reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

MAMAAGA4: To był jakiś potwór a nie lekarz. Nie mogę uwierzyć, że coś takiego naprawdę się wydarzyło. Po prostu w głowie się nie mieści. Wierzę, że tym razem wszystko będzie dobrze i szczęśliwie urodzisz. Trzymam kciuki.

Co do odżywiania to Kochane - trzeba jakoś przetrwać. Jedne dni są takie, że można jeść bez końca, innym razem mdłości takie, że nie można na nic patrzeć. Ja dodatkowo mam wodowstręt do wody niegazowanej. Po prostu robi mi się niedobrze już po pierwszym łyku. Dlatego piję pół na pół z gazowaną. A dziś zjadłam całą paczkę chipsów. Smakowały mi jak nigdy:tak:

Jutro mam spotkanie z położną. Jestem bardzo ciekawa na kiedy umówi mi usg i czy będę miała konsulatcję z ginekologiem (w UK jeśli ciąża przebiega prawidłowo, jest prowadzona tylko przez położną i lekarza pierwszego kontaktu).

Pozdrawiam Was wszystkie :-)
 
reklama
Abby to u ciebie jak i u mnie, M chce dziewuszke a ja raczej wolałabym chłopca, choć wiadomo zdrowie dziecka najważniejsze:) i też mam duzo ciuszków po młodym to tylko kilka rzeczy do dokupienia by zostało:)
deszczyk super że bez kibelka się było:) ja jak na razie ani razu nie wymiotowałam ale miałam momenty totalnej mdłości....
Kaja ja mam spotkanie w czwartek, też jestem strasznie ciekawa kiedy usg, mam tylko nadzieje że przed moim urlopem w PL :)

ja juz leże w łóżeczku z laptopem, czekam jak M skończy mecz oglądać i chyba do mnie dołączy:)))

aaa i pochwale się że od 1,5 tygodnia już nie pale!!:-) jakaż to ulga dla organizmu i dla portfela:-D ogólnie mnie nie ciągnie i pewnie bym zwymiotowała jakbym miała teraz zapalić, M tez od tego dnia co ja nie pali więc super:))))
 
Ada gratuluję! Trzymaj się dalej tak ładnie bez papierosów. :)

Nam z mężem minęło w zeszłym tygodniu 3 lata po ślubie i 8 lat razem. :)

Ada, widzę, że jesteśmy z jednego rocznika. :)
 
Gizmowa dzięki, raczej juz nie zapalę, w poprzedniej ciąży mnie odrzuciło po paru dniach niepalenia:))) to ty tez 89 jesteś? ja skończyłam 28 marca 23 latka, jak ten czas leci hehe :) nam 3 lata slubu w walentynki minęło, chciałabym powtórzyć ten dzień :-)
 
Tak, też 89 :) Ale ja urodziny w sierpniu dopiero. :)
My ślub bralismy w dzień naszej rocznicy, także jednego dnia mamy rocznicę związku i rocznicę ślubu. :-)
Mieliśmy zarezerwowaną salę, orkiestrę, wszystko, a i tak w międzyczasie wzieliśmy ślub cywilny. :-) Więc 05.06 - 2 rocznica kościelnego, 06.06 rocznica związku i cywilnego :)
 
Gizmowa o to fajnie:)) też tak kiedys planowaliśmy no ale ciąża pokrzyzowała plany i ja chciałam jeszcze przed urodzeniem ślub, tak więc w 7 miesiącu do ślubu szłam a na weselu do rana się bawiłam hehe:)oczywiście bez alko:) my cywilnego nie braliśmy bo konkordatowy był ustalony:-)
 
Madziamadzia ja też jak mam kaszel to przeważnie suchy i kiedyś laryngolog polecił mi tymianek. Parzy się 1 łyżkę stołową tymianku w kubku, trzeba chwilę poczekać i później wdychać tą gorącą parę, ale tylko do gardła, nie do płuc. Ale nie wiem czy można w ciąży...:confused:

Kaja28 czy możesz napisać jak robisz te gałeczki drobiowe w sosie pieczarkowym? Ciekawie brzmi...

mamaaga przykro mi z powodu Twojego synka :-( to jest nie wyobrażalne, że takie sytuacje się zdarzają kiedy jest dostęp do różnych sprzętów np. USG. Ten lekarz to zwykły konował.
Teraz na pewno urodzisz zdrowe dzieciątko, które wynagrodzi Ci to co przeżyłaś :tak:
 
Arbuz: To jest bardzo prosty przepis ;-) Mielę filety z indyka i z kurczaka, dodaję kilka platerków boczku, żeby mięso lepiej się kleiło. Do tego odciśniętą bułkę, cebulkę, jajko - jak do mielonych. Doprawiam solą i pieprzem. Gotuję we wcześniej przygotowanym wywarze warzywnym, 15 min od wypłynięcia. Na bazie wywaru robię też sos - dodaję wcześniej podsmażone pieczarki z cebulą, doprawiam, zagęszczam sos odrobiną mąki ziemniaczanej. Można podawać z ziemniaczkami lub ulubioną kaszą. Proste i lekkie jedzonko :-)

Wywaru zrobiłam troszkę więcej. W oddzielnym garnuszku podgrzałam, doprawiłam i dałam żelatynę. W kilku pojemniczkach poukładałam ugotowaną wczesniej na parze białą rybę (można dać kurczaka, najlepiej mięsko z podudzi) i marchewkę (z wywaru). Zalewam i następnego dnia jest pyszna i pożywna przekąska. Polecam
 
hej dziewczyny fajnie Was poczytac
moje niteczki na druga @ minely, trwaly 2 dni
ja tez wcianm na co mam ochote i duzo slodkiego :)
jutro na badania ide, cukier sama sobie zbadalam na czczo i bylo ok
 
reklama
Hej Dziewczynki:)
jak dziś samopoczucie? u mnie mega poranne mdłości (powoli mijają) zero energii i ogromny ból głowy;/

Dziewczyny jak sobie radzicie/radziłyście z tym zmęczeniem?
ja mam moralniaka bo jestem tak padnięta, że ledwo mam czas dla córci :(( a i tak wymyślam z nią takie zajęcia przy których mogę leżeć lub siedzieć;/ źle mi z tym.
 
Do góry