reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hej dziewczyny witam Was w ten pochmurny piątek:-).
Ból ręki i opuchlizna zeszły wczoraj popołudniu chyba faktycznie był jakiś nacisk czy coś.
Z moim się wczoraj pożarliśmy o imię. Bo mu się Kubuś nie podoba ani żadne z tych co mi się podobają i powiedział że i tak on pójdzie małego zapisać w USC i że to jego decyzja i tak od słowa do słowa taka awantura wybuchła że myślałam że go uduszę gołymi rękoma:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:!!! Bożesz a już się cieszyłam wczoraj że mam tą kwestię z imieniem za sobą. Gdyby była dziewczynka byłoby łatwiej, bo mieliśmy z góry już upatrzone imię. Może małemu siusiak się oderwie w czasie porodu:rofl2: to jeden problem z głowy. Podobno po weekendzie mają wrócić upały:confused2:. Wcale się na to nie cieszę, już przyzwyczaiłam się do przyjemnego chłodku za oknem. Muszę się wybrać na zakupy po nowe ubrania i buty na jesień bo kurcze wczoraj przeszukiwałam wszystkie schowki na buty i żadnych dobrych nie mam :eek:. Zwykle na jesieni ubierałam swoje obcasy ale raczej teraz nie przejdzie:-(. Nie cierpię chodzić na zakupy zawsze włącza mi się tryb wyrzutów sumienia że muszę kasę wydać.
Przeszukuję allegro w dziale "macierzyństwo i ciąża" bo dużo dziewczyn sprzedaje całymi zestawami ubrania. Tylko ja już nie orientuję się jak mam rozmiar;-). Dziś powinien przyjść adapter do pasów do samochodu dla mnie. Upatrzyłam za 70 zeta na allegro bo normalnie w okolicach 130 złotych:szok:.
 
reklama
Kaja, zmniejszałam ilosć miarek mleka :) przykładowo zamiast 8 miarek na 240ml dostawał jedną miarkę. :)

Ja mam kombinezon 62 i 68, ale przechodzi zimę na pewno w 62 bo jest duży, zwłaszcza dla takiego maluszka po urodzeniu.

Aninek, zdjęcia z brzuszkiem powinno się robić w 8 miesiącu. Wtedy brzuszek jest wystarczajacy do zdjęć, a Twoje ciało i Ty jeszcze nie tak zmęczone. :) Taka rada mała.

Milusia, ja nie będę szczepiła na rotawirusy, prędzej na pneumokoki, chociaż i do tego jestem sceptycznie nastawiona ;). Rotawirus nie jest taki groźny, bo cieżko nie zauważyć objawów.

Januarka, zamiast isć do szkoły, lepiej wyjść na dwór i pstrykaj dużo zdjeć na różnych ustawieniach. Tak się najlepiej nauczysz :)

Ciągle bolą mnie nogi ze zmęczenia, nie mogę za dużo chodzić, nie mogę spać. Ciężko z tym bólem przy synku, bo jednak muszę ciągle doglądać co robi, a teraz chodzi już tak szybko i stabilnie, ze wolę zerkać co kombinuje.
 
Matko, dziewczynki nie mogły wczoraj spać. Aktywność nocna była niesamowitaa ja tym razem złożyłam się o 22,30.

Właśnie zjadłam śniadanko, wcześniej odwiozłam dzieciaki i skoczyłam na targ. Kupiłam pełno pysznego jedzonka. Przystawiłam rosół żeby pyrkał bo kupiłam lubczyk i tak pachnie że szok. Na drugie ziemniaczki, kotlecik z cycusia i fasolka szparagowa. Na ą chwilę zjadłabym wszystko, ale na finiszu nieraz okazuje się że przestałam mieć ochotę na cokolwiek z rzeczy które ugotowałam:no:. Patiinka dzięki za przypisanie mi tak zaszczytnej funkcji. Mogę być waszą Panią Gadżet. A żeby słowa nie poszły na wiatr, to poniżej wklejam linka do świetnego śpiworka do wózka, który jest drogi nie powiem, ale można go wykorzystać po wyjęciu wkładki praktycznie przez cały rok od urodzenia bo pasuje zarówno do gondoli jak i spacerówki. Kolory też są fajne. Właściwie większy wybór dla chłopców, ale ja dla dziewczynki wybrałabym taki kolorek
Śpiworek do Wózka 0-3 lata Rabbit Lodger / Akcesoria dla niemowląt - Zabawki oraz akcesoria dla dzieci i rodziców.

Miłego dnia:-):-):-):-)
 
rotawirusy są bardzo niebezpieczne dla dzieci! i szczerze polecam szczepić bo byłam nieraz świadkiem jak niemowlak lub dziecko do 3 r.ż. przechodziło rotawirusa... te, które były szczepione miały gorączkę, ale tak do ok 38st.C. , biegunka albo wymioty, ale nigdy jedno i drugie za jednym razem i trwało to ok 3 dni. a te, które nie były szczepione to gorączka do 40 st.C. wymioty i biegunka na zmianę i najczęściej lądowały w szpitalu...oczywiście każde dziecko bardzo szybko się odwadnia,nawet szczepione i czasem kroplówka jest potrzebna, ale naprawdę słabiej to przechodzą...byłam przez 5 lat opiekunką do dzieci i pracuję, właściwie pracowałam w przedszkolu stąd te moje obserwacje:) więc szczerze polecam szczepienie na rota!
 
Gosia!!! proszę bardzo. U mnie też mały spał w wózku. Na allegro widziałam taki w kolorze czerwonym ale tam są one zdecydowanie droższe. Też świetnie wyglądał. Może do naszego porodu będzie tańszy i ogólnie dostępny w dwóch kolorach do wyboru:-).
 
Witam

Magda to masz jakas masakre z ta twoja przychodnie. Ja juz nie bede na swoja narzekac bo zazwyczaj mi sie udaje umowic na wizyte z moim lekarzem i moge wizyty bookowac przez internet albo uzywajac automatycznego servisu, tylko ze ostatnie kilka dni byly takie ze sie dodzwonic nie moglam i na necie tez nie bylo zadnych wizyt dostepnych. Okazalo sie ze moj lekarz jest na urlopie. No ale wczoraj udalo mi sie umowic i bylam w przychodni, taka mialam mlodziutka lekarke, chyba zaraz po studiach.. skierowala mnie na fizjoterapie.

Ada tym ze maly nie mowi po angielsku nic sie nie martw. ja mam tutaj trzy bliskie kumpelki ktore tez maja mezow polakow wiec w domach po polsku mowia i ich dzieci daja sobie swietnie rade w szkolach i przedszkolach. Dzieci bardzo szybko lapia jezyk jak maja z nim stycznosc na codzien. Moja sasiadka pracuje jako teaching assistant w szkole podstawowej i wlasnie zajmuje sie dziecmi ktore maja problemy z jezykiem, czytaniem, pisaniem i liczeniem i czesto pomaga dzieciom ktore nie mowia po angielsku. Mowila mi wczoraj o chlopcu ktory w zeszlym roku zaczal szkole i ani slowa po ang (jest z hiszpanii) i mowi ze jak go zobaczyla teraz po rozpoczeciu roku to w zyciu by nie powiedziala ze on rok temu jeszcze nic nie mowil, nawet akcent angielski zalapal. Takze nie sluchaj tych bab i dalej mow po polsku.

Aninek super sesja, ja to chyba za bardzo wstydliwa zeby taka miec z kims obcym.

Januarka ciezarowki niestety tak maja ze na byle co placza, ja na szczescie nie mam az tak zle, placze tylko jak widze noworodki i jak dzieci cierpia albo cos im sie dzieje.. albo jak z mezem sie cos popsztykam :p

Alicja zdrowka, ja tez troche w nocy zmarzlam i musialam okno zamykac

Milusia jak dla mnie to jest masakra zeby za takie szczepienia placic. Strasznie to drogi interes.
 
Cześć

Milusia ja zamierzam szczepić i na rotawirusy i na pneumokoki bo mój maluch po 8 m-cach pójdzie do żłobka a tam tyle zarazków, koleżanka z pracy nie szczepiła i miała straszna jazdę przez rota zeszłej zimy dziecko kilka razy chore z lądowaniem w szpitalu, bo w żłobku ciągle jakieś tam dziecko przyniosło, ona ciągle w stresie, mała się mega męczyła. Po co mam dziecku i sobie fundować taka jazdę skoro mogę zaszczepić. Druga koleżanka szczepiła i owszem dzieci w żłobku rota miały ale mały miał co najwyżej małe infekcje i bardzo lekko przechodził. inaczej jak dziecko w domu siedzi ma mniejszy kontakt z zarazkami ale w takiej opcji to nie będę ryzykować.

Kombinezon kupie na 62 bo w styczniu zwykle jest mroźno więc w pierwszych tygodniach pewnie trudno będzie wychodzić a maluch w międzyczasie podrośnie.
Aninek zdjęcia to fajny pomysł ale ja męża za chiny ludowe nie namówię więc sobie odpuszczę

Alicja ja już nie śpię przy otwartym oknie bo tez już mnie z tydzień temu katar dopadł zwłaszcza że się rozkrywam przez sen a u mnie dziś w nocy było 11 stopni wiec nie trudno o przeziębienie.

Dototqua taki numer w usc to mój tato zrobił z moim bratem miał być Kuba a w trakcie opijania męskiego z dziadkiem wymyślili ze Staś po dziadku i tak tato zarejestrował. Mama myślała ze obu pogryzie jak jej oznajmili po fakcie ale tak już zostało ja bym zasuwała do urzędu i zmieniła jakby mi ktoś taki numer odstawił na szczęście męża o takie numery nie podejrzewam
 
A ja sie zastanawiam nad sesja zdjeciowa z brzuszkiem, myslala ktoras z Was o tym? Ja to juz dawno sobie umyslilam, ze jak bede w ciazy to chce miec ladne zdjecia na pamiatke. Ostatnio sie mojego o to spytalam, cos tam powiedzial, ze moze, ale chyba jeszcze go calkiem nie przekonalam. W kazdym badz razie mam kolege fotografa i wlasnie z nim gadalam, ze jak bede w Polsce to mi zrobi. W listopadzie wiec brzuszek bedzie juz spory. Cos w tym klimacie:

Zobacz załącznik 497613Zobacz załącznik 497614Zobacz załącznik 497615

Co o tym myslicie?

Moja szwagierka robiła sobie sesyjke w ciąży i teraz z nowordokiem i uważam, że to super sprawa, ja zapisałam się na ok 20 listopada z mężulkiem, a potem z małym jak się urodzi tak zaraz po urodzeniu. Fotograf to kobieta w dodatku znajoma, więc weźmie grosze, a my zapłacimy tylko za wywołanie :)


Hej dziewczyny witam Was w ten pochmurny piątek:-).
Ból ręki i opuchlizna zeszły wczoraj popołudniu chyba faktycznie był jakiś nacisk czy coś.
Z moim się wczoraj pożarliśmy o imię. Bo mu się Kubuś nie podoba ani żadne z tych co mi się podobają i powiedział że i tak on pójdzie małego zapisać w USC i że to jego decyzja i tak od słowa do słowa taka awantura wybuchła że myślałam że go uduszę gołymi rękoma:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:!!! Bożesz a już się cieszyłam wczoraj że mam tą kwestię z imieniem za sobą. Gdyby była dziewczynka byłoby łatwiej, bo mieliśmy z góry już upatrzone imię. Może małemu siusiak się oderwie w czasie porodu:rofl2: to jeden problem z głowy. Podobno po weekendzie mają wrócić upały:confused2:. Wcale się na to nie cieszę, już przyzwyczaiłam się do przyjemnego chłodku za oknem. Muszę się wybrać na zakupy po nowe ubrania i buty na jesień bo kurcze wczoraj przeszukiwałam wszystkie schowki na buty i żadnych dobrych nie mam :eek:. Zwykle na jesieni ubierałam swoje obcasy ale raczej teraz nie przejdzie:-(. Nie cierpię chodzić na zakupy zawsze włącza mi się tryb wyrzutów sumienia że muszę kasę wydać.
Przeszukuję allegro w dziale "macierzyństwo i ciąża" bo dużo dziewczyn sprzedaje całymi zestawami ubrania. Tylko ja już nie orientuję się jak mam rozmiar;-). Dziś powinien przyjść adapter do pasów do samochodu dla mnie. Upatrzyłam za 70 zeta na allegro bo normalnie w okolicach 130 złotych:szok:.

Dorotka ja cały czas słyszę, że mąż sam pójdzie do USC, teraz to to olewam, bo i tak wiem, że się boi urzędowych spraw załatwiać i jak ja nie powiem co i jak to sam nie pójdzie, ale na początku myślałam, że mu oczy wydrapie :confused2:

Co do nastrojów, toi ja ciągle wyzywam, płaczę, smuce się i tak cały czas.

Milusia no ja cały czas się zastanawiam nad tymi szczepieniami zarówno na pneumo jak i rota... hmmm ale będę siuę radzić pediatry i myśleć o tym w grudniu...

Co do mojej chorobz, to nie mam ani temepraturz, ani gardo nie boli, ya to katar mam taki, ze w nocy myslalam, ze sie udusze. sorry zye bez polskich znakow, ale cos mi sie z klawiatura stalo. Woda morska malo pomaga, dzwonilam rano do gina i kazal brac otrywin. lepiej otrywin niz katar bakteryjny. zakropilam i jaka ulga :laugh2:
 
reklama
Ze szczepieniami trzeba patrzeć na siebie, bo każdy mówi co innego i można się zakręcić.

Huśtawkę mamy taką:
250_11232035434c80bcd541c6a.jpg
 
Do góry