reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

My już po szczepieniu Domi jakoś przeżyła, waży 5300 i mierzy 64,5 cm:) Co do picia to mi lekarka powiedziała żebym spróbowała podawać łyżeczką wode czy herbatke czy teraz już soczek jabłkowy i dopiero jak pozna smaki i polubi to próbować z butelki. Co do soczków to my będziemy próbować z niekapka nauczyc.
 
reklama
claudia - myśle że się opłaca. a różowym się nie przejmuj. ja to czasem ubiorę małą na różowo poobwieszam kokardkami że wygląda jak wielki słodki cukierek - a ludzie i tak pytają czy chłopiec, czy dziewczynka
Malutka - moja koleżanka karmiła dziecko tylko łyżeczką, nawet swoje mleko podawała z łyżeczki.
Maryśka też nie uważa butelki, chyba że jest bardzo głodna to mleko łyknie, ale wody czy soczku to nie.
 
Malutka spróbowałam łyżeczką podać Miśkowi herbatki - wypił:-)))
Teraz niestety pojawił się mały problem, Misiek dostał gorączki, ma 38 stopni. Podałam mu czopek panadolu dla dzieci, teraz śpi. Martwię się o poziom glukozy, a mogę ją zmierzyć na czczo, więc muszę troszkę poczekać. Mój M twierdzi, że to na pewno ząbki, bo przez ostatnie dni na maksa trze dziąsełka, ślini się itd. Mam nadzieję, że tak jest i że to nie znowu jakieś choróbsko...
 
gdynianka- to super, powodzenia w dalszych próbach
claudia- ja bym na Twoim miejscu kupiła, bardzo fajne

mojej Małej bardzo smakował soczek jabłkowy, oczywiście podany łyżeczką:)))
moja Domi właśnie za wszelką cenę próbuje obrócić sie do tv, jaka mobilizacja:)
 
Witam

Catelin ja miałam szczepienie w środę i Miki przybrał przez 6 tyg 1100g. 6 tyg temu ważył 6280 a teraz 7380.
Ale nie martw się może faktycznie taka uroda Twojej córci.
Jak czytałam gdzieś w mądrej prasie to było napisane że maleństwo do 6 miesiąca powinno podwoić swoją wagę urodzeniową a do roku potroić. I tak samo mówiła mi pani doktor jeszcze jak byliśmy w szpitalu po porodzie. Także widzę że Blondi też wie o tym podwojeniu wagi tylko miesiąc nam się różni;-)

Kate u nas kąpiel też jest tak między 19.30 a 20.30 później jedzonko, odkładam go do łóżeczka, jeszcze trochę się porozgląda, nakryje pieluszką i zasypia zazwyczaj po 10-20 minutach

Gdynianka ładnie Twój synuś przybiera na wadze
 
noż kurrrrr

mój oczywiście się nie zgadza na tą zabawkę
uważa że mały i tak kopie nóżkami to po co mu coś takiego

co za gość , zła jestem
mogłam kupić i się go nie pytać

a jak za grzechotkę dałam 29 zł to nic nie mówił , szlag
 
dzień dobry

mój mąż dzis szybko skończył pracę i już o 10.00 był w domu. pojechaliśmy na działke bo pogoda fajna a mała na świeżym powietrzu pobyła sobie. Niby nic nie robiłam a czuję się padnięta.

Gdynianka - ja też mam ten sam problem co Ty, moja Zośka nie toleruje nic gumowego w buzi, żadnych smoczków, butli. Narazie karmię ją piersią ale boję się ze w każdej chwili mleko może się skończyc i nie wiem co wtedy będzie. Poczekam jeszcze miesiąc i spróbuję z niekapka

Kate1980 - ja już dawno zapomniałam o pokrowcu na wózek, body z długim też już jakiś czas temu odłożyłam - nawet nie miałam ich zadużo. Teraz jak jest ciepło to body z krótkim rękawniem, na to bluzeczka z długim (jak jest bardzo ciepło to cieńsza a jak chłodniej to grubsza) - na nogi rajstopki i spódnica albo skarpetki i spodnie. Czasami na to kocyk albo pieluszka.

Claudia - mi też ta zabawka bardzo się podoba, jak uważasz ze jest Ci - Michasiowi potrzebna to ją zamów i nie słuchaj męźą, ja tak zawsze robię :-) stawiam swojego przed faktem dokonanym bo jak miałabym się na niego oglądać to Zońka nic by nie miała a ja przy okazji też:-)
co do kąpieli to ostatnio po 20.00 (teraz mąż właśnie ją szykuje) a przed 21 przeważnie mała już smacznie śpi

uciekam bo pomóc mu trzeba:-) i sterta do prasowania czeka... jak poprasuję wszystko dziś to jutro będę miała spokój więc muszę się jakoś zmobilizować
 
Ostatnia edycja:
reklama
przemyślałam to
wole odczekać i kupić coś bardziej interaktywnego

chociaż wiadomo 40 zł to nie jest bardzo dużo
ale może kiedyś za np 70 zł znajdę coś co mi się bardziej spodoba

zrobiłam błąd, bo miałam najpierw kupić a potem mu oznajmić
a teraz już go zapytałam i jest "po ptakach"
 
Do góry