reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Titi a co bierzesz na alergie? ja nie biore nic jakos idzie wytrzymac nie jest tragicznie, ale Rhinallergy mi polecila farmaceutka jakby co to jest homeopatyczny lek
 
reklama
Lekarz mi powiedział, że najbezpieczniejszą substancją jest dichlorowodorek cetyryzyny w dawce 5mg. Czyli leki takie jak Zyrtec, Cezera, Amertil i pare innych. Ja biorę akurat amertil, bo brałam go przed zajściem w ciążę. Pomimo tego, że w ulotce jest napisane, że nie prowadzono badań, więc nie zalecają ich zażywania, lekarz powiedział, że wiele testów wykzało, że te leki nie są szkodliwe dla płodu i część źródeł podaje ich umiejscowienie w grupie A, a część B. Z ciekawości pytałam wszystkich 3 ginekologów, u których byłam i wszyscy trzej mówili, że ta substancja nie szkodzi, a bardzo pomaga, bo dziecko nie odczuwa kichnięć co minutę, jest spokojniejsze itd.
 
A może i Was zainteresują bezpłatne spotkania dla kobietek w ciąży i świeżo upieczonych mam - w różnych miastach w Polsce - patronuje im Stowarzyszenie DOULA w Polsce i Fundacja Wcześniak - Akademia ********.pl. Ruszają w Warszawie 23 sierpnia, później Poznań, Gdańsk, Wrocław i Kraków.
 
Witam
Dzisiaj taki upał, że szok nie da się nic robić dobrze ze wczoraj posprzątałam bo dziś nie było by szans za to cały dzień przesiedziałam na działce u mamy (ma basen rozłożony) :p
Co do balsamu właśnie w poniedziałek zamierzam kupić i zacząć się smarować ale jaki to będzie to jeszcze nie wiem kupię coś w aptece ;-)
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy :)
 
Hej. Ja dziś troszkę odroczełam rano poprzatałam po urodzinach obiad i cała rodzinka poszła spać ;-) potem spacerek kolacja oni śpią a ja nie mogę za bardzo wyspana jestem. Na jutro a znaczy dziś zapowiadają taka pogodę masakra a mam zamiar pojechać nad morze bo popołudniu na kolejne urodziny :-)
Co do smarowania. Ja brzuch i piersi od 16 tygodnia smarowalam oliwka na noc i nie mam żadnego śladu po ciąży. Miałam kupiony specjalny krem na rozstepy ale nie bardzo sie do niego nie mogłam przekonać więc pozostałam przy naszej naturalnośći
 
Hej dziewczyny :-) Za jakieś 2 godzinki ruszam na działeczkę, może tam ten upał nie będzie tak dokuczliwy. W nocy otworzyłam okno i tak mnie pożarły komary, że nie mogę przestać się drapać... Relaks mi się marzy...
 
odpoczywaj ja ide z psiakiem na spacer ale az strach wychodzic tak slonko pali, wypilam kawke mrozona zeby sie ochlodzic ;) nie wspomne ze pospalam do 9 ;)
 
Cześć dziewczyny,

po wczorajszym dniu jestem ledwo żywa. Tak jak u większości upał był niemiłosierny a mój mąż wymyślił wyjazd do znajomych do Zielonej Góry. Najpierw zaliczyliśmy na lotnisku pokazy lotnicze modeli samolotów, takich 2 metrowych. Zainteresowany był oczywiście tylko mój mąż. Na rawie na kocu w słońcu nie szło wyrobić więc po godzince ulotniliśmy się na lody do miasta. A na obiad przez przypadek (bo miejsce trzeba rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem) bo akurat zwolnił się stolik, byliśmy w knajpie indyjskiej po rewolucji Magdy Gesler. No cóż nie moje klimaty a tym bardziej teraz w ciąży a najgorsze chyba to że godzinę trzeba było czekać na zamówiony posiłek, zero klimatyzacji. Zaliczyliśmy i więcej nie pójdziemy.

Czytam wasze rozważania na temat rozstępów i co stosować. Ja myślę że to uwarunkowane jest genetycznie. Jak masz mieć rozstępy to będą, jak nie to nie. No może u osób które mają mieć to jakiś krem to załagodzi ale na pewno nie spowoduje że ich w ogóle nie będzie.

Kładę się i troszkę odpoczywam bo pogoda dzisiaj znowu nie odpuści. Gorąco, gorąco....
 
Hej dziewczyny,
Musze się Was poradzić bo sama już nie daję rady.
Byłam u mojego gina w czwartek i w sumie on przejął prowadzenie mojej ciąży. I teraz kłopot mam skierowanie na usg z NFZ na jutro a gin mój powiedział że pierwsze USG genetyczne będę miała u niego 17 lipca. Kurcze nie wiem co robić bym chętnie poszła jutro na to USG ale pewnie zrobiliby wpis do książeczki ciąży a wg. mojego gina 17 lipiec to najbardziej optymalny termin dla mnie żeby zrobić to genetyczne USG. Nie mam pojęcia co robić. Myślałam żeby zrezygnować z tego USG z NFZ żeby ktoś wszedł na mój termin ale dopiero teraz zauważyła że to już jutro:eek::baffled:. Kurde jestem okropnie zamotana nie mogę się ogarnąć. Czuje tak jakby tylko połowa mojego mózgu pracowała a reszta zrobiła sobie wolne:crazy:. Bardzo proszę o radę.
 
reklama
Dorotqua a czy jak ten na nfz Ci zrobi usg to tamten potem juz Ci nie zrobi? na nfz chyba maja gorszy sprzet choc to pewnie zalezy od przychodni, w sumie co z tego ze wpisze w ksiazeczke - ten drugi gin tez na nfz czy prywatnie?
 
Do góry