reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Dzień Dobry Wszystkim
Marciaa wrzuciłam Ci przepis na szybkie i fajne ciasto z owocami sezonowymi... Ja obecnie piekę je ze śwliwkami :)
Smacznego :-)

Zazdroszczę ruchów... Ja moje małe próbowałam osłodzić ptasim mleczkiem... ale nic... cisza... od początku nie lubi slodyczy... dobrze dla mnie:-)
 
reklama
Witajcie!

wreszcie słonecznie i ciepło... pranko się suszy na balkonie a ja wcinam kanapeczki z powidłami śliwkowymi z tegorocznych renklod (prezent od teściowej :-)) och niech żyje słodkie ! pycha!

Megi Pegi dzięki za przepis na ciasto! upiekę popołudniu ze śliwkami...

co tam dzisiaj gotujecie? małżowi gotuję botwinkę, a ja z młodym będziemy wcinać makaron z jagodami...

udanego dzionka :-)
 
Ja dzisiaj idę pierwszy raz na ćwiczenia dla ciężarnych, więc mój mąż będzie się musiał obiadowo obsłużyć sama. A do wyboru ma to co gotowałam w poprzednie dni, myślać, że mam wilczy apetyt, czyli kurczaka w sosie słodko - kwaśnym z ryżem lub piersi z kurczaka w sosie jogurtowo - serowym z kluskami...
Rybe planuje na jutro... jakoś dzisiaj naszło mnie na nią.... i do tego fura sałaty :-)
 
Hej dziewczyny mam pytanko:) wie może któraś, ma przepis na ziemniaki tylko takie w mundurkach pieczone w piekarniku.... żeby były takie pycha?
 
Hej dziewczyny mam pytanko:) wie może któraś, ma przepis na ziemniaki tylko takie w mundurkach pieczone w piekarniku.... żeby były takie pycha?

ZIEMNIAKI PIECZONE W PIEKARNIKU

Składniki:
Małe ziemniaki, vegeta, sól, ser zółty, masło

Jak przyrządzić?
Jeśli ktoś nie ma możliwości upieczenia ziemniaków w ognisku, nastomiast posiada piekarnik w domu, to zje świetny smakołyk. Ziemniaki pieczone jem przynajmniej raz w tygodniu:) Polecam, gdy niespodziewanie pojawią się wam goście... Wówczas: Trzeba zorganizować mniejsze ziemniaki. Sama jestem w stanie zjeść 5 szt. Analogiczną liczbę dokładnie wyszorujcie i osuszcie w ręczniku. Następnie ziemniaki w łupinach, pojedynczo, zawijamy w kawałki folii aluminiowej. Rada: zostawcie taki rożek aluminiowy - ziemniak ma wyglądać jak bombka choinkowa;) A po co to? A po to, że po upieczeniu można rękami wyjmować ziemniaki z piekarnika za te rożki, a potem goście mogą brać je z talerza - nie parzą w ogóle. Tak przygotowane ziemniaki wsadzamy do piekarnika, na półkę "jak suszarka" na 50-60 min do temeratury ok. 160 stopni. Po upieczeniu w zależności od gustu można posmarować masłem, posypać vegetą, solą lub położyć ser zółty. Mnie najlepiej smakują z łupinami. Smacznego!
 
ja chyba się skuszę na te ziemniaczki,ale jutro,bo dzis ma jeszcze cały gar żurku z białą kiełbaską,mniam :)
 
ja tez sie witam :-)
dzisiaj wczesniej wstalam :-)
ale mam ochote polozyc sie z powrotem bo nie mam nic do jedzenia( oczywiscie w lodowce jest zarcie ale wszystko dla mnie blee, oprocz ogorka:-))
super te wasze przepisy :-) ja mysle zeby jakis deser zrobic ale nie mam pojecia jaki:-)

ja swoje maleństwo czuje roznie ale przewaznie tak jak livastrid po srodku nad koscia lonowa i po lewej stronie obok jajnika.:-)
 
reklama
Cześć styczniówki!

Ja dzisiaj o 17.00 mam wizytę z USG, już się nie mogę doczekać czy z dzidzią wszystko ok.

Megi, a wrzuciłabyś przepis na ten sos jogurtowo-serowy do wątku kulinarnego?

Marciaa, jak tam kolorek?
 
Do góry