reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Anka no to jeszcze raz gratuluje:-)
dziękuje:-)

titilaya witaj na forum

Gizmowa u nas na ząkowanie troche pomagała maść dentinox i camilia. Choć to był ciężki czas- bardzo często budził się w nocy. Ostatnio wychodziły mu cZwórki- cztery na raz- to był sajgon.
Mam nadzieje, że Twój synek zniesie to łagodniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczyny :) Dzisiaj 5 dzień spóźnia mi się @. Zrobiłam więc test i wyszły dwie kreski ale ta jedna słabo widoczna. Mam jednak nadzieję że to ciąża :) Byłby to 5 tydzień ciąży a datę porodu miałabym na około 17.01.2013r :) Jestem strasznie senna i mam zawroty głowy, piersi mam większe i bardzo wrażliwe, podbrzusze też mnie od czasu do czasu pobolewa. Wizytę u ginekologa mam zaplanowana na około 8 tydzień ciąży. W pierwszej ciąży też byłam około 8 tygodnia. Mam już synka i ma 2 latka i miesiąc. :)
Gratuluję wam :) szczęśliwych i bezproblemowych miesięcy :)
 
Ostatnia edycja:
Witam:)
Staraliśmy się z mężem o dziecko od pół roku. 3 maja zrobiłam test i wyszły dwie kreski - druga co prawda trochę słabsza ale od razu widoczna. Oczywiście nie wierzyłam i następnego dnia zrobiłam innej firmy i kreska już wyraźniejsza. Ostatni okres miałam 27 marca i według tego termin porodu wypada na 1-3 stycznia ale będzie później bo według moich obliczeń owulację miałam dopiero w 26d.c. To był pierwszy taki mój długi cykl ale na szczęście udany:) Wydaje mi się, że dzisiaj powinien być 5 tydzień i 1 dzień ale byłam u gina 9.05 bo potrzebuję L-4. Niestety moja praca jest stresująca, 9 godzin na nogach, ciągła bieganina i także czasami muszę coś ciężkiego przenieść. Ciąża potwierdzona ale na razie tylko pęcherzyk był widoczny - 0,7 cm. Na usg nie pokazało terminu porodu bo za wczesna ciąża i powiedziała, że to pewnie dopiero 4 tydzień. Mi się wydaję, że już 5 był bo za bardzo nie widzę innej opcji. Nie dostałam zwolnienie bo nie było już położnej a ona tylko ma te druki. Ogólnie lekarka wydała mi się mało zainteresowana, nawet nie spytała czy biorę kwas foliowy a mogłam o tym teoretycznie nie wiedzieć. Na przyszły tydzień dostałam urlop w pracy i na kolejny muszę mieć L-4. Zapisałam się do innego gina i idę 17 maja. Mam nadzieję, że usg dopochwowe nie jest szkodliwe dla dziecka?
Mam pełno obaw czy zarodek się pojawi i czy wszystko będzie dobrze. Mam nadzieję, że wszystkie dotrwamy do stycznia:)
 
titilaya, olka - to moja pierwsza ciąża więc radość i obawy mieszają się w każdej sekundzie. Martwią mnie i objawy i braki objawów :) ale po wczorajszym USG trochę się uspokoiłam, bo jak kuł mnie mocno jajnik to już świrowałam czy nie pozamaciczna....
Teraz czekam na serduszko:)
A lekarza zmieniam , poszłam do najbliższego lekarza i też jakoś nie był zainteresowany mimo, że wiedział, że to moja pierwsza ciąża i ze w temacie mogę być zielona jak szczypiorek na wiosnę... o kwasie foliowym też nic nie powiedział.
Ja sporo wiem, przygotowywałam się do ciąży, ale oczekiwałam czegoś innego od tego gościa.
 
Witam wszystkie nowe mamusie,

gratuluję pięknych teścików..

Ja wczoraj wróciłam z Wawy i o dziwo przetrwalam szkolenia, zobaczymy jak to będzie w przyszłym tygodniu...Mdłości mi już nie dokuczają tak strasznie, chociaż aż boję się zapeszać....


Gratuluję wszystkich udanych wizytek...ja swoją mam dopiero 19 maja, ale wolalam tak późno, żeby wcześniej nie stresować się gdyby nie było zarodeczka, albo serduszko jeszcze nie biło, chociaż w pierwszej ciąży bylam na wizycie w 6 tyg i 4 dniu ciąży i serdusio już cudnie pukało.....

Czarni trochę niepoważnie postąpil lekarz, owszem jeszcze 10 lat temu wiadomo nie wykonywano tak często USG, ale obecnie USG służy, żeby faktycznie potwierdzić czy jest to ciąża maciczna, ile pęcherzyków, czy nie ma krwiaków i innych poważnych zaburzeń.......uciekaj od tego lekarza jak najdalej....

Goko ja wspominając moją pierwszą ciąże jakoś ok 11 - 12 tego tygodnia poczulam się lepiej, dlatego czekam na ten okres jak na zbawienie, no i życzę CI lepszego samopoczucia...

Gizmowa no już kciuki zaciskam za wizytę, u mnie zostało 7 dni...

Domiśka super, że jest kropeczek, wiesz mnie troszkę pomaga locomotiv, bo świeżo parzony imbir to jakaś porażka...

Titilya wiem co czujesz, czulam to samo 3 lata temu:) będziem pomagać i psychicznie i wiedzą:)

Gizmowa na ząbki tylko czopki z nurofenu, resztę można o tyłek rozbić...jeżeli widzisz, że jest fatalnie, dzieciaczek się męczy to nawet nie czekaj..i na noc czopek...

Patrycja witaj...

Olka jeżeli Twoja praca jest ciężka i faktycznie pół roku Wam zajęły staranka to chuchaj i dmuchaj na fasolkę...A ja z powodu obaw to się dzisiaj rozpłakałam, tyle niepewności...echhh jeszcze te reklamy o chorych dzieciach w tv..

Domiska lekarz jest niezmiernie ważny, ja akurat mam cudownego, ale też mnie bardzo kosztuje.....
 
Dopiero teraz tutaj dotarłam... Kurcze to już? :)

Styczniówki, dla Was kciukasy za bezproblemową ciążę i równie bezproblemowy poród! :)

Moje gratulacje! :))
 
witam nowe ciężarówki!!!:-)

czarni cóż moge dodać, konował i tyle.... ja znam go z tej strony ale nic nie mowilam..... w kazdym razie jestem do twojej dyspozycji, gdyz obeszlam wszytskich mozliwych ginow w koszalinie, wiekszosc znam na wylot, takze pytaj a doradze do kogo isc :))) czy na nfz czy prywatnie:tak:
 
a co tutaj tak cicho?

swoja drogą tak sobie przypomnialam ze w poprzedniej ciąży "moj" gin tez nie chcial mi zrobic usg jakos 11-12 tc , gdzie te tygodnie sa najwazniejsze bo jeszcze moze dojsc do poronienia, a wiedzial cham ze jestem juz pop poronieniu, to jak mu mowilam ze chce usg bo sie boje czy wszytsko ok to prawie sie wydarl na mnie czy nie wierze w jego kompetencje ! pff:dry: a jego kompetencje polegaly na tym ze dlonmi mi obmacal brzuch i stwierdzil ze zarodek rosnie i masie dobrze :eek:

tak wiec ucieklam od niego gdzie pieprz rosnie....

mam nadzieje ze nie bedziemy mialy wiecej przygod z takimi "lekarzami"....

czarni jak tam samopoczucie? lepsze??
 
Marzenko dawaj byle bym nie musiała czekac na wizytę 4 tygodnie..... wolę nfz tyle płaci sie na zdrowotne to jeszcze prywatnie płacic banał.....
A już troche lepiej tyle że mi tyle problemów na głowę spadło ze brak słów...
 
reklama
Marzenko dawaj byle bym nie musiała czekac na wizytę 4 tygodnie..... wolę nfz tyle płaci sie na zdrowotne to jeszcze prywatnie płacic banał.....
A już troche lepiej tyle że mi tyle problemów na głowę spadło ze brak słów...
no ja wlasnie tez nie chce chodzic juz prywatnie bo szkoda mi kasy, mam naszczescie pakiet medyczny w pracy i bede chodzic prywatnie ale nie placac :) ale wyobraz sobie ze pierwszy termin do tego co chce isc jest na 1 czerwca :dry: coz zapisalam sie ale planuje isc tydzien wczesniej do hornunga zeby zobaczyc co i jak :tak:
polecam ci isc do Błasińskiego ( sama pojde jak nie wypali ten co na 1 czerwca mam termin ) i słyszałam dobre opinie o Stanisławskim i Majewskiej- mam duzo kobiet w pracy dzieciatych i zaciążonych - stąd te wszytskie informacje :) A prywatnie Hornung, Kaczanowski ( tezn na nfz przyjmuje ale tu sie moze dostaniesz za 2 miechy haha ) no i Świerczyński. Nikogo innego nie polecam i naprawde nie polecam..... wiesz na wizyte kontrolna se można isc już byle gdzie ale ciąża to nie przelewki i trzeba wybrać porządnego niekoniecznie płacąc.
To są oczywiscie tylko moje opinie więc zrobisz jak zechcesz, nie stresuj przede wsystkim, bedzie dobrze :tak:
 
Do góry