reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Marzenixx dzięki, a imię zasłyszane z tv. Oryginał z francuskiego Noel czyli Święta Bożego Narodzenia, ale że 18 lat temu imię żeńskie musiało kończyć się na "a" wyszła Noela.
 
reklama
ada to odpocznij kobito po takim dniu a nie na BB siedzisz hehehe:-p
mamaaga4 mnie sie zdaje ze ty jakąs ukryta milionerką jestes haha, taka cena za wózek toż to szok!!! ale nie powiem, calkiem fajny;-)

ja uciekam dziewczynki spac, może uda mi się troszki pospac, mojemu synciowi idą górne ząbki i mam masakre po nocach więc same rozumiecie:tak:buzka
 
Marzenixx mo niestety nie jestem:-D:-D:-DAle na dorobku też nie bo przez 20 lat małżeństwa czegoś tam się dorobiliśmy. Wózek wstawiłam bardziej jako nowinkę techniczną, bo jak nie mam co robić to sobie googlam i zawsze coś tam wygooglam. Ale nie powiem fioła na punkcie wózków mam takiego samego jak na punkcie kocyków. Ten model wózka jednak czysto poglądowo jak dla mnie mało wygodny dla dzidzi.:-)
 
Marzenixx no co tych imion z jezyka angielskiego na polski tlumaczonych to mnie to np smieszy, jest tyle ladnych imion na swiecie a ludzie jakies takie paskudztwa wybieraja. My z mezem chcielismy zeby dzieci mialy imiona takie zeby i po polsku i po angielsku brzmialy tak samo i zeby nie bylo problemow z wymowienien imion w obu jezykach. Chyba nam sie udalo bo mamy Andersa i bedzie Ania..

Aninek tez ostatnio bylam w Primarku kupic sobie kilka biustonoszy i bylam bardzo zawiedziona tym co mieli dla dzieci, jakies takie badziewie ze az mi sie odechcialo zakupow.

Ada powodzenia w przyszlym tyg, maly napewno da rade. Moj lobuziak zaczal przedszkole we wtorek i troszke poplakal ale dzisiaj juz nawet sie nie ogladal za mna jak go zaprowadzilam. Widze ze wogole nasi chlopcy w podobnym wieku sa, twoj tez Kwiecien 2009? A tak wogole to co to za wywiad srodowiskowy? Po co to? U nas takiego czego nie robia..

Ja smigam spac, mam nadzieje ze dzisiaj lepiej pospie niz wczoraj.. dobrej nocki
 
Marzenixx no właśnie sama za sobą nie nadążam, ja mam tak że im bardziej zmeczona to tym mniej mi się chce sprzed kompa ruszać:-D i się tym samym rozbudzam :p

Aninek co do łożyska np mnie tutaj powiedzieli że mam nisko, gadałam z teściową i ta mi mówi że łozysko niskie to to samo co przodujące, ale nie wydaje mi się.... oby się u ciebie podniosło, ja mam usg za 3 tygodnie to może się coś już podciągnie....

Emilia tak mój z kwietnia 2009 a dokładnie 24:))na wątku kwietniowym pisze już od 4 lat:) a jak chodzi o ten wywiad to jest tak(przynajmniej w tej szkole) że tydzień, dwa przed rozpoczęciem przychodzi pani z przedszkola do domu i zadają różne pytania(nie wiem jeszcze jakie) i ogólnie też patrzą w jakich warunkach dziecko mieszka:) i to tyle, tak mi znajomi opowiadali:) byc może co region to inne obyczaje, mój Konrad dopiero zaczyna 13 września ze względu że jest pierwszy raz bo tak to inne dzieciaki już od początku września zaczęły:) ciesze sie bo wiem że przynajmniej jednej koleżanki syn do tej samej grupy chodzi więc Kondzio chociaż z jednym chłopcem pogada sobie po polsku:-)

Wstawiłam pare fotek na grupe ale mi się nie wyświetla podgląd a jak wejde w link to takie wielkie te zdjecia:baffled: i w ogóle niektórych zdjęć dziewczyn nie moge zobaczyć nie wiem czemu... Marzenixx może dało by się założyć wątek zamkniety? oczywiście jeżeli miałabyś czas i ochote:) bo wtedy jak chodzi o fotki to można normalnie przez załączniki wstawiać i normalnie jak forum otwarte widać:p
 
Ostatnia edycja:
Witam mamusie wieczorkiem, bola mnie troszke oczy i glowa zaczyna wiec tylko na chwilke zagladam przyznaje na szybko poczytalam i poogladalam, lezaczki no to teraz trzeba bedzie sobie spisac wszystkie za i przeciw aby wybrac ten najlepszy tyle propozycji nowych podalyscie za co dziekuje :) Jej juz tyle godzin, a ja nie spie? wow ale pewnie dlatego zaczyna bolec mnie glowa wiec mykam do lozka zanim dopadnie mnie migrena :/
Co do imion my przystalismy na Davida tzn maz wybral i w tym imienu zadne nie mialo ale wiec dlatego tak zostalo,a tez nie jest jeszcze tak specjalnie oblegane przynajmniej w ostatnich czasach bo ja rowniez mam chopla na tym punkcie i ciagle slysze Kuba,Julia itd. Za duzo choc ladne ale juz takie pospolite sie zrobily ;p Dlatego tez zdecydowalismy ze imie ktore wybierzemy bedzie pisane jak na slowacji gdyz w pl zostajemy wiec tez nie bedzie takie do konca jak wszyscy maja ;) Ja od poczatku bylam nastawiona na Martin, potem myslalam jeszcze o Sebastianie,ale maz nie chcial wiec pozostaje David i juz :)
Apropo rozu tez jestem wyczulona i jakos odrzuca mnie ten kolor, powiedzialam ze jak bedzie dziewczynjka to nie kupie nic w rozu bo zapewne wszystko rozowe dostane ufff bedzie niebiesko ;p Mam alergie tez na hellow kity ladny kotek, ale strasznie mnie irytuje :/
 
Jestem dziewczyny.

U nas dziś ostatnie podrygi lata i mega słońce było, więc ja oczywiście z moimi szkrabami większość dnia byczyłam się w ogrodzie:-p Ma być ładnie do końca tygodnia...jupiiiii....Ja wiem, dla Was to nic szczególnego, ale u mnie w tej deszczowej Walii, to wydarzenie roku niemalże...taka pogoda we wrześniu:eek::-D

Januarka
ja ogólnie uwielbiam firmę Bright Starts. Nie wiem jakie są w nich różnice, ale właśnie zamierzam teraz kupić coś podobnego. Wcześniej mieliśmy taki leżaczek bez huśtawki i teraz chcę z huśtawką. Zawsze to więcej atrakcji dla maluszka, a moje córki uwielbiały takie leżakowanie.:happy:

Emila trzymam zatem kciuki za Was nieustannie! No i nie mogę uwierzyć, że tu w Uk, gdzie narodziny dziecka to świętość dla pracodawców, są takie numery!
A tak poza tym, to jak to możliwe, że Twój synek chodzi na 5 godzin do przedszkola? U mnie nursery, to tylko na 2,5, a dalej to już reception na full time. Hmmmm...chciałabym, żeby Nelcia mogła chodzić na dłużej:sorry:
Imię dla córci śliczne:happy:


Aninek dziwnie z tą cytologia tutaj, nie wydaje Ci się? Wiem, że nic na to nie poradzimy i musimy się przyzwyczaić, że my tu, a nie w Pl. Dobrze jednak wiedzieć, że nie tylko moja przychodnia tak ma. Dzięki!

Arbuz zdrówka życzę. Oby Cię nie rozłożyło!

Marzenixx powodzenia z nowym trybem odżywiania....co by nie nazywać tego dietką;-):-) No i Tomki to fajne chłopaki...choćby mój mąż, także ja popieram Tomasz:-)

MAMAAGA najlepsze życzenia z okazji rocznicy!!! U mnie wciąż jeszcze przed 24;-)

Ada u mnie jak Nelcia szła do przedszkola, to też nie było wywiadu żadnego, ale teraz chcę dać Nikusię na flying start ( to takie coś jak play group ale w szkole - darmowe), to właśnie jutro maja babki przyjść na wywiad. Ciekawe po co?:-) Powodzenia dla synka!

Co do imion dziewczyny, to ja tez nie jestem zwolenniczką imion staropolskich, ani zbyt pospolitych. Ponieważ mieszkamy tu, w Uk to tak, jak Emila pisze chcieliśmy mieć imiona dla dzieci,które się wymawia tak samo i tu i w Pl. Jest Nelly i Nicol i nie ma żadnego problemu. Teraz z synkiem już nam tak łatwo nie idzie. Jakoś za dużo mamy na uwadze i nie możemy się zdecydować:sorry:

I tak jeszcze odnośnie tego różu dla dziewczynek. Ja byłam od zawsze zwolenniczką innych kolorów niż róż dla płci żeńskiej. Pamiętam, jak się Nelcia urodziła (w Pl) i ubrałam ją w zielony komplecik. Uwierzcie mi, że pielęgniarki ostentacyjnie okazywały swoje oburzenie, bo nie wiedziały jaka to płeć.:baffled::-)Niby nie problem, ale mi jakoś głupio było:-p
Trochę mnie wkurza, że właśnie dla noworodków, to albo róż/błękit, albo biel/beż. I nic pomiędzy. :baffled:

Spokojnej nocki dla wszystkich. Idę teraz napisać jak tam po wizycie;-)
 
reklama
Hej kochane,

no już nadeszła pora na przenoszenie mojego starszaka, już to miało nastąpić ze 3 tygodnie temu, jak ogarnęłam dokładnie jego pokój, pozmienialam ułożenie, najpierw chciałam, żeby spał w swoim łóżeczku, ma z serii misiowej - drewexa. Dodatkowo ma u siebie komódkę, no i teraz z mężolkiem zamówiliśmy mu szafę i łóżko, a łóżeczko zostanie u nas w sypialni...Zatem jutro, albo pojutrze na stale mój mały, duży chłopczyk zamieszka u siebie w pokoju...
nie chcę z tym zwlekać, zeby późnie w żaden sposób nie odczuł jakiegoś odrzucenia....

Dzisiaj sobie pomylam okienka, podłogę i czuję się wykończona, mąz wrócił z pracy później i normalnie mialam wrażnie jakbym w kamieniołomach pracowala....

Mila83 no to świetnie, odpoczniesz troszkę;) choć w Pl zimno się robi....

Mamaga nie wiedziałam, ze masz taką dużą córunię, kurcze nawet nie zauważylam hehehe:)Takie info: najprawdopodobniej jest chyba gorsze, aniżeli niepewność bo człowiek z jednej strony nastawia się na dziewuszkę, a z drugiej obawia się....

Kropeczka - mnie *spam* ostatnio postawil na nogi, odnośnie otrivinu, ja bym mimo wszystko nie brała, kup sobie marimer hipertoniczny, pięknie Ci pościąga wszystko z zatok, rewelacja....Ja w zeszłym roku przeziębilam sobie zapalenie oskrzeli jakoś na początku października, leczyłam się do grudnia i wylądowalam w szpitalu z obturacją, jechalam na sterydach...echh szkoda gadać, nigdy w życiu już tak nie oleję sprawy...

Indziorka no i pewnie, usg bardzo jakoś tak zbliża mężczyzn do dziecka, widzą prawdzwego człowieka...

Januarka ja po 21 to jeszcze z moim dwulatkiem biegam po mieszkaniu:D oj jak będzie dziecko to zobaczysz jak CI się wszystko poprzestawia, po uśpieniu maleństwa, chcesz mieć trochę czasu dla siebie i jakoś opuźniasz ten moment zaśnięcia, na pewno nie na początku, bo na początku to każda godzina jest cenna:D śpisz wtedy kiedy się da:D:D:D

Alicja32 oj jak brakuje mi takiego spania kiedy to mnie się podoba, a nie mojemu małemu:D:D:D

Flamandko oj kurcze zobaczysz jak zrobi się ciężko tak ok. 23 tygodnia, ja teraz to już niestety odczuwam....Odnośnie ruchów, jak się zaczną to już koniec:) więc spokojnie czekaj:)

Natal84 ja bym się dziś w nocy udusiła, obudziłam się na plecach i takie uczucie duszności, że nie moglam powietrza nabrać, serce mi waliło...echh

Afja Anetka ja na początku ciąży tez kwaśne, słone, charakterystyczne smaki, a teraz a to lody, a to czekoladka hihih. Z moim synkiem mialam identycznie....

Malinko trzeba być dobrej myśli i tego się trzymamy, ja mam nadzieję, że ta torbiel u mojego na wątrobie też zaniknie...


Marzenixx u mnie to samo, z każdym dniem te wygibaski mocniejsze, a wieczorami to już normalnie brzuchol mi faluje na wszystkie strony...wrzuć kochana brzusiolek, zobaczymy czy taki faktycznie duży:D u mnie też wyskoczył, ale nie mam jak zrobić bo czekam na kartę od informatyka - ratuje usutnięte przeze mnie zdjęcia (przez przypadek:) Tomasz - bardzo ładne imię...Odnośnie imion bardzo mam podobne zdanie:D:D:D jakbyś mi w myslach czytala...

Ada Sebuś również bardzo ladne imię- a będziecie nazywać go Bastkiem, czy tylko Sebusiem?


Magda no i podobno w Pl dzisiaj ostatni dzień cieplej pogody od jutra ma być chlodniej, ale wierzę gleboko, że będzie zlota Polska jesień...ide zobaczyć w takimr azie jak tam u Ciebi po wizycie:)

buziakuję pa
 
Do góry