reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

agaaga to też nasze pierwsze dziecko, lekarz powiedział, że wszystko jest dla ludzi, ale mamy nie pobijać rekordów i kochać się delikatnie bez bardzo głębokiej penetracji. Mój S. co chwilę się pyta jak się czuję, czy jest ok, czy zwolnić tempo, ale jest tak czuły, a moje hormony tak się rozszalały, że jest świetnie. Moje 3 dobre koleżanki miały tak przez całą ciążę, a jedna od początku nie ma a nic ochoty, jest w 7 miesiacu i tyle samo się nie kocha.
milusia w każdej chwili może Ci się odmienić, bo to głównie kwestia hormonów, ja korzystam póki mam ochotę ;-) Jak miałaś przy pierwszym dziecku?
 
reklama
Z seksem podobno warto się wstrzymać na samym początku ciąży, bo może dojść do poronienia. Natomiast w 2 trymestrze można już coś podziałać, podobno w tym czasie wraca też ochota :tak: Nam na razie nie wróciła. Może dlatego, że na początku właśnie gin zabronił.

Co do wagi to nie da się niestety tego zaplanować, bo każdy organizm jest inny. Moja kuzynka rodzi pod koniec sierpnia i przybrała właściwie tylko tyle ile waży ciąża (piszę ciąża, bo chodzi nie tylko o dzidzię). Nie ma żadnych obrzęków, ani na nogach, ani na twarzy. Z kolei moja koleżanka przybrała 20kg mimo, że nie objadała się i pracowała do 8 m-ca. Także będzie jak ma być.
Milusia - z tym karmieniem to święta prawda. Moja bratowa sporo przybrała w ciąży, ale już po kilku miesiącach była szczupła. Fakt, że codziennie chodzi na długie spacery, ale karmienie piersią jest tu chyba kluczowe.

Z innej beczki - ostatnio mam awersję do mięsa, więc poza zupą mam dziś w planach kotleciki z kaszy gryczanej z sosem pieczarkowym, a jutro naleśniki :-) Z lekkich dań polecam też bakłażana ze słodką papryką zapiekanego w piekarniku, podaję się do tego mozarellę (z mleka pasteryzowanego oczywiście) i grzanki.
 
Kurcze nie mogę się jakoś na pracy skoncentrować jakoś mi duuuuuszno:D wizja jeziora wisi w powietrzu, obok biura mamy rossmana chyba tam się przejdę i naklimatyzuję:D:D:D

Kropka współczuję akcji wymiotowej, powiem CI szczeże, że cholerka nie wiem od czego to zależy bo u mnie są dni cudowne, a są takie, że szkoda gadać, nagle ni stąd ni z owąd chwyta i koniec...

Szylwias to hormonki u Ciebie zatrzymują wodę i tyle....

Agaga wrzuć bebzolka w odpowiedni wątek:)

Titi w poprzedniej nie szaleliśmy w ogóle:D nie wiem jak mój mąż to zniósł, po prostu nie mogłam, wszystko mnie bolało, miałam sucho, na samą myśl o zbliżeniu byłam wściekła, normalnie masakra....

KAja mi ochota jeszcze cholerka nie wróciła i modlę się, żeby wróciła hihihi, powiem Ci, że bakłażanem smażonym się objadałam jakiś miesiąc temu:D
 
no to ja powiem, że w ciągu ostatniego miesiąca schudłam 2 kg. Nie miałam wymiotów, choć trochę mnie mdliło, ale za to wypróżniam się po kilka razy dziennie, aż mi pani gin zaleciła kontakt z internistą... :rofl2:
 
Czesc mamuśki :))
poczytałam poczytałam i wszystko zapomniałam :-D
a co do ruchów w pierwszej ciązy dużo kobiet nie wie nawet o tym że to dziecko daje o sobie znac Oliwka dawała około 17 tygodnia ale ja nawet nie miałąm o tym pojecia :rofl2: no tak bywa przeciez nigdy nie byłam wczesniej w ciązy dopiero tydzien pózniej jak byłam u lekarza to ten mi oznajmił ze to są ruchy dziecka :zawstydzona/y: A teraz od razu wiedziałam ze to malec w koncu takich rzeczy sie nie zapomina :tak:
waga z Oliwia do 16 tygodnia miałam 7 albo 8 kg do przodu teraz tylko 2 wagę ciążową szybko można zgubic ja po porodzie gdzie przytyłam 26 kg od razu zrzuciłam 14 reszte w normalnym tempie głowa do góry jak sie chce wszystko mozna.
Ja robie obiadzik i zmykam na ogród bo biedny zarosniety aż wstyd :zawstydzona/y:
 
dziewczyny dzięki za słowa otuchy a właśnie mi się przypominało, że lekarz powiedział oprócz tego że dużo przytyłam to ,że może to być też spowodowane braniem witamin więc ograniczyliśmy ich przyjmowanie co 2 dzień zobaczymy a jak dalej będę tak szybko tyć to cóż mąż będzie mnie na taczkach wozić i po schodach wypychać hehe :-p:-D ważne żeby maluch był zdrowy :-)
 
Hej dziewczyny:-)

Odkad Lenka ma wakacje to nie mam na nic czasu.. Choć i tak duża z niej dziwczynka i czasami daje mi się zdrzemnąc.. Ale musi oglądać obok mnie bajki;-) ważne, że daje.. hehehe

Co do wagi to mam do przodu 1,5 kg z czego się bardzo ciesze.. Z Lenka miłama już na koncie z 6 kg:zawstydzona/y::zawstydzona/y: a przytyułam 22kg.. Z czego do wagi po ciąży wróciłam po 1,5 roku:zawstydzona/y: teraz tak nie cche..

A co do seksu to ja mam ochote ale się boje.. Mój M jest biedny - naprawde żal mi go;-);-)

A co do ruchów to udało mi się już 2 razy coś tam wyczuć..:-) najbardziej czułam teraz w sobote.. Jak po kolacji się położyłam do łózka.. Take coś - takie delikatne łaskotanie pod pępkiem.. Wiem, że to to..:-) Juz nie moge się doczekac tych prawdziwych ruchów.. Wtedy przynajmiej wiadomo, że ok.. A mój M się smieje, że teraz panikuje, bo nie wiem czy ok a poptem też bede panikowała jak maluch bedzie za długo spał:-D Tak miałam z Lenka - budziła się dopiero jak zjadłam śniadanie.. Była taka grzeczniutka.. Szła spąć przede mna, w nocy nie fikała a rano taki śpioch.. Niestety teraz też chodzi spać przede mna:-D nie no o 19 już śpi za to wstaje o 5.30:baffled::baffled::baffled: i to niezaleznie od tego czy pojdzie spac o 19 czy o 21..

Kropka współczuje wymiotow.
 
dziewczyny dzięki za słowa otuchy a właśnie mi się przypominało, że lekarz powiedział oprócz tego że dużo przytyłam to ,że może to być też spowodowane braniem witamin więc ograniczyliśmy ich przyjmowanie co 2 dzień zobaczymy a jak dalej będę tak szybko tyć to cóż mąż będzie mnie na taczkach wozić i po schodach wypychać hehe :-p:-D ważne żeby maluch był zdrowy :-)

pamietaj nigdy nie jest zle żeby nie było gorzej ja szybko tyłam a brzych po mału rósł teraz mało tyje a brzuch mam ogromny :D az pani ginekolog była zdziwiona ze to 15 tydzień :D
 
Ci do seksu to my w poprzedniej ciązy bardzo żadko sie kochalismy a na poczatku to wogole, ja po poronieniu mialam wielkiego stracha na wszystko wiec sie wstrzymywalismy, tzn radzilismy sobie inaczej ale bez penetracji hehe:sorry: w kazdym razie jak mi sie zachcialo na koniec ciazy to byla juz wielka jak slon i jeczelam i plakalam moejmu małżowi ze jestem gruba i pewnie juz mu sie nie podobam heheh

W tej ciąży mam ochote od poczatku, wiec w sumie w tej kwesti nic sie nie zmieniło , kochamy sie normalnie, tylko wiadomo ze ostrozniej :tak:
Titilaya a wy 2-3 razy dziennie??? serio?????:szok:


wrocilam wlasnie ze spacerku i ledwo zipie:baffled:
 
reklama
Milusia mi ochota też jeszcze nie wróciła, ale to podobna sprawka hormonów :tak: Mózg otrzymał informację, że cel - czyli zapłodnienie - został osiągnięty i tyle. Czekam spokojnie na pwrót chęci :-) Choć mój małż jest na tyle przejęty całą sytuacją, że i jemu spadło libido.

A tak na marginesie - mamy tak samo na imię i jesteśmy w tym samym wieku :tak:
 
Do góry