reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

aaaa ja w końcu zmobilizowalam Ł. i mamy łozeczko w sypialni i polki wynieślismy;-) tylko wstawić trza odpowiednio a ubiorą jak będę wracać :)) Niko jaki zaskoczony był...co się dzieje ale nie chce sie przespać tam:-D
 
reklama
Marciaa danke :) Rzadko, bo rzadko ale skoro masz do czegoś prawo to ja będę tego wymagać :-) .... ooo i widzę, że Franio jednak nie będzie spał w piwnicy :DDDD

......

Powiem Wam laski, że całą ciążę borykam się z bakteriami w moczu.... albo nieliczne, albo duże i liczne.... Non stop biorę jakieś leki i nie jest już to tylko żurawinka, ale też uro up, furagin, monural .... teraz na sam koniec lekarz wysłał mnie na posiew moczu i okazuje się, że mimo iż w czwartek w badaniu ogólnym wyszły mi duże i liczne bakterie to w posiewie znikome ilości i co się okazuje.... po prostu moje bakterie wynikają z tego, że wysikam się np o 6 rano, wiozę mocz po 8 .. stoi w temp pokojowej i stad bakterie .......... czyli leki bez sensu wrrrrrrrrrr

......



Asiuk for you:
Plan porodu
Szanowni Państwo,
wybrałam Wasz szpital na miejsce mojego porodu z przyczyn zarówno osobistych, jak i tych, że jest tu najlepiej wyposażony w sprzęt medyczny oddział porodowy i położniczy.

Chciałabym, aby zostały uszanowane moje prośby, oczywiście, jeśli nie będzie przeciwko nim wyraźnych medycznych przeciwwskazań oraz jeśli w trakcie porodu nie zmieni się moje nastawienie do tego wydarzenia.


  • oczekuję i mam nadzieję, że nic tego nie zmieni, porodu naturalnego (chyba, że nastąpiłyby wyraźne wskazania do porodu poprzez cesarskie cięcie)
  • chcę by przez cały czas był przy mnie mąż
  • chciałabym mieć możliwość ruchu, chodzenia, oraz użycia szpitalnego sprzętu takiego jak piłka, krzesło fotel, itp., oraz swobodnego korzystania z prysznica lub toalety zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie porodu oraz przyjmowania przeze mnie dowolnych pozycji, również wertykalnych

  • Chcę, aby dokonywanie oceny stanu mojego dziecka przez osłuchiwanie i oceny czynności serca było przeprowadzane co 15-30 minut. Nie chcę ciągłego monitorowania stanu dziecka za pomocą kardiotokografu, chyba że w medycznie uzasadnionych przypadkach



  • chciałabym uniknąć podawania kroplówek i leków przyspieszających poród, jeśli nie będzie ku temu wyraźnych wskazań medycznych
  • chciałabym, aby w mojej sali porodowej panował spokój i intymna atmosfera, światła aby były przygaszone
  • proszę, aby w mojej sali porodowej nie byli obecni niepotrzebni ludzie tacy jak praktykanci, studenci bez mojej zgody, wyrażam ewntualną zgodę na jednego bądź dwóch studentów, ale po wcześniejszym uzgodnieniu ze mną
  • przed podaniem oksytocyny proszę o możliwość wywołania porodu drogami naturalnymi, takimi jakstymulacja brodawek, chodzenie ...
  • jeśli chodzi o środki przeciwbólowe, to przed ich podaniem proszę mnie informować o przebiegu porodu i przewidywanym czasie jego zakończenia, co może zmienić moje nastawienie do tych środków - chciałabym być jak najbardziej świadoma swojego porodu - proszę też o wyjaśnienie mi jakie są farmakologiczne i niefarmakologiczne metody uśmierzania bólu porodowego
  • jeśli będzie konieczne cesarskie cięcie proszę o informację z jakiej ono jest przyczyny przed rozpoczęciem operacji
  • chciałabym uniknąć nacięcia krocza, chyba, że będzie to konieczne co prosiłabym, by zostało ocenione przez położną, i przed wykonaniem by mnie poinformowano o tym


  • Po porodzie:
  • Proszę umieścić dziecko na moim brzuchu zaraz po porodzie
  • chcę, by mój mąż miał możliwość przecięcia pępowiny, jednak dopiero wtedy, gdy przestanie ona pulsować
  • chcę trzymać moje dziecko po porodzie skóra przy skórze przez co najmniej 2 godziny, aby ustabilizować jego temperaturę ciała, oczywiście tylko wtedy jeśli stan mojego dziecka będzie na to pozwalał oraz gdy moje samopoczucie nie będzie budziło zastrzeżeń
  • jeśli nie będzie ku temu przeciwwskazań, proszę aby wstępna ocena stanu zdrowia mojego dziecka była dokonana na moim brzuchu
  • chciałabym spróbować urodzić łożysko naturalnie, bez podania oksytocyny
  • proszę o informowanie mnie o wszystkich podanych lekach i szczepieniach mojemu dziecku, przed ich aplikacją
  • proszę, aby moje dziecko zostało zbadane przez pediatrę lub neonatologa w mojej obecności lub obecności mojego męża



  • Karmienie
  • Proszę o kontakt z pielęgniarką laktacyjną, która pomoże mi nauczyć się prawidłowo karmić piersią
  • Jeśli nie będzie to konieczne proszę o nie podawanie mojemu dziecku wody oraz glukozy, w zamian za to proszę pomóc mi wzbudzić laktację, jeśli miałabym z tym problem
  • chcę spróbować wychowywać moje dziecko bez smoczka, więc przed ewentualnym podaniem smoczka proszę o wcześniejszą konsultację ze mną
 
Strzyga-zapomnialam Ci napisac, po tym jak pisalas, ze nie udalo Ci sie urodzic na urodziny babci- mozesz urodzic na Dzien Babci- o ile wytrzymasz:-)

Alka-niezly plan- oby wszystko przebieglo jak sobie zyczysz :)
---------
A ja ugotowalam dzis leczo- ide jesc-mniammm
 
no,to przeczytałam :) ale tak szczerze,ja jednak wolę udać się do szpitala bez planu porodu. myślę że personel doskonale wie co ma robić i co jest najlepsze dla mnie i dziecka.
 
No Alka dlatego jak ja siusiam to odrazu sie ubieram i wsiadam w auto i zawozę. Max do godziny moze mocz stać nie w lodówie mi babka powiedziala. No i dobrze, ze posiew ok. A nieliczne bakterie to ja mam zawsze i nigdy gin sie nie przyczepil do nich za to u mnie ciąglę bartwa zołta albo ciezar własciwy ciut ponizej normy ale na to też nic nie dostaje :p

co do Frania spania...to lepiej mu bedzie z nami:-D
 
moze zorganizujmy zbiorowe sprzatanie lazienek, a pozniej zbiorowo sie rozpakujemy haha :-D:-D

Alka - bardzo fajny ten plan, nie obrazisz sie jesli sobie kilka punktów skopiuje? ;-)

a ja sie wyszykowalam i ide na zakupy, odezwe sie jak wroce :)
 
Marciaa no mój gin własnie tak powiedział na ostatniej wizycie "że nic nie wskazuje na poród", ale zaraz dodał, że to jeszcze nie świadczy o tym że jednak mimo wszystko się nie zacznie-hehhe
Justyś ja po wizycie w czwartek/piątek miałam straszne skurcze całą noc, więc myslałam że pewnie gin się pomylił, albo małemu już nie podoba się zagladanie do niego:-D

Marciaa mój 5 latek jak wlazł do łóżeczka to nie mogliśmy go wygonić- tak mu się tam podobało i chciał spać.

Alka super plan- chyba też zrobię swój.
 
reklama
Do góry