reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

witam wieczornie:)
mi coś brakuje chęci do pisania, w sumie u mnie nic się takiego nie dzieje, boli mnie to spojenie ale to już od dłuższego czasu, chociaż ostatnio boli więcej tak jak pisała magda_z_uk u mnie duzy wpływ ma to że to jest moja czwarta ciąża przy ostatniej tez mnie bolało ale na dalszym etapie ciąży pod koniec to każdy krok sprawiał mi taki ból że łzy w oczach miałam, ale jak wspominałam wtedy w PL lekarzom to mówili że to normalne w ciąży, więc teraz napewno też bedzie ok
widzę że prowadzicie tu nocne rozmowy, ja to o tej godzinie to już śpię :)
Kropka 87 ja mam termometr do ucha Termometr cyfrowy do ucha | Tommee Tippee
ale przedtem miałam zwykły elektroniczny i też dawałam radę :)
mamaaga4 ale ty cuda wynajdujesz, ja też mam chyba coś z ciśnieniem, od tygodnia boli mnie tak masakrycznie głowa że ledwie funkcjonuje, co do ubranek tych niemowlęcych z nexta mi też sie wydają troszkę zaniżone te rozmiarki, a te co pokazałaś sa przecudne
co do rożków ja miałam przy poprzednich córkach, teraz jeszcze nie mam i niewiem czy będę kupywała
aninek ale niespodziankę ci zrobił Twój facet i jakie sliczności wyszukał :)
januarka ja tak samo nie potrafie spac w dzień, kilka razy mi sie tylko zdarzyło w ciąży, współczuję stosunków z siostrą
marta87 gratuluję córeczki my tez cały czas rozmyślamy nad imieniem , dobrze ze jeszcze trochę czasu jest
przeprazsam ze nie odpiszę każdej, ale jak się pisze tylko raz na jakis czas jak ja to ciężko nadrobić
 
reklama
Ja to dzis bylam jak zombi, mowic nie moge bo jezyk mi sie placze :eek:
MAMAAGA
doceniam :tak: on to w ogole kochany jest, mimo ze czasem paskuda. Wlasnie mu pokazywalam jak wyglada nasze forum i powiedzialam mu co napisalas, ale sie cieszyl :-D Sorry za to meczenie Cie wczoraj tym gadaniem o pysznosciach.
januarka ten chodzik troszke drogi, bo i tak musialabym inne rzeczy dziewczynkom kupic, natomiast namiot to fajny pomysl, co prawda spodobal mi sie inny, taki: *s* Zamek CZARODZIEJSKI Pałac KSIĘŻNICZKI Namiot (2663815659) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., bo wiem, ze one to takie male ksiezniczki, poza tym dobre bo ta moja kolezanka ma jeszcze siostre 9-letnia, to nawet by sie mogly wszystkie trzy dziewczynki bawic, co prawda pewnie nie teraz, bo u nich w mieszkaniu malo miejsca, ale buduja dom na wsi to na wiosne by bylo super. Dzieki za propozycje.

Oj nie odpisze nic wiecej, nawet nie doczytalam postow, bo moj mnie meczy zebym mu oddala lapka, a ja zmykam spac. Nie wiem czy bede teraz przez pare dni, bo bedziemy miec gosci. Trzymajcie sie mamuski! Kolorowych snow!!
 
Cześć dziewczyny.


Nie pisałam cały dzień, bo jakoś się ogarnąć nie mogłam. Rano byłam na tym usg jamy brzusznej. Ogólnie jest ok. Wątroba i nerki czyste. Niestety, ale rozejście się powiększyło o 2mm i ma 11,3mm, czyli 25 tc,a ja już przekraczam normę
no.gif
Co gorsza, już nie wiem, co mam robić. Wyleguję się ile wlezie, oszczędzam, każdy mi w domu pomaga, a tu taka dooopa. Boję się, co będzie dalej skoro po tygodniu przybyło aż 2mm
shocked.gif
baffled5wh.gif
Że też musiało mnie to cholerstwo dopaść:-(


Kropka fajnie, że się odezwałaś i że wszystko z maluszkiem ok. Nie martw się, że tak szybko rośnie. Mi wróżyli olbrzymka z Nelci, a urodziła się z waga 3600 i 56 cm, więc jeszcze dokupowałam mniejsze ubranka.
W przypadku problemów z glukozą polecam dietę normalną z uwzględnieniem indeksów glikemicznych. Te, czasami zaskakują i np. okazuje się, że nutella ma dość niski indeks glikemiczny (33), czyli jest nie szkodliwa:-)


Marta dziękuję za pamięć. Jak widzisz u mnie nie ciekawie Z tym krzesełkiem, to niezły pomysł. Oczywiście, jeśli się rozkłada porządnie, bo jak tylko lekko przechyla, to jednak nie położysz w nim 2 miesięczniaka tak, jak w leżaczku. Ja wolałabym jednak leżaczek, a na krzesełko przyjdzie czas i kolejne okazje do kupowania Wam prezentów;-) Gratuluje Ci córci! Z tego co pamiętam, to chyba miał być synek:szok: Jak to możliwe, że się zmieniło? Kiedy Wam mówili, że synek?


Elisse
trzymam kciuki, żeby maluszek jutro zdradził płeć i okazał się okazem zdrowia:-)


Aninek
mam nadzieję, że ta nocna przygoda, to tylko jednorazowy incydent. Wiesz, nie myśl sobie, żeśmy Ci tych szparagów pożałowały;-):-D Ada mówi, że Ci pomogę z prezentami, a ja sama mam problem, co kupić swojej córce na urodziny:baffled: No ale chociaż spróbuję. Dobrze by było, gdybyś się dowiedziała chociaż co lubią dziewczynki. Moja Nelcia miała etap Dory, Hello Kitty, a teraz jest tylko Myszka Miki/Mini i motyle. Najgorsze, że nie ma żadnej bajki z motylami i mało rzeczy jest w sklepach, ale mniejsza z tym. Nie o mnie miało być.
Na pewno starsza ucieszy się z czegoś dla niej. Kocyk mógłby być, ale jeśli z lubianym motywem. Poza tym, jak ma coś ulubionego, to ucieszy ją wszystko. Wiesz, spinki, plecak, ubranka itd. Wiem, jak moja Nela ma teraz hopla na tym punkcie. Tu w Uk warto kupować piżamki np. z Disneya. Są cudne w Matalanach i Asdzie. Mojej Nelci ostatnio kupiłam szlafrok z Myszki mini i ciągle w nim chodzi. Być może nie jest to coś szczególnego, ale raz, że w Pl dość drogie, to dwa, że dziewczynki w tym wieku bardzo lubią takie rzeczy. Jeszcze możesz jej kupić pościel z ulubiona postacią. Tu nie jest tak bardzo droga, a w Pl sporo kosztuje. Najważniejsze, to podpytać, co lubi, bo np. moja Nela nie cierpi świnki pepe i nie ucieszyłoby jej nic z tym motywem.
Co do młodszej, to tez warto zapytać. Moja Nika już ma swoje ulubione postacie i cokolwiek jej nie kupię, to się cieszy. Najbardziej upodobała sobie ok 2 latek klocki duplo. Uwielbia je do dziś. Poza tym wszystko z motywem misiów Me To You. W tym masz dużo do wyboru w całkiem fajnych cenach.
Dla najmłodszego maluszka polecam kupić w sklepie BM...tak, tak....ten tańszy sklep....taka myszkę Miki, jest pluszowa i ma różne melodyjki, ale bardzo spokojne. Ja kupiłam córeczce koleżanki zaraz po porodzie i kumpela jest zachwycona. Ta myszka kosztuje coś ok 12Ł. Poza tym, wszelkie zabawki fisher prica, Lamazze,czy Tomyiego. Są super jakościowo i tutaj w uk tańsze niż w Pl. Tu wkleję Ci link do moich ulubionych zabawek dla takich maluszków:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias=aps&field-keywords=lamazze+toys&x=20&y=25

A Twój F zachował się cudnie. Już widać, że córeczka będzie tatusia:-p


Ada ja dostałam po 2 tygodniach pismo z pracy, że są w trakcie sprawdzania wszystkiego i dadzą mi znać wkrótce:baffled: Czyli pewnie za 3,4 tygodnie....echhhh.....co za leniwy naród:eek: Trzymam kciuki za męża i oczywiście gratuluję Pani Moderator:-)


Januarka ja taki chodzik pchacz kupiłam Nikusi jak miała 9 miesięcy. Używała ze 3 miesiące, a potem przesiadła się na jeździk taki odpychany nóżkami. Taki namiot dla 2,5 latki świetny pomysł. U nas oczywiście nie koniecznie z księżniczką, ale moje dziewczynki mają z klasyką, czyli kubusiem puchatkiem i uwielbiają go.
Co do siostry, to szczerze współczuję. Sama źle żyję z bratem i wiem,jak to wkurza okropnie. Trzymaj się!


Green flower popatrz dobrze na te indeksy glikemiczne, bo czasem niektóre słodycze mają niższy indeks niż niektóre owoce i warzywa:szok:;-) Współczuję Ci tych wyników, ale uwierz mi, że z tą dietką nie jest aż tak bardzo źle.


Niebieska uważaj na siebie z tym spojeniem. Mi powiedzieli, że w razie bólu nie do wytrzymania....szpital:baffled: Trzymaj się kochana i oby obyło się bez większych przygód!


Pozdrawiam wszystkie oczywiście!
 
marta87 gratki córeczki!! :-) super:))
januarka przykro że tak wam się z siostrą układa, ja z mom bratem tez się mało odzywam, nie to że się nie lubimy czy coś tylko już tak zawsze było, zresztą jak ja poszłam do gimnazjum to przyznam się że momentami byłam dla niego okropna i dziwie sie jak on to znosił, wtedy non stop się kłóciliśmy, w dodatku mieliśmy wspólny pokój a wiadomo jak to wtedy bywa. No ale jak czytam Ciebie to widze że nie za różowo jest, to ona 25 lat i nie pracuje tylko na utrzymaniu rodziców? no w tym wieku to ja już bym się wstydziła tak na czyimś garnuszku siedzieć......
Magda tak zasugerowałam Aninek że ty pomozesz bo skojarzyłam że dziewczynki w podobnym wieku masz, mam nadzieje że cie nie uraziłam:sorry: a co do tych gadżetów z postaciami to mój Konrad ma to samo- dla niego na pierwszym miejscu jest Zygzak z filmu Auta i obojętnie co moge mu kupić, byleby z Zygzakiem, ma już tego pełno, buty, czapke, koszulki, kubek, parasolke, skarpetki, no i oczywiście jako autka, resoraki, nawet płyn do kąpieli, ostatnio w Argosie kupiłam w przecenie za 1f, butelka w kształcie auta z płynem truskawkowym a teraz służy mu jako normalne autko:-D no i jeszcze wiele innych, jak widzi cos w sklepie z zygzakiem to maślane oczy robi do nas:-Dzresztą, jak jacyś znajomi się pytają co mu kupić to my mówimy że najlepiej jakieś auto bo tego w 100% nie rzuci w kąt i na pewno będzie się tym bawił:tak: Ja jestem ciekawa ile im to zejdzie z tymi papierami, mam nadzieje że w miare szybko..... Kurcze ale ci się z tym spojeniem porobiło, maskara starsznie ci współczuje:no: a co jakby(tfu,tfu) coś dalej się rozchodziło? oczywiście nie zycze ci tego ale tak pytam z ciekawości co wtedy lekarz proponuje...
 
Hej kochane,

postarałam się poczytać, ale niestety nie każdej jestem w stanie opisać:) tego jest tak dużo..

Ja jestem stale zabiegana, ciągle coś, jakieś wyjazdy itp....

Mój maluszek świetnie sobie raadzi w nowym pokoju, przesypia całe noce, także wszystko w najlepszym porząsiu, aż żałuję, że tego wcześniej nie zrobiłam:)

Borysek mi skacze w brzuszku, oj jest bardziej ruchliwy od swojego braciszka, jakiś łobuziaczek się szykuje, po godzinie 22 to się robi masakra, brzuch potrafi mi przez godzinę falować, skakać, aż w szoku jestem....

Dzisiaj wskoczyłam do smyka na promocje i cholerka wydaliśmy niemal 400 zl, część dla starszaka (ciuszki po promocji bo już malo miał), a część dla maluszka (są 3 świetnej jakości pajacyki w cenie 50 zł)..rewelka....no i zakupiliśmy caly zestaw ciastolinowy...i mąż się nim baawi:D


Anielko i my niedługo pewnie to wszystko będziemy wspominać heheh:D dzięki

Magda z Uk ja noszę w sobie drugie dzieciątko, ale fascynacja bardzo podobna......coraz bardziej wyczekiwuję, coraz większe emocje mi towarzyszą:) Trzymaj się rybko dzielnie z tym spojeniem....kurcze współczuję Ci strasznie, ale już niedługo, zleci, musi zlecieć...

Kropka śliczne imiona wybraliście dla synka, dobrze, że Wiktor na drugie bo to takie pozytywne łobuziaczki są:D sama mam Wiktorka:D

Alicja32 dobrze, że mężuś się spisuje:) pochwal się ostatecznymi efektami remonciku:)

Januarko powiem CI szczerze, że przez ostatnie noce i ja gorzej śpię bo mały się strasznie wierci jak tylko troszkę nacisnę w pozycji bocznej na brzusio...no i dziś 3 razy bieglam do kibelka...

Czarni w takim razie i na Ciebie czekam z efektami remontu:) Kochana teraz najwięcej się tyje, później to już taak lekko...

Aninek współczuję Ci bardzo nieprzespanej nocy, ja wczoraj też nie mogłam w ogóle spać, no masakra, co chwilę się budzilam, myślałam, że oszalejeę,wszystko mnie bolało, plecy, nerki itp...

Marzenixx ja mam straszną zgagę po sokach, po chlebie na szczęście nie...

Marta87 no to niezłe zaskoczenie na wizytce, ale pamiętaj, że skoro dwa razy był chłopczyk to teraz może nie wszystko było widać, podejdź do tego z lekkim dystansem:) Ja byłam bardzo zadowolona z leżaczka fisher price, choć teraz kupilam ten rozkładany

Agaaga14 ja z kolei jak się nachodzę to bolą mnie bardzo biodra..

Ada mam nadzieję, że z mężem sytuacja się wyklaruje...mój już wie, że czasem moje wściekłości to 100% hormony, czasem od razu go przepraszam, że by się nie gniewał bo to nie ja:) Trzymam kciukaski za M w pracy..

biłka dzięki za pozdrowionka brzuszkowe hihi:)

Niebieska trzymaj się dzielnie, och i mnie też biodra ze spojeniem ostatnio ciągną...

Elisse ja też ostatnio coś częściej podżeram słodkości hehehe, nawet mam zapas lodów w lodówce...

Mamaga4 ja ostatnio chodzę naokrągło zmęczona, nie wiem czy to nie jakieś choróbsko, ale pocę się jak koń, jestem taka zmęczona, echh



Green no to mam nadzieję, że ta glukoza nie będzie aż taka zla...

Dorotqua no to cieszę się, że dołki w pewnym sensie zażegnane i gratuluję dużego chlopczyka:)
 
Ada mi bardzo ułatwia spraw to, że dziewczynki mają swoje ulubione postacie. Trochę mam problem teraz z Nelą, bo ona chce z motylami:eek: Udaje mi się czasem coś znaleźć, ale ogólnie to kiepsko, bo sama wiesz, że nie ma bajki o motylach:happy: Dobrze, że myszka mini jest wciąż na topie. Uwielbiam tańsze sklepy typu BM, bo zawsze choćby mydło, czy szczoteczkę do zębów jej kupię, a ona ma radochę.No i u nas klasyka...kubuś puchatek:happy: Cieszę się, że w tym kraju idąc na zakupy spożywcze mogę kupić przy okazji pościel z Disney'a na przykład, ot tak sobie.
Nie uraziłaś mnie absolutnie tym, że tak Aninek napisałaś. Jak czytałam jej post, to od razu o swoich dziewczynkach pomyślałam, bo wiekiem bardzo podobne:tak:
Z tym spojeniem, to powiem Ci, że wolę nie myśleć. Jeśli będzie tak się to rozłazić, to powyżej 2cm muszą powoli mnie ciąć. Pisze powoli, bo to zależy od etapu ciąży. Zawsze mogę z tydzień mnie w szpitalu jeszcze potrzymać, żeby zwiększyć dziecku szanse. Uwierz, że ryczeć mi się chce na myśl o tym i staram się w ogóle nie dopuszczać takie ewentualności do siebie. Np 36 tc jest już ok, ale nie wcześniej:-( Muszę się zaprzyjaźnić z netem i trak skompletować wyprawkę, a czego nie dam razy kupic przez net, bo nie lubię w ciemno, to po porodzie. Ja muszę dać radę. Innej opcji nie ma.
A jak tam z mężem? Lepiej już?
 
Magda trzymam kciuki żeby już było dobrze bo wczesniejszy poród to zawsze ryzyko, musi byc dobrze! ja tez lubie sklepy typu BM, w Poundstrecherze jeszcze można ciekawe rzeczy znaleść, nie tylko dla dzieci, ale czasami tam zaglądam, bo nawet głupi papier toaletowy czy płyn Lenora są o wiele tańsze. W TKMaxxie mają tez często przecenione zabawki i książeczki, niektóre po 2-3f, ubranka dla dzieci tez niektóre w dobrych cenach, w marcu kupowałam dla kumpeli komplecik z kubusiem puchatkiem, pajac, body, czapeczka i śliniak za 10f więc okazja:-) Z M już lepiej odzywamy sie normalnie, chociaż nie gadaliśmy, troche mu dzisiaj potrułam na ten temat ale z uśmiechem powiedział "no już dobrze", on cos tam kuma tyle że jego charakter taki jest, czasem po prostu nie pomysli zanim powie, ale ja siebie też już pare razy na tym złapałam że tak robie i tez potrafie zrzędzić, chyba nikt tego nie lubi:p Hmm powiem ci że tak myslałam i tez żadnej bajki z motylami nie znam:eek:
 
reklama
Ada dokładnie. Żadnej bajki z motylem nie ma. Nie wiem, skąd ona to wzięła. Czasem znajdę jakieś skarpetki, czy coś, to od razu kupuję. Ja uwielbiam sieć tych sklepów. Home Bargains Online Store Papier do dupny i ręczniki papierowe kupuje tylko tam, bo normalnie, nie wiedzieć czemu są to dobra chyba narodowe tutaj. W normalnych sklepach seny straszne:eek: Ja jakoś w TKMaxxie nigdy nic nie upatrzyłam, ale może dlatego, że rzadko tam jestem. Teraz szukam fajnej sukienki dla Nelci, bo chciałam jej kupić chociaż jedną taką elegancką na przyjęcie urodzinowe. Jak coś wynajdę, to zapytam was o zdanie:happy:.
Dzięki Ada za kciuki. Nie ukrywam, że są nam bardzo potrzebne:sorry:
 
Do góry