reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
ja wrocilam od endokrynolog diagnoza:
1. efekt jojo po rocznym odchudzaniu;
2. hipoglikemia ciążowa- musze jesc co 2h bo bede mdlec;
3. minimalnie zwiekszona dawka euthyroxu, ale tarczyca w normie..

bylam u mamy chwile przed wizyta i maly tak mnie kopnal ze tak jak stalam tak usiadlam i nagle temperatura wzrosla nie wiem ile;) bo zrobilam sie purpurowa na twarzy i spocona;) czułam nóżke normalnie w "małej" i powiedzialm mamie ze ma mi cos dac bo musze ją popchnąć od srodka;) podczas jazdy autem tez dostalam boksa- dzięki Bogu nikt nie jechal przede mną bo odruch bezwarunkowy to bylo dodanie gazu.. rany..

pozdrawiam nowe mamusie i gratuluje kolejnych chłopaczków i córeczek..
 
co do glukozy to mi gin poradził rozrobić ją sobie w domu w szklance wody (miałam 50 obciażenie) przelać do szklanej butelki np po kubusiu i dodać sok wyciśnięty z cytryny wtedy nie czuć tak tego słodkiego i rzeczywiście nie było takie straszne, bo w laboratorium wiadomo że Ci pielęgniarka nie doda soku z cytryny tylko rozpuści w pół kubka wody a wtedy to jest jakas masakra do picia;/
a na zgage polecam Rennie można brać całą ciąże i jest nawet całkiem skuteczny
 
Kobietki mam nadzieję, że mi wybaczycie że tak rzadko zaglądam ale kurcze śpię po 12-13godzin i potem mi dnia na wszystko brakuję, próbowałam wstawać wcześniej ale wtedy i tak muszę się po południu kłaść bo aż mnie mdli ze zmęczenia i głowa mi pęka:(
Ale z maluszkiem wszystko w porządku, wczoraj mieliśmy usg, jest zdrowy, wszystko pięknie rośnie, narządy idealne i na swoim miejscu. No i nasze przeczucia okazały się jak najbardziej sprawdzone bo w brzucholu na 100% mam chłopca, nawet jak byłam wstanie dostrzec dowód:D
teraz pobawię się z suwaczkiem tylko:D
 
Kobietki mam nadzieję, że mi wybaczycie że tak rzadko zaglądam ale kurcze śpię po 12-13godzin i potem mi dnia na wszystko brakuję, próbowałam wstawać wcześniej ale wtedy i tak muszę się po południu kłaść bo aż mnie mdli ze zmęczenia i głowa mi pęka:(
Ale z maluszkiem wszystko w porządku, wczoraj mieliśmy usg, jest zdrowy, wszystko pięknie rośnie, narządy idealne i na swoim miejscu. No i nasze przeczucia okazały się jak najbardziej sprawdzone bo w brzucholu na 100% mam chłopca, nawet jak byłam wstanie dostrzec dowód:D
teraz pobawię się z suwaczkiem tylko:D


Gratulujemy synka :-)
kolejny chłopak :-D
 
Hej, ale ja się dzis fatalnie czuję...Stałam chwile z teściem i nagle, tak mi sie zrobiło słabo i kurcze o mało co nie zemdlałam...musiałam usiąść, pierwszy raz mnie cos takiego dopadło:( Masakra...

Klaudoos- ten Twój syneczek, to nieźle Ci daje popalić...Żywe dziecko:) Mnie mała kopie, ale nie tak mocno, raz mnie skopała po pęcherzu, to faktycznie mnie bolało. Ale jak mocniej kopnie, to nic przyjemnego...

Mnie pewnie lekarz da skierowanie na obciążenie w przyszłym tyg. Mam nadzieję, że jakoś przeżyje.
 
Tak, jak obiecałam - jestem. Ale przyznaję się bez bicia, że nie jestem w stanie nadrobić zaległości (nie było mnie od początku września). Właśnie wróciułam od lekarza po kontroli po chorobie.
No i niestety nie jest dobrze - macica od kaszlu jest obniżona i się stawia, więc jutro muszę położyć się na parę dni do szpitala.
 
reklama
Witam mamuski jezeli moge doradzic to lepiej po glukozie poczekac w poczekalni naprawde mi bylo bardzo slabo ledwo maz doprowadzil mnie do samochodu,mnie w tej ciazy ominie to badanie bo tutaj raczej nie ma zadnych badan mialam tylko jedno na poczatku ciazy i to badanie rutynowe tutaj na zespol dawna poza tym robia tylko 2 razy usg przez cala ciaze o wizycie lkarskiej mozna tu pomarzyc raz na dwa miesiace przychodzi polozna do domu i sprawdza tetno dziecka czyli opieka do niczego zreszta ciaze uwazaja dopiero od 25 tygodnia nie daja nic na podtrzymanie ciazy.Co do skurczy to jezeli nie sa one bolesne i regolarne moga wystepowac ale lepiej na zimno dmuchac i udac sie do lekarza ,ja mialam skurcze przy szostej ciazy niby wszystko bylo w porzadku a synek urodzil sie w 29/30 tydzien natomiast w nastepnej mialam rozwarcie juz w 16 tygodniu lekarz nie dawal szansy nawet do 28 tygodnia ze donosze a udalo sie i malenki Piotrus urodzil sie w 36 tyg.Oki kobietki zbieram sie z dziecmi na basenik poplywac sobie udanego popoludnia:)
 
Do góry