reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Olcia myślę, że pracodawca nie będzie nic sprawdzał, bo kiedy pójdziesz na zwolnienie, to zapłaci tylko za jeden okres rozliczeniowy, a później płacić będzie ZUS. Aż do dnia porodu, bo przy umowie na czas określony umowę tę się przedłuża do dnia rozwiązania. A ZUS sprawdza jedynie przypadki, w których jesteś zatrudniona u rodziny lub zdarzyłoby Ci się np 3 razy pod rząd zataić ciąże przed pracodawcą w celu uzyskania umowy i świadczeń. Tak więc nie ma co się bać ;-)
 
reklama
titilaya bardzo dziękuje za odpowiedź :) ,

gdyby nie fakt , że pracuje na stanowisku gdzie spędzam 8 godzin przy komputerze, codziennie są obowiązkowe nadgodziny i praca zmianowa to bym pracowała nawet do samego porodu... jak się dowiedzą , że jestem w ciąży na nadgodzinach nie będę musiała zostawać ale moja praca będzie wyglądała że godzina pracy godzina przerwy-bo nie mają jak zapewnić pracy bez komputera. a przez takie godzinne przerwy co ja będę robiła? a tak zajmę się rozkręcaniem firmy... :p

no a nie wiem czy to normalne ale poza w zasadzie bolącymi piersiami przy dotyku no i chwilowymi kłuciami w jajnikach to jakbym w ciąży nie była... :( trochę się martwię ..wizyta we wtorek...


no ale już koniec o mnie teraz ja się pytam jak Wy wszystkie się czujecie ?? :)
 
Olcia ja tez pracuje 8h przy kompie mojej pracy nie da sie inaczej zorganizowac zeby obeszlo sie bez kompa, wiec pracuje przy nim normalnie. Teraz monitory juz nie szkodza nie ma tego promieniowania co kiedys tu bardziej chodzi o pozycje siedzaca zeby od czasu do czasu wstac i sie poprostowac, a jak Ci nadgodziny odpadna to spoko.

ja tez tak mam bol piersi i tyle, zmeczenie po pracy wieksze niz zwykle i od czasu do czasu jeszcze zamuli czy to zgaga sama nie wiem
 
Olciu z tego co wiem, jeśli chodzi o pracę przy komputerze to możesz maksymalnie przebywać przy nim 4h, potem pracodawca może Cię przenieść na inne stanowisko pracy, niewymagające korzystania z komputera. Mało osób o tym wie, ale jeśli umawiacie się na badania w godzinach pracy, to pracodawca musi Was na nie zwolnić i zachowujecie prawo do wynagrodzenia za czas nieobecności.
 
Poniedziałkowe dzień dobry! Mamooo jak mi się nie chciało wstać, dziś paskudnie i zimno grrr ale może troszkę się wypogodzi. Kurcze nic mi się nie chce. Mam chwilowe zrywy energii i wtedy staram się wykorzystywać ten power na ogarnięcie mieszkania i siebie :) wczoraj nawet poszliśmy na spacerek ale przyszłam i niedźwiedź ... duuuużo spania potrzebuję :) Poza pobolewającymi piersiami i czasem ciągnięciem w dole brzucha jakiś specyficznych objawów chyba nie mam . No poza spaniem :)))
 
Domiska wczoraj miałam dokładnie tak samo! Mama wyciągnęła mnie na spacer nad jezioro z psem i jak przyszłam, zdążyłam tylko się przebrać i jak niedźwiedź na 3 godziny się położyłam. Spałabym dalej, ale obudził mnie wielki głód :-)
 
a ja już jestem na zwolnieniu od1czerwca(ok.7tydz.ciąży),bo w pracy mam kontakt z chemikaliami,które są szkodliwe dla płodu,poza tym juz tyle lat wdycham te smrody,że wolałam nie ryzykować.jakiś tydz.przed zwolnieniem zaniosłam pracodawcy zaświadczenie o ciąży to brygadzistka sama mi zasugerowała,że w moim stanie lepiej nie ryzykować,a na inne stanowisko nie ma możliwości.do tego na początku miałam straszliwe bóle w podbrzuszu ,że czasem ciężko mi było wysiedzieć 8h w pracy.miło było też usłyszeć,że miejsce dla mnie będzie czekać:-)
 
Cześć,

a ja mam takie pytanie z innej beczki, czy macie też tak że przez cały dzień brzuszek jest "normalny" nie wydęty a wieczorem powiększa się ze 3 razy i jest mega wydęty??? :no:
 
Witam :-)
Ja wczoraj przesiedziałam na działce prawie cały dzień i nic nie robiłam a wróciłam taka zmęczone, że szok wiec tylko się umyłam i poszłam spać o 21:30 i wstałam przed chwila to jak na mnie też długo spałam z reguły budzę się już około 8:00. A dziś taka brzydka pogoda pochmurne niebo szaro buro :-( ale za to może coś w końcu posprzątam w domu bo bałagan, że szok :p
A co do objawów jeszcze czasami mam mdłości ale tak nie czuje się żebym była w ciąży mam nadzieje, że wszystko dobrze z dzidzią wizyta dopiero we czwartek niech szybko zleci ten czas.
Miłego dnia życzę
 
reklama
Mój brzuszek wieczorem też jest mega wielki w porównaniu z porannym zwłaszcza jak zjem coś trudniejszego do strawienia ale to normalne. Ostatnio mam tez wrażenie po zjedzeniu niewielkiej nawet ilości jedzenia, ze tonę zjadłam i jestem bardzo najedzona.
A objawy takie ja u innych senność, mdłości choć z dnia na dzień mniejsze, zmęczenie, klucie i ciągniecie w brzuszku
 
Do góry