:-)

Pytasz o artykuły do pielęgnacji. Dla maluszka? Jeśli tak, to według mnie bardzo nie wiele. Na początek sama woda wystarczy do mycia maluszka, a jeśli już to ja osobiście ufam serii Hipp (żel taki z pompką jak dla mnie jest ok).Po kąpieli nie trzeba nic. Żadnych oliwek, balsamów. Oczywiście, jeśli maluszek będzie miał problemy ze skórą, to można kupić później. Do pupy ja nie smarowałam profilaktycznie niczym. Jak coś się odparzyło to linomag maść zielony. Ewentualnie podsypywałam mąką ziemniaczaną pupę, jak była mocno czerwona. Jak dla mnie, sposób ten, babciny lepszy od wszystkich maści świata.:happy2: Nika moja miała taką skórkę na rączkach po porodzie, ale smarowałam ja oliwą z oliwek taką spożywczą, tylko 3 dni. Później, do czasu pojawienia się azs niczym. Nie było potrzeby. Dla Nelci na zimę (bo ona z października) miałam wazelinę do buźki, taką zwykłą, naturalną. Szampon dla obu dopiero używałam po pół roku, bo miały mało bujną czuprynkę. Poza tym pieluszki, chusteczki do pupy, gaziki jałowe i sól fizjologiczną do przemywania oczek, spirytus (70%) do pępka. Tyle. Jak już kiedyś pisałam dziewczynom, ja z tych przeciwnych nadmiarowi chemii. Żele do mycia włączałam dla Nelci po 3 miesiącu,a dla Niki po 2 roku życia, bo ona ma azs. Aha! I w razie nadmiernej suchości skóry, można używać zwykłej parafiny ciekłej. Takiej najtańszej z apteki. Oczywiście pod warunkiem, że dziecko nie jest uczulone na oleje organiczne. Wszystkie Oilatum i Oilany jak dla mnie.....do d***. Najbardziej zniszczyły skórę mojej Niki nim wpadliśmy na to, że jej szkodzą przez chemię w nich zawartą.


Kaju dziękuję za to, co napisałaś o dzieciach:-) Mi coś nauczycielka mówiła, że dzieci takie są, że czasem potrzebują czasu, ale jakoś Twoje słowa do mnie bardziej przemawiają. Dobrze słyszeć, że jest to dość normalne w tym wieku:tak:


Niebieska uważaj tam na siebie...echhh...wiesz przecież, a takie głupstwa robisz:baffled:


Czarni ja słyszałam, że masaż lub podrażnianie sutków zawsze powoduje wydzielanie oksytocyny,a co za tym idzie skurcze macicy, więc nie ryzykowałabym na tym etapie ciąży z tym hartowaniem sutków. Z drugiej strony, mi nikt tego nigdy nie mówił, nie robiłam i karmiłam bez problemów, więc sama nie wiem, czy to jest potrzebne:confused:


Marzenixx chyba masz obsesje na swoim punkcie i tylko Ci się wydaje, że każdy się patrzy:-D Albo wyglądasz tak pięknie, że oczu nie mogą oderwać;-)


Nadika
ja mam dużo śluzu, ale białego, gęstego. Może współżyłaś ostatnio? Jeśli nie, pojechałabym na IP, wiesz, tak w razie W.Trzymaj się!
 
reklama
Witam

JA dzisiaj troche lepiej sie czuje, ten ciezar z klatki co czulam wczoraj zniknal ale cos mnie w boku pobolewa.. ehh te uroki ciazy.

Ada fajnie ze dostalas juz list od pracodawcy? dlugo czekalas? Ja jeszcze od swoich nie dostalam. A chcialabym tez wiedziec na czym stoje dokladnie. Wiem na 100% ze SMP mi sie nie nalezy i chcialabym aplikowac o MA ale musze najpierw dostac pismo z pracy.. no zobaczymy jak dlugo im to zajmie. niby wedlug prawamusze mi odpisac w ciagu 28 dni.

MArta ja tez mam problemy ze spojeniem. Ostatnio tez mnie wzielo na bliskosci z mezem, moze ta nasza 10 dniowa rozlaka tak na mnie zadzialala. Tak jak Magda pisze, unikac pozycji z rozchylonymi nogami..

Aninek bardzo twarzowa fryzurka, pasuje ci:tak:

Nie pamietam kto sie pytal o torbe ale ja nie planuje sie pakowac tak do okolo 36-37 tygodnia, tak wlasnie zrobilam w pierwszej ciazy. Mimo ze torba byla spakowana to i tak przed samym wyjazdem do szpitaa z bolami jeszcze sprawdzalam czy napewno wszystko mam..

Ostatnio praca mnie wkurza, strasznie sie ciesze ze tam tylko 15 godzin tygodniowo jestem. Ostatnio mnie poprosili zebym przejzala dokumenty ktorymi zajmowla sie dziewczyna ktora akurat miala urlop. No takiej fuszerki to ja dawno nie widzialam! Wcale sie nie dziwie ze klienci nasi sie skarza skoro tak ludzie pracuja.. Nie jestem jakas tam od kablowania ale managerce musialam pokazac co ta dzioucha wyrabia. ehh.. nie bede juz zanudzac..
 
heloł

indziorka
a co to za depresja??
magda z uk haha obsesji jeszcze nie mam na swoim punkcie ale to fakt mam wrazenie ze wygladam i poruszam sie jak słoń :baffled: tez kombinezoniki ogladalam dzis a potem sobie przypomnialam ze mam przeciez dwa malutkie i beda w sam raz..... kochana a ty powiedz czemu ani razu nie pokazalas nam sie ani brzucha????
emiliaM a ty kiedy zamierzasz odpoczywac od pracy?? ja tak jak ty torbe zamierzam pakowac kolo 37tc :)
nadika ja mam rozny sluz, czasami rozciągliwy a czasami biały gęsty....

nie chce nic mówić ale znowu mi sie przyplatało jakieś zapalenie ...:/

cos sie mialam was pytac i wylecialo mi z głowy eh......
 
marzenixx a co to za zapalenie? coś poważnego? dbaj o siebie i maleństwo i zdrówka życzę;-) a co do piżamek to planuję do szpitala coś zakupić a zimą najlepsza jest.. koszulka męża :-D:-D:-D
magda z uk.. jaki człowiek to głupi jest... o sobie mówię bo chyba z 5 min zastanawiałam się o co chodzi z tą studniówką :-D:-D:-D matko czy ta ciąża tak mnie umysłowo uwstecznia?! :-D gratulacje i zaczyna się wielkie odliczanie :-) czekamy na fotkę zakupów :-)
indziorka głowa do góry i o żadnej depresji nie chcemy tu słyszeć! absolutnie dobre humory obowiązkowe :-):-)
czarni chyba lepiej nie oglądać tych programów o porodówkach bo człowiek się naogląda a później wariuje :-D
dorotqua muszę się pochwalić że uwielbiam grudziądz/toruń/bydgoszcz.. mieszkałam w grudziądzu na korczaka przez 4 miesiące w tamtym roku bo byłam w delegacji i jakoś bardzo miło wspominam ten czas bo byłam razem z mężusiem i razem po pracy zwiedzalismy itp..
aninek rewelacja!

a ja dzisiaj zgrzeszyam.. kopiasta porcja pierogów ruskich została pochłonięta na obiad :szok: :-D ale miałam taaaakąąą ochoootę :-D i mała chyba też :-D miłego wieczorka!
 
Marzenixx pytasz czemu się nie pokazałam? Hehe...wiedziałam, że kiedyś w końcu ktoś zapyta:happy2: Po pierwsze ciężko mi znaleźć aktualne zdjęcie takie co bym była widoczna mocno na nim. Serio. Zazwyczaj to ja robię fotki. Po drugie, mam przykre doświadczenia z pokazywania zdjęć w necie. Dawna historia, ale bardzo nie miła. Po trzecie Wy wszystkie jesteście mega laski, a skoro ja do nich nie należę, to jakoś mam opory:sorry2: Myślę jednak, że może po urodzinach Nelci coś wybiorę i się ujawnię:-p
A kombinezonik też mam ładny, różowy po dziewczynkach, ale nie będę krzywdzić w ten sposób małego:-D


Caroline dobrze, że w końcu zajarzyłaś, więc nie jest chyba aż tak źle:-D U Ciebie tez już nie wiele brakuje do 100........dni oczywiście:-) A pierożki jedz na zdrowie, bo jak Ci się kapryśna dzidzia trafi i przy karmieniu nie będzie sobie życzyła pierożków, to szybko ich nie zjesz:-p
 
ja tez co do zdjec w necie jestem na nie, co do zdjec plodow, dzieci tez nie, kiedys bylam na jednym czacie, na ktorym pisala dziewczyna ktora jestw ciazy z blizniakami, po jakimes czasie wyszlo ze to nie byly jej zdjecia tylko skopiowane z internetu, wiec sorry ja nie chce zeby ktos przedstawial sie moim usg. Takie moje zdanie..
 
Ja tak na jednej nodze dziewczynki bo sytrasznie zmeczona jestem tyle bieganiny dzisiaj ze ehm dopioero klade skie spac mam nadzieje ze uda mi sie pospac troche dluzej jutro. Ja juz po wizycie ale opadam z sil wiec napisze tylko tyle ze wszystko dobrze a jutro opisze wiecej :* milych snow wam zycze :)

 
reklama
Magda no co ty gadasz, na pewno jestes fajną dziewczyną, tak jak się z toba pisze to bardzo pozytywne wrażenie wywierasz:tak: musisz koniecznie foto wrzucić, na styczniówkach nie ma nieładnych babek:-)
Właśnie dlatego próbuje stworzyc wątek zamknięty by móc wrzucać tam foty, nikt do tego nie ma dostępu i foty nie trafią do google czy w niepowołane łapki:tak: wysłałam liste i chyba musze sie przypomnieć bo coś cisza....
Aninek ale super ci w tej fryzurce:-) naprawde ładnie:))
Emilia no właśnie powalająco szybko do mnie te papiery doszły bo papiery donosiłam w zeszłą środę a dziś już dostałam odpowiedź:))oby tobie szybko przesłali to pismo:) współczuje problemów w pracy, niestety czasem jest tak że trzeba poprawiać po kimś...
agaagaaga ja nie słyszałam wcześniej o tym masażu sutków i nie praktykowałam, jakoś żyjemy bez tego:cool2: mnie koleżanka polecała tantum rosa po porodzie do nasiadówek, ale niestety nie skorzystałam bo sn mnie ominęło:sorry2:myślałam że tym razem się przyda bo dość długi termin przydatności no ale nie wiem jak to będzie
Marzenixx na mnie i bez ciąży się gapią ze względu na wzrost ale na szczęśce nauczyłam się już to olewać:-Dpiżamy nie kupuje bo i tak sypiam bez, w nocy to mi strasznie duszno jest, nawet w zimie. Mam dwie koszule do karmienia, przydadzą się jak trzeba będzie z cieplutkiego łózeczka wychodzić do dzidzi:))
Indziorka fajnie z tymi ciuszkami:)))

dzięki za wszystkie miłe słowa i te o przedszkolu i te dla M, naprawde fajnie mi sie zrobiło:-) M teraz już ok, dostał lekarstwa i bierze, najpierw Omeprazol a jak się skończy to Lanzoprazol, do tego dostał przeciwwymiotne no i ten gaviscon w szpitalu. Mam nadzieje że to coś da. U lekarza siedział prawie 2,5 godz, najpierw konsultacja a potem czekał na pobranie krwi, wyniki ma mieć jutro i będzie wiedział w końcu co to, wszyscy obstawiają te wrzody i jeżeli wyjdzie pozytywnie to leczenie farmakologiczne a jeżeli negatywnie to gastroskopie dopiero zrobią. Na razie wkurzony bo musi czekać na tel z pracy kiedy coś będzie, człowiek jeden dzień chory i już olewją, ale będzie ich codziennie telefonami męczył, nikt mu nie zabroni.

Za to moje dziecko jest niemożliwe, jak nic po ang nie mówił ani w ogóle to dzisiaj mi zaczął podśpiewywać piosenki które tam w przedszkolu śpiewają i prosił żeby mu na you tube włączać:-) no i liczy bez przerwy po angielsku... niepotrzebnie chyba się martwiłam:)

nie wiem jak długo jeszcze posiedze bo oczy mi sie kleją, w końcu troche jestem dziś na nogach:sorry2:
 
Do góry