reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

witam

ja tylko na chwilke po jutro obrona a ciagle cos do roboty. jak zdam to juz odetchne i bedzie wiecej czasu :) od 8 do -11.30 3mac kciuki bo nie wiem kiedy wejde...obym im tam nie padla i wykrztusila chociaz jedno zdanie bo znajac mnie zacma mnie ogarnie

co do pokoiku. ja uwazam ze najlepiej jak dzieciatko do 1r.z jest z rodzicami. ja wynioslam Nikosia ze wzgledow wczesno adaptacyjnych juz :) ale u nas to obeszlo sie bez problemow. Moze jeszcze przyjda...:)oby nie!
 
reklama
Witam się jak zwykle popołudniowo:-) jak Mati śpi

Fiona, cieszę się że wszystko ok. Ja też nie lubię być na L4, ale co zrobić, ja znajduję sobie różne zajęcia i staram się wychodzić do ludzi.

Anastazja, mi jeden rożek wystarczył, jak prałam, to zawijałam w kocyk. Rozmiar, na początek taki najmniejszy kocyka wystarczy. Co do butelek, ja preferuję AVENT, ale słyszałam że Tommy też są dobre. Smoczek pierwszy miałam właśnie z Tommy. Ja używałam przez jakiś czas nakładek, nie z powodu nawet bólu, choć był, ale dlatego że miałam cc i Mati był przez pierwszą dobę karmiony butelką i później łatwiej mu było przez nakładki.

Mama2011 my też ulokujemy Mikołaja w sypialni, ale na komodę już miejsca nie będzie. Na szczęście mamy ogromną szafę i będzie miał całe 2 pólki dla siebie:-) A później zamieszka z Matim w pokoju dziecinnym:-)

Livastrid, to chyba zalezy od dziecka. My Matiego przeniesliśmy jak miał pól roku do swojego pokoju i nie było problemu. Bardziej dla nas, bo dalej trzeba było chodzić w nocy:-) Ale się uparliśmy i to była dobra decyzja, mam nadzieję że teraz będzie podobnie.

Marcia, będę trzymać kciuki oczywiście
 
Nasz Szymonek wyprowadził się już po dwóch miesiącach. Tak chcieliśmy - my odzyskaliśmy sypialnię a on zyskał swój azyl, którego potrzebował.
Ale wiem, że to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Wszystko zależy od charakterów i potrzeb. Wadą rzeczywiście było bieganie po nocach do karmienia.
Kolor ścian u dziecka? - beż (wybraliśmy neutralny a potem i tak doszły te wszystkie kolorowe zabawki dodatki i jest wesoło)

Tym razem dzidzia zostanie z nami przez ok. rok a potem wyprowadzimy ją do brata.Taki plan a i tak wszystko wyjdzie w praniu
 
Hej, Ja tylko na moment - zaraz będę nadrabiać.
Chciałam tylko powiedzieć, że byłam dziś na glkozie i wcale nie jest tak źle, jak wszyscy mówią. Słodkie bo słodkie, wręcz zamulające słodkie, ale nie jest tego pół litra i spokojnie jak się komuś chce pić to wypije na raz to. Potem chwila oddechu i po 5 min napiłam się trochę normalnej czystej wody.

I nie zbierało mi się na wymioty, jak już nie raz czytałam :)
 
a mnie się zbierało poprzednim razem:D pierwszy łyk przeżyłam, a przy każdym następnym zaczynałam się krztusić, więc czekam na to jak na skazanie:D
 
Anastazja już powiedziałam mężowi że trzeba zamknąć okno :) bo mnie gardło boli.. to się bidulek zmartwił że znowu mnie chorubsko bierze i on sam przypilnuje żeby mi było dobrze hihi :)
ja też mam takie wrażenie że połowę źle pokupuję ale już tak mnie ciągnęło na zakupy że musiałam wczoraj pojechać :) w praniu wyjdzie czy dobre rzeczy kupiliśmy :) jak nie to po prostu mąż poleci i kupi odpowiednie :)
 
hej
i zastanawiam się nad butelką:) zamierzam karmić cycem, no ale wiadomo, że różnie będzie... poza tym używałyście nakładek na sutki podczas karmienia??? bo nie wiem czy też od razu nie kupić, bo mam bardzo wrażliwe cyce...i boję się, że nie dam rady karmić ze względu na ból...:( i jaka wanienke kupic..zwykla na stelazu?
to jak chcesz mleko odciągać to pewnie jakiś laktator kupisz tak? czy będziesz podawać w razie co mieszankę? jak kupisz laktator to w zestawie w Avent sa bodajże 2 butelki juz dla takich maluszków z smoczkiem 1. a to czy będzie to dobra czy zla butelka to zobaczysz później w trakcje karmienia, bo dzieci rożnie reagują na rożne butelki. ale ponac sporo dzieci toleruje te Avent.
jak masz wrażliwe piersi to kup se od razu maść w aptece na sutki do smarowania, ale najlepiej jak po skończeniu karmienia odrobina własnego mleka posmarujesz sutek. juz od samego początku to złagodzi podrażnienia. ale tak jak tu Dorota pisala jak sutki beda bolec to znaczy ze cos nie tak maly sie przyssał. wtedy delikatnie go odłącz i popraw jeszcze raz.
ja miałam te nakładki i karmiła nia jeden jedyny raz. nie przydały sie wcale.
wanienka zwykla najlepsza jak dla mnie. bez tych jakis tam siedzonek w środku, a to czy z stelażem czy bez to zależy juz gdzie będziesz kąpać i jak ustawisz wanienkę. ja tam na taboretach kąpałam :)
co do smoczków to na początek najlepiej kupić te o takim uniwersalnym kształcie nie anatomiczne.
a kocyk jakiś mniejszy.

Ja dla dzidzi kupuje jeszcze: aspirator do noska, nozyczki, 2 beciki, 2 spiworki, poduszkę klin, monitor oddechu, wiadomo do tego ręczniki, kocyki, baldachim,no i to co wymieniłaś itd
frida polecam do nosa,
ale czemu az po dwa beciki i śpiworki? po jednym wystarczy. jak śpiworek zabrudzi to an dzień do becika i na odwrót. chodź ja tych becików ogólnie nie lubię, używałam jako kołderki
zamiast poduszki klina wsadzałam pod nóżki w łóżeczku grube książki :) by było wyżej.
o właśnie wkładki laktacyjne potrzebne będą od razu i kupcie sobie zapas podpasek do domu. bo mężowie nie będą wiedzieć jakie. a ja pamiętam strasznie długo krwawiłam po porodzie. bo te wkłady po porodowe to średnio wygodne ja tam tylko szpitalu nosiłam a w domu już normalne podpaski tylko by były jak najbardziej naturalne ale ja po prostu nie umiem chodzić bez skrzydelek :)
Dorotka a czym się różnią flanelowe pieluchy od tetrowych... tzn wiem, że z innego materiału :) ale do czego potrzebne takie i takie?? :)
ja tetrę kładłam sobie na ranie do podbijania, na łóżeczko jak mały spal i jak mu sie tam ulało, ogólnie do przecierania ślinki mleczka buźki itp. i idzie tego dużo. myślę ze 20szt to takie minimum.
za to flaneli używałam jako mini prześcieradełka, w lato do przykrywania, Marcelek lubił sie wtulać w flanele. ja mam 2 sztuki.
co do pokoiku ja chcę żeby mały od poczatku był w swoim, takim typowym dziecięcym. Jakiś czas będziemy w nim spać, mamy tam wstawine łózko.
super! ja tez tak miałam z Marcelkiem. ze to my wyszlismy po roku z jego pokoju a nie ze go eksmitowaliśmy :) ale bywa różnie.
 
Witam mamusue w słoneczny dzień
U nas maluszek też narazie będzie z nami w sypialni, niewiem jak długo to raczej samo wyjdzie.. nawet gdybyśmy chcieli żeby miał swój pokoik to za bardzo nie ma jak.. starsze dzieciaki mają swoje pokoiki i nie za bardzo chcą takiego malucha u siebie:-D

Co do zakupów to ja narazie nic nie kupuje, ale listę spisałam to co kupujecie, myśle że zaczekam do grudnia bo znając moje szczęście jakbym zaczeła robić zakupy to na drugi dzień maluch będzie chciał wyjść.. wiem przewrażliowiona jestem przez ten szpital..:-(
 
Ostatnia edycja:
Witam!
Ale fajnie, ze wstawiacie listy swoich zakupow... jak tylko znajde chwilke po poludniu to stworze wlasna liste (na podstawie Waszych), bo ja sama to jestem zielona i nie wiem co kupowac, a tak to fajnie... wiec piszcie piszcie piszcie :-)
Marcia- powodzenia jutro! Bedzie dobrze! Jak to mowia- wstyd przez 10 min a dyplom na cale zycie ;-) Ja tez dzis skladalam prace w dziekanacie, obrona kolo 20 pazdziernika :-)
Fazerka- kuruj sie!
Jesli chodzi o pokoik dla Dziecka, to Mala bedzie miec lozeczku u nas w malym pokoju, gdzie spimy (mamy 2-pokojowe mieszkanie, wiec jestesmy ograniczeni), a jak podrosnie, to tam sie zrobi Malej swoj pokoik a my bedziemy spac w duzym. Chyba ze zmienimy mieszkanie na wieksze ;-)
Pozdrowionka :-)
 
reklama
Do góry