reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Ada obie moje cesarki były planowane. Pierwsza w Pl i tu czekali do końca, czyli do dnia spodziewanego porodu wynikającego z ostatniego dnia miesiączki. Nikomu nie życzę takiej niepewności. To było dla mnie straszne, bo bałam się, że poród się zacznie, a mi rodzić sn nie wolno. Drugie cc było już tu, w Uk i tutaj procedury są zupełnie inne. W trzecim trymestrze umawiają Cię na konsultację z lekarzem i wówczas lekarz podejmuje ostateczną decyzję. Jeśli decyduje o cc, to od razu ustala Ci termin. Tzn. dzień,a godzinę, to już na takim spotkaniu dzień przed, kiedy dają tabletki antywymiotne i wytyczne, że trzeba być na czczo itp. Moim zdaniem dużo lepiej jest tak, bo przynajmniej wiesz od razu co Cię czeka. Zazwyczaj termin ustalają na tydzień przed tym, jaki masz wpisany w karcie ciąży. Ja mam mieć teraz wyjątkowo po 37 tygodniu, ale to ze względu na cukrzycę. Być może, że lekarz zadecyduje u Ciebie podobnie. Takie terminy są w przypadkach, gdy jest zagrożenie,że łożysko po tym czasie będzie źle funkcjonowało. Przy Nikusi miałam ustalone tydzień wcześniej.


Emilia strasznie jestem ciekawa jak będzie na tej fizjo. Wiesz, jednak ból pleców, a obecna dolegliwość, to duża różnica. Tu masaże nie pomogą. Myślę, że powinnaś zapytać ich o ten pas, bo on jednak stabilizuje miednicę i nie dopuszcza do pogorszenia, a wiadomo,że im dalej tym będzie trudniej. No i widzę, że GP diagnozował Cię, tak jak i mnie po wypadku....porażka...pytać się pacjenta co chce:baffled: Normalnie robi się rentgena, ale wiadomo, nam teraz nie wolno. Dobry terapeuta podpowie Ci co robić, by sobie samej pomóc poprzez np. odpowiednie pozycje ułożeniowe.

Pytam o poród, bo często w takich przypadkach decydują o cc. Ja sama nie wiem, co lepsze. Wiadomo, że cc to ostateczność, ale jednak przy porodzie sn można sobie to znacznie pogorszyć. Jedni zalecają znieczulenie, ale wówczas bardzo łatwo dochodzi do przekroczenia granicy bólu i może się okazać po porodzie, że konieczna jest operacja. Bez znieczulenia też można, ale czy z takim bólem można sobie dać radę? Koniecznie umów się na konsultacje z lekarzem (oczywiście przez położną, a nie GP), żeby wszystko omówić. No i powodzenia życzę! :happy2:


Szylwias u mnie jest tak samo z tymi bólami przy obracaniu. Ostatnio nawet, jak oglądaliśmy z mężem jakąś komedię, to nie mogłam się śmiać, bo tak bolało. Szybko jednak przechodzi, a to na pewno przez to, że dzidziuś już osiąga całkiem pokaźne rozmiary:tak:


Kolorowych snów wszystkim życzę!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam kolejnym wczesnym rankiem. Wcale nie w dobrym humorze, chyba wybiore sie do lekarza, rodzina mowi,ze chyba w depresje popadam ja tez czuje sie juz wykonczona robie co moge,zeby nie myslec ale niedaje rady mam napady lekow i nic naprawde nic mnie nie cieszy :(
W sb idziemy na wesele moze na chwile zapomne o przeszlosci i jakos sie rozerwe bo bedzie sporo znajomych :)
Dzisiaj sa zajecia z edukacji okoloporodowej,zapisalam sie,ale nie wiem czy chodzic na nie? A wlasnie jak to w pl jest z tymi poloznymi? jest obowiazek? Jak i co zalatwic? Bo dzwonilam to nic sie nie dowiedzialam tyle,ze beda takie zajecia wlasnie po 21 tyg ciazy i jak chce to moge sie zapisac.
 
Witam się w kolejny pogodny dzień!
Ja dziś na spotkanie z koleżanką się udaję, więc mam nadzieję, że szybko minie dzień. Już tak się tego stycznia nie mogę doczekać, że sobie nie wyobrażacie. Przydało by się posprzątać w mieszkaniu... ale tak nie mam siły i ochoty!

Dziś się ważyłam i już 4,5 kg na plusie. Rozstępy dalej sie robią :angry: na udach i pośladkach na razie tylko.

Green flower, EmiliaM skurcze Braxtona hmm przeszło mi to przez myśl, ale to, co ja odczuwam jest tak delikatne i obserwuję to po dotknięciu brzuszka – może są po prostu takie lekkie :confused:
I oczywiście mam takie parcie na mocz, nawet jak go nie ma ;/ co 5 min potrafię chodzić do toalety a tam nic – ale to może dlatego, że dzidzia taka ruchliwa i na pęcherz naciska …

Mamaaga4 dziękuję za link o skurczach:-)
A Tobie życzę spokojnych przygotowań do soboty i żeby córka Ci jak najwięcej pomogła!

Kropka87 na pewno detektor może uspokoić jak się usłyszy tętno, a jak nie no to wskazanie żeby udać się do lekarza zwłaszcza jak się ruchów nie czuje.... ale w takich sytuacjach nie trudno o zdenerwowanie. No nie wiem też tak o tym myślę, na razie dzidzia daje o sobie dobitnie znać.

Szylwias, Kaja28, Magda_z_uk też tak mam z bólem boku jak śpię, czy oglądam TV. A ostatnio doszły jeszcze takie braki tchu, ciężar na klatce piersiowej – coś już chyba ktoś wspominał o tym. W ogóle jakbym nie poznawała swojego ciała...

Alicja32
powodzenia na wizycie !

Januarka trzymaj się, przesyłam gorące uściski i moc buziaków! Pozytywne myślenie to podstawa…. :tak:


Życzę miłego dnia !:cool2:
 
Dzień dobry!!:-) Witam wszystkie przyszłe stycznióweczki!!
Laski do dziś jest promocja w C&A 20% rabat na wszystkie rzeczy ale kupowane przez sklep internetowy (kupon z facebooka). Mają fajowskie ubranka dla mam ciężarnych i dla dzieciaczków :) Ja wczoraj wertowałam tablice i allegro bo chcę dla małego kupić taki leżaczko-bujaczek do 11kg. Ale drogie cholerstwo jak diabli. Ale się uparłam że moje maleństwo będzie miało wszystkie najfajniejsza gadżety choćbym miała zjeść z głodu moje dwa koty :-D Nie no żartuje. Koty za długo się gotują i są łykowate:-p:-p:-p.

Wczoraj dotarł do mnie adapter do pasów dziś popołudniu będę przymierzać go do fotela samochodowego. Kurcze jakieś takie mniejsze mi się to wydawało.


Życzę Wam miłego dnia!!!!
Januarka nie dołuj się. Na pewno wszystko się dobrze ułoży. Ściskam cię mocno Ciebie i Twój brzuszek :tak:.
 
Witam się w słoneczny ale nie gorący dzień więc pogoda bardzo dobra :-) zaraz zabieram się za konspekty żeby mieć jak najwięcej z głowy:-p
Dziewczyny dzięki za odp w takim razie nie mam się co przejmować tym bólem ;-)

Alicja32 trzymam kciuki za wizytę :)

Januarka trzymaj się i myśl pozytywnie dla dzidziusia żeby jemu nie było smutno. Ja też nie bardzo wiem o co chodzi z tą położną tzn ja to muszę w ogóle się zapisać do innego lekarza rodzinnego i podobno tam sobie wybieram położną a ona po powrocie ze szpitala do domu ma przyjść do ciebie to też nie wiem muszę sama się za to zabrać bo mi wnet czasu braknie

Afja-Anetka ja też się nie mogę doczekać stycznia cały czas tylko powtarzam no już wrzesień to teraz szybko zleci byle do grudnia chociaż. U mnie już 10 kg na plusie ale rozstępów nie mam smaruje się codziennie tymi wynalazkami nie wiem czy coś to daje czy nie ale się smaruje :-p chciała bym się już móc odchudzać iść na siłownie kurde a tu jeszcze tyle czasu

Miłego dnia życzę wszystkim
 
Ja przed ciążą, chodziłam na siłownie. Takie oderwanie się po urodzeniu synka od codzienności. Brakuje mi teraz tego strasznie. Już się nie mogę doczekać grudnia w sumie, kiedy znowu będe mogła zajać się sobą. :tak:
Ogólnie zacyznam się już niecierpliwić, tak chciałabym mieć Adasia przy sobie. Wiem, że czeka mnie cieżki rok ale wierzę, że dam radę. :tak:
 
Wiatam kochane, dziękuję wszystkim za wsparcie.Ja się chyba uzalężniłam od tego forum, nie mogłam sobie darować żeby tu nie zajżeć. Porozwoziłam rano dzieciaki i właśnie niedawno wróciłam z TESCO z zakupów. I tak większości nie kupiłam. Zupełnie w ciąży nie potrafię się zorganizować.

Zjadłam śniadanko: twarożek z mnóstwem kiszonych ogórków. Kidyś były takie pzresądy że na kwaśne to chłopak, na słodkie dziewczynka. Więc dzisiaj mam chłopca, ale wczoraj była dziewczynka bo zjadłam chyba z 30 szt. białych michałków, mniam....:-D:-D:-D:-D:-D

Przeglądałam strony z wiadomościami i rzuciło mi się w oczy to. Jeszcze takiej idiotki nie widziałam. Chyba bardziej przeraziłoby ją gdyby upuściła telefon. Normalnie szok jak niektóre gwiazdki są porypane. Oglądała trzy razy bo nie wierzyłam:szok::szok::szok::szok:
Peaches Geldof: Upuściła dziecko na ulicy! Nie przestała rozmawiać przez telefon... - Galeria - No co Ty!?

Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny
Jaki ja mam dobry humor od wczoraj jak wiem, ze to synuś i popędziłabym najchętniej do miasta po coś dla chłopca ale muszę czekać na kuriera bo mąż coś tam sobie zamówił. Teraz jeszcze mocniej do mnie dotarło, ze mamą zostanę. Z imieniem to już sama nie wiem, to trudniejsze niż przypuszczałam nadać komuś imię na całe życie, pies czy kot się nie poskarży a dziecko może zawsze stwierdzić że gustu nie mamy:-D

Januarka może nie głupi pomysł z tym lekarzem bo ty bidulko rzeczywiście od dłuższego czasu lęki miewasz z tak naprawdę być może błahych dla obserwatora powodów. Teraz dla wielu z nas to poważna zmiana w życiu plus hormony więc rozmowa z profesjonalistą może dać więcej niż nasze choć szczere mówienie myśl pozytywnie.

Ja zapisałam się do szkoły rodzenia miesiąc temu na opcje listopad grudzień bo niestety nie było wcześniejszych wolnych terminów. Ale mam ja pod domem to jakoś się dotaszczę.

Dorotqua widzę, że masz równie dobry humor jak ja:-):laugh2:

Afja apropo skurczy to pytałam panią doktor no i oczywiście mogą to być skurcze Braxtona choć powiedziała, ze te bardziej pojawią się ok 30 tygodnia a te obecne mogą być spowodowane głownie ruchami malucha bo nie każdy ruch jeszcze czujemy i czasem to może być tylko odczuwany skurcz.
A parcie na mocz to ja tez mam i nigdy nie wiem kiedy naprawdę muszę do łazienki bo czy mi się chce trochę czy bardzo jednakowo intensywnie to odczuwam.

Mamaaga4 to masz roboty jak na małe wesele. Angażuj córę w końcu to jej impreza.

Biłka ja mam przepis na dobra sałatkę to wrzucę w wątek jedzeniowy. Tylko jest z fetą ale tą z favity to tak troche mało ma wspólnego z ta prawdziwą. Ja jem i nic się nie dzieje

Miłego dnia
 
reklama
Do góry