reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Witaj Totka :)
Czarni ale fajnie ;) kurce ja to nie wiem kiedyś mi się cały dzień przelewało, coś łaskotało, ale potem kilka dni cisza, dziś znów coś się zadziało, ale to moja pierwsza ciąża więc na razie nie umiem rozpoznać, a może to nie to i jeszcze ten moment przede mną :)
 
reklama
Czarni i domiska1, czy to już? Ruchy? Ja wiem (niestety nie z doświadczenia), że w drugiej ciąży wcześniej czuć ruchy, ale to JUŻ? Super!! Zazdroszczę - w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) A kiedy czułyście ruchy w pierwszej ciąży? Tak książkowo - 20 tydzień?:rofl2:
 
Hej kobietki,
walczę z jagodziankami heheh, padam na mordę normalnie bo cały dzień gdzieś z małym biegałam, a wieczorem jeszcze mnie na te jagodzianki wzięło...jeszcze mi się kurcze olej w szafce wylał...

Czarni gratuluję ruchów!

Kochane ja w pierwszej ciąży czułam wyrażnie już w 15tc, lekarz mi wróżył, że z moją wagą to tak 16 tc już powinnam czuć, a w 16tym to czułam podskoki i takie wyładowania maluszka w brzuszku....- to się nazywa trzepotanie skrzydełkami...

Teraz wieczoriem czuję ewidentnie maluszka, najpierw takie plum plum plum i spinanie macicy hehehe, tak tuz pod pępkiem.....:)

Totka witaj!

MadziaMadzia, a co konkretnie czujesz?:)

Domiśka no to superancko, że wypoczęłaś, korzystaj ile się da z takich chwil tylko we dwojkę hehehe:D

Green flower i u nas lżejsze powietrze, od razu wyprułam z małym gdzieś dalej:)


Agaaga ja też mam troszkę czekania do wizytki...wszystko musi być dobrze...

Mamaga u mnie też jakieś dziwne naloty mdłości..ech..masakra....

Kaja28 w tamtej ciąży zapachy mnie bardziej drażniły...teraz jest ok:)

Oolcia mnie ogólnie szaleństwa z meżem już nie sprawiają tyle przyjemności, wychodzi tak raz na tydzień, częściej nie ma szans, moje hormony odrzucają mnie od brykania, a na początku bylo zupełnie inaczej, i podczas zabaawy za bardzo mi się spina macica-niezbyt przyjemne, w sumie tez się wypycha
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny
Jestem po wizycie u lekarza, wszystko w porządku. Dzidziuś duży (4,5cm), więc termin porodu przesunął się na 22.01. Będzie śliczny prezent dla dziadka. Mój teść marzy o chłopcu, ma 2 wnuczki, więc może tym razem ;-) Lekarz zadowolony bo podczas badania mały cały czas tańcował i wierzgał. Pomachał też do mamusi. Takie to piękne uczucie podejrzeć swoje dzieciątko co tam porabia. Pytałam o badanie genetyczne, bo widzę, że większość z Was ma takowe. Mój lekarz powiedział, że wysyła na takie badania pacjentki po 35 r.ż. Ewentualnie gdy widzi coś nie tak lub gdy były przypadki chorych dzieci w rodzinie. W moim przypadku nie kwalifikuję się na takie badania, oczywiście powiedział, że jeśli chcę to na własną rękę mogę wykonać, ale powiedział, że badanie jest drogie.

Totka witam
Gratuluję pierwszych wyczuwalnych ruchów. U mnie jak się położę to widać jak pulsuje mi brzuch, ale jeszcze nie czuję nic
Współczuję mdłości i wymiotów. Zapachy to mogą drażnić do końca ciąży, moja znajoma jest na końcówce, całą ciążę regularnie wymiotowała i przeszkadzało jej większość zapachów, łącznie z perfumami. Ale jak wiadomo każda ciąża jest inna
 
Cześć dziewczyny :) Boże jestem tak zabiegana, że nie daję rady. Dzisiaj wreszcie zdałam kolejny egzamin :-):-) Jeszcze mgr dokończyć i bronię się, a potem znowu szlifuje angielski, bo tak sobie pomyślałam, że łysko bez tych studiów będzie... Dzisiaj odebrałam wyniki kiła ujemny, toxo igg igm ujemny, glukoza w dolnej normie, mocz nie wiem, bo nie umiem odczytać, hcv, hbs ujemne, morfologia coś mi nie leży, leukocyty w górnej granicy i hemoglobina w dolnej, ale mama mówi,że w ciąży tak się zdarza... no jutro się okaże. Jutro mam prenatalne, a potem z mężusiem i szagierką i jej mężem (jest w 8 miesiącu) do kina na "Jak urodzić i nie zwariować" Kurczę boje się jutrzejszej wizyty:-( no ale co ma być to będzie. Dziewczyny mnie to ciągle wieczorem się coś przelewa, ale to jelta, brzuch mam wielki mimo, że 3 kg na plusie, ale to raczej dlatego, że jem normalnie, a nie jak przed ciążą pieczywa nie, ziemniaków nie i takie tam. Nie miałam czasu zrobić foty brzucha, ale naprawdę jest wypchany i to dla mnie dziwne takie, bo tam nic się nie dzieje... ciąża mi daje tylko o sobie znać (właściwie od 10 tygodnia) przez te cholerne zapachy, co poczuje to mi się wymiotować chce, najgorsze są wieczory, właściewie to wtedy mnie dopada wszytsko... zmęczenie, mdłości i nawet cola nie pomaga, bo smakuje jak woda z cukrem :/

Co do sexu to odkąd dowiedzieliśmy się o dziecku, to nie kochaliśmy się do tej pory, bo się bałam... Jutro jednak zapytam czy delikatnie można.

Czarni gratki normalnie, ale Ci fajnie :D :D :D

Milusia laska z Ciebie jak nic :) Kurcze ja też szczupła jestem z resztą Czarni też i my takie brzuchy mamy już rany :szok: Chciałabym zaznaczyć, że dogoniłam w sumie Czarni. Nie mam tłustego jakiegoś brzucha, tylko taką samą piłeczke jak ona, no może ciut mniejszą. Jak siąde, no totrochę tuszczyku na tej piłeczce się zmarszczy, ale reszta pękata jest :tak:

Ech... ciekawa jestem jak to jutro będzie...
 
dzien dobry :)

Oj dziewczynki coraz widoczniejsze te nasze brzuszki, naprawde super :)
U mnie o dziwo z rana wogole nie widac jakbym w ciąży była tylko wieczorem wystaje, wogole jakos chyba mam mniejszy brzuch niz w poprzedniej ciąży, ale jestem jakies 3-4 kg lżejsza niz poprzednio wiec pewnie dlstego :) jeszcze nic w sumie nie przytylam, czasami waga sie waha 1kg w ta czy w tą hehe

Ja w poprzedniej ciąży czułam ruchy wyrazne w 17-18 tyg a kopniaka dopiero w 21 dostalam, takze pozno, teraz czulam juz to trzepotanie skrzydelek , jak narazie jest cisza, czekam a ruchy :))
Mam kolezanke co w pierwszej ciązy czula ruchy okolo 14tc i to bardzo wyrazne, poprostu jest chudzinka i wszystko szybciej czula, takze te ksiązkowe 20tc w pierwszej ciazy to tylko chyba "ksiązkowe"...

Buziaki :)
 
Kropka87 i w dodatku widzę, że mamy dokładnie ten sam tydzień ciąży? Data ostatniej miesiączki u Ciebie, to 18.04.2012 r. i termin porodu 22.01.2013 r.? :-p
 
reklama
Witajcie z rana, tradycyjnie w upale;) Ja ostatnie kilka dni spędziłam na świeżym powietrzu, jezioro, łódka i te sprawy;-) nawet odrobinę mnie słońce złapało mimo, że starałam się chronić przed słońcem ale trzeba korzystać z pogody póki jest;-) Mdłości opukać męczą mnie mniej, apetyt wzrósł razy dwa...mam nadzieję że tak już zostanie:tak: Tylko alergia strasznie mi dokucza, już ledwie oddycham, nos zatkany, smarkam i ledwo zipię:-( Nie wiem czy są jakieś leki które można brać w ciąży...mam nadzieję że tak bo do końca ciąży tak nie pociągnę... Wizytę u alergologa mam na 28-go dopiero, chyba że znajdę innego wcześniej.
Fajnie macie, że już ruchy czujecie, mi coś tam chlupie ale to jelita chyba...
 
Do góry