reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Cześć dziewczyny, witam się w pochmurny, deszczowy, zimny dzień. Brrrr....paskudztwo. Ja na pocieszkę dokonałam dzisiaj pierwszego zakupu dla dziewczynki, tak na dobry początek:-)

NEXT ... BLUZECZKA little sister *NOWA* 68 (2608202595) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i czapeczki bo mam już do kompletu kupione body i półśpioszki ale niestety u mnie w h&m czapeczki były już wykupione. Przepłaciłam ale mam śliczny komplecik

H&M Nowe Niemowlęce Czapeczki 56 cm ~ 2 SZTUKI (2615228270) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To na tyle szaleństw, czekam na następne USG.

A tak w nawiązaniu do naszej rozmowy dotyczącej płci, ilości dzieci itd to niech się walą....:-p
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Ja dziś kolejny egzamin miałam z prawka… oblałam:zawstydzona/y: … a tak dobrze mi szło… wymuszanie pierwszeństwa to moja specjalność!
Na uczelni też dziś byłam, za chwilę rok akademicki się rozpoczyna, muszę przepisać się na lżejsze przedmioty fakultatywne – czekam właśnie na zgodę dziekana.

szylwias też na rozstępy stosuje jakieś kremy, staram się też masować… od 4 miesiąca brzuszek smaruje, chyba za późno zobaczyłam te rozstępy na udach i pośladkach
Już nie wspominając o odchudzaniu, w momencie zajścia w ciąże miałam mocne postanowienie zadbania o sylwetkę… po ciąży będzie pewnie jeszcze mocniejsze:cool2:

Mamaaga4 no jakiś żart chyba z wywróceniem wózeczka, 5 miesięczne dziecko… brak słów

Green flower nadanie imienia to trudna decyzja i dla Nas, mój mąż taki trochę wybredny i jak mi się jakieś podoba to on nie jest przekonany…
Co do parcia na mocz zastanawiam się nad ograniczeniem spożytych płynów, jak zacznę chodzić na zajęcia to sobie nie wyobrażam, co chwila wychodzić z Sali… a i łazienki są dość daleko od sal wykładowych/ćwiczeniowych.

Marzenixx ludzie są nietaktowni, zwłaszcza Ci, których znamy….
Ja jeszcze studiuję, nie mam stałej pracy – chyba nie muszę opisywać, z jakimi reakcjami się spotykam.

Mamaaga4 jeśli mogę spytać czy długo planowaliście drugie dziecko czy bardziej spontaniczna decyzja była? 12 lat to spora, ale i fajna różnica wieku, córka za pewne Ci pomagała :-)

Mnie ostatnio trochę załamała starsza znajoma, ma dobrą prace, mąż też… pyta się mnie jak tam ciąża i studia… po czym stwierdza, że oni też by chcieli ale jeszcze ich nie stać – ale jak wiadomo przez niektórych przemawia zazdrość.

Ja staram się ignorować te wszystkie komentarze, pytania, „dobre” rady, choć czasem ciężko.

Kaja28 powodzenia u fryzjera ;-) A i zazdroszczę koleżance 27 letniej z 4 dzieci – sama radość!

Magda_z_uk to chyba po prostu ludzka zazdrość, ktoś sobie może pozwolić na większą ilość dzieci a tu nie miłe komentarze… jak dla mnie żadne pieniądze nie są tyle warte, co dzieci! I to prawda kiedyś było inaczej, mentalność ludzi i podejście do pewnych spraw. Teraz dziecko to inwestycja im więcej kursów, dodatkowych zajęć tym… no właśnie, co?

Filkat ale Ci zazdroszczę, tyle rodzeństwa! Ja mam tylko jedną siostrę.

Janarka no i bardzo dobrze, że zminimalizowałaś z tą koleżanką kontakt – jak się nie potrafi cieszyć Twoim szczęściem to żadna z niej koleżanka!

Kropka87 może to katar sienny… ?
Też plany mam zaliczyć ostatni semestr, egzaminy zdać i się bronić …. No i jeszcze egzamin z prawka zdać w tym roku;/


Pozdrawiam
 
Afja nie wolno mało pic musimy wypijać ok 1,5, 2 litry płynów dziennie, nawet jakieś 2 dni temu wyczytałam gdzieś, ze poronienia na naszym etapie ciąży mogą się zdarzyć głównie (poza urazami mechanicznymi) z powodu zbyt małej ilości wypijanych płynów
 
Green, jednak nie wydaje mi się to prawdziwe, żeby przez mniejszą ilosć wypijanych płynów mogło dojść do poronienia. Ja nigdy nie piłam dużo, żeby nie powiedzieć, że w ciągu dnia wystarczy mi jedna szklanka i tyle.

Afja, przykro mi, mam nadzieję, że następnym razem zdasz! Będę trzymała mocno kciuki :-)
Ja mam dwójkę rodzeństwa, mąż też. ;-) Jednak sami planujemy poprzestać na dwójce. :tak:
 
witam
możecie sobie wyobrazić jakie są komentarze jak mówię że 4 dziewczynka będzie heheheh, oczywiście w PL bo tutaj jeszcze sie nie spotkałam żeby ktoś z anglików mi współczuł czy coś takiego, trochę to przykre czasami ale to nasza córeczka i my z mężem sie bardzo cieszymy że jest, nie ukrywam ze chcieliśmy chłopca ale nie aż tak zebyśmy mieli sie załamywać bo go nie ma :)
ja dziś od rana szalałam na zakupach i masę ubranek znowu kupiłam , z większych zakupów zostało mi jeszcze łóżeczko i leżaczek , huśtawka
co do płynóów to ja pije bardzo dużo i dlatego w nocy wstaje często do toalety
ja po 3 ciążach na brzuszku nie mam rozstępów, chciałabym zeby i tym razem nic się nie pojawiło
 
Afja-Anetka nie poddawaj się. Tak to już jest z tym prawkiem, że nie każdemu się od razu udaje. Ja sama zdałam za 4 razem, a uważam, że obecnie jestem lepszym kierowcą niż niejedna z moich koleżanek, która zdała za 1. razem. Więc nie zawsze liczą się umiejętności a chyba bardziej wyrozumiały instruktor :-):-)
wiadomo, że nikt po wyjeżdżeniu kilkudziesięciu godzin "L" nie jest rewelacyjnym kierowcą i umiejętności doskonali się z czasem. Następnym razem zdasz napewno!

Co do ilości dzieci jestem zdania, że jednemu dziecku jest strasznie smutno. Sama jestem jedynaczką i czasem przydałaby się siostra albo brat.. Niestety w dzisiejszych czasach w Polsce kilkoro dzieci to już patologia.. Kiedyś ludzie mieli po ośmioro dzieci i żyli.. Zreszta uwazam, ze to kazdego prywatna sprawa na ile dzieci sie decyduje, a obcym tak naprawde nic do tego :-):-)

ide szykować obiadek.. miłego dnia!
 
Ajfa-Anetka decyzja o 2 dziecku chyba nie do końca spontaniczna. Po prostu wcześniej zawsze coś stawało na drodze. Praca, kasa i mąż w delegacji. W końcu to wszystko się unormowało ale trochę jednak to trwało i my musieliśmy dojrzeć do decyzji. Zresztą nasza córka strasznie chciała mieć rodzeństwo co ja jak najbardziej rozumiałam, mąż nie do końca bo jedynak i jemu akurat z tym zawsze było dobrze. Więc jak przyszedł czas że dorośliśmy do tego oboje ja odstawiłam w listopadzie piguły i bez żadnego parcia stwierdziliśmy co ma być to będzie. W maju zaszłam w ciążę i to był najpiękniejszy okres w moim życiu. Wtedy zrozumiałm że byłam głupia że tyle zwlekałam bo zegar tyka. Po trzech latach stwierdziłam że chcę następne i czas najwyższy żeby to załatwić przed 40 i znów się udało, tylko że los dowiódł nam że nie wszystko co się chce można tak ot sobie dostać. Przeżyliśmy prawdziwe piekło ale podjęliśmy ostatnią próbę, na szczęście udało się mimo niekorzystnych statystyk za pierwszym podejściem i jestem w ciąży. Czekam co przyniesie los i wierzę że będzie cudownie. :-D:-D:-D:-D:-D
 
Witajcie w jesieniowy deszczowy zimmny dzien!
Afja bedzie dobrze! ja jestem na etapie jazd obowiazkowych pozniej egzamin ( tak jest w de ) , zdasz! zobaczysz! :-), fajnie ze w Pl. mozna tyle razy zdawac , ja mam tylko 3 szanse jak nie zdam to bede musiala pol roku czekac na eqzamin.
Plecy mi dokuczaja dzis strasznie!
Pytanie mam : czy w Pl test gluqozy jest platyny? i za kazde usg sie nie placi? ja tu mam tak ze np. 25 jak pojde na wizyte to bede musiala zaplacic za usg normalne 35eu, a 3D 4D 70 eu. a test gluqozy bede miala wlasnie 25 i bede musiala zaplacic chyba z 20eu za to.
 
reklama
Idę na 17 do lekarza... kurde zaczął mnie kaszel męczyć, brzuch ciągle podskakuje, aż mnie coś zabolało... czytałam w necie, że kalszel jest mało bezpieczny w ciaży. Jak mi zejdzie na oskrzela to dopiero będzie :/
 
Do góry