reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Hej dziewczynki
to dopiero południe, a ja już mam dość.

Zaprowadziłam synia do przedszkola i udałam się w trasę po mieście. Załatwiłam kilka pomniejszych spraw jak np. zakupy, poczta itp., zajrzałam do swojego osobistego banku z pytaniem o kredyt na mieszkanie (niestety odpowiedź odmowna mam się dowiadywać w listopadzie :crazy:) no i zapisałam się w dwóch agencjach nieruchomości. Coś tam może dla mnie znajdą ale na oglądanie umówiłam się dopiero w przyszłym tygodniu. Niech mój mąż zjedzie do domu to powłóczy się się ze mną po tych mieszkaniach bo ja lekko mam już dosyć. W tym tygodniu załatwiłam remont auta, latam za mieszkaniem, kredytem, trochę chyba za dużo tych spraw na jedną głowę ciężarówki. Niech się facet poudziela.

U nas dziś zimnica potworna, tak przemarzłam, że siedzę opatulona w koc i piję już drugi kubek gorącej herbaty. :no:

no dokladnie tez tak czytam ale nie wypowiadam sie, wprawdzie mąż bankowiec sie tym zajmuje, ale poniekąd juz troche wiem co i jak.. dlatego Ty jako ekspert, wytlumacz dziewuszkom o co kaman, musimy sobie wzajemnie pomagac!!
sic popieram to co napisałam klaudoos. Jeżeli tylko możesz udzielić jakieś konkretnej rady to bardzo o nią prosimy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
fogia pewnie niech Twoj mezczyzna Ci pomaga, takie bieganie i zalatwianie strasznie meczace jest!

martusia29 moj gin liczyl mi termin od ostatniej miesiaczki, ale taka stara , tradycyjna metoda tzn.: pierwszy dzien ostatniej miesiaczki /u mnie 14 kwietnia/ + 7 dni - 3 miesiace, czyli 14 + 7 = 21 - 3 miechy to wychodzi 21 stycznia

Natomiast z takiego koleczka , to termin mi wychodzi na 19 tycznia. I tez niby jest liczony od ostatniej miesiaczki ;)

Z usg , z 12 tygodnia termin mi sie zgadza z tym ustalonym przez lekarza.Takze ja licze normalnie 21 /ewentualnie 19 stycznia.
Na dalsze usg nie ma co patrzec, bo maluszki rosna w roznym tempie.

Mam nadzieje, ze nie zagmatwalam :-D
 
Madlen-no nie zagmatwałaś, mi tą metodą co Tobie liczył i mu wyszło na 7.01,chociaż ja liczyłam tą samą i mi wyszedł 6 bo 1 dzień ostatniej miesiaczki to ja miałam 30 marzec.he he pewnie zapomnial ze po drodze jeszcze jest 31.he he
 
Ostatnia edycja:
1.sukienki odcinane pod biustem nie zawsze są dobrym pomysłem
szczególnie kiedy ma się już dość spory brzuś
ja kupiłam taką panterkę na wesele kuzynki
i jak kupowałam miałam mniejszy brzuch i było extra!
na weselu miałam już spory i ...............wypchnął kieckę i wyglądałam jak wielki słoń z chudymi nogami i ramionami!
jeśli jesteś szczupła polecam raczej coś a'la dopasowanego
nie obcisłego ale dopasowanego i bankowo krótka!!! taka przed kolano!!!

2.mi gin poprzednio liczył termin na 21 marca urodziłam 26 marca
i wg moich i koleżanki obliczeń 26 marca to był idealny termin (wg owulacji)
weźcie pod uwagę że wszelkie kółeczka czy liczenia od miesiączki liczą iż Wasz cykl trwa standardowe 28 dni!!!!!
mój trwa 32 dni!!!
jeśli ten cykl w którym zaszłyście w ciąże "trwał inaczej niż 28 dni" to kółeczko czy miesiączka są do d............
 
hej dziewczynki mam do was pytanko jaki fason najlepiej kupic sukienki potrzebuje na slub gdzie jestem swiadkowa?? i gdzie najlepiej kupic bo jezeli chodzi o ciazowe ciuchy to jestem zielona;/

ja byłam świadkową we wrześniu i kupowałam satynową ciążową sukienkę w kolorze ecru w "preggi". u mnie się sprawdziła.
jak mi się uda to wkleję jakieś zdjątko z wesela:-)
 
u mnie jak w szwajcarskim zegarku...co 28 dni.....i przez te lata co mam spóźniła mi się tylko 3 razy:)

ma któraś pomysł na jakąś surówę?? bo ja nie mam a wczoraj jadłam z marchwi i jabłka ze smietaną i cukrem i nie chcę dziś robić tego samego :(
 
Ostatnia edycja:
gabriellao0 wiadomo, ze malo ktora kobieta rodzi w dokladnie wyznaczonym terminie;-) , chodzi tylko o to , ze lekarz musi miec jakis punkt odniesienia, a porod moze byc 2 tyg wczesniej lub 2 tyg pozniej /teoretycznie/.
Ja z synkeim mialam termin wyznaczony na 27 sierpnia, patrzac na owulacje, kiedy moglo dojsc do zaplodnienia wychodzilo ze powinnam urodzic do 28 sierpnia, a urodzilam 31 :-)
Dziecko przyjdzie na swiat jak bedzie gotowe, oby nie wczesniej, czego nam wszystkim zycze! :-)
 
klaudoos - w sumie to racja :-) a najśmieszniejsze jest to, że lekarz od ostatniej miesiączki wyliczył mi "ten" tydzień, usg idealnie zgadza się z wyliczeniem lekarza, a suwaczek specjalnie pod to ustawiłam (musiałam cofnąć o 3 dni wczesniej od daty wyznaczonego porodu), żeby zgodziło się w wyliczeniem lekarza i usg, a Ty masz termin na 1ego ?? Bo ja na 2ego:-)
Kochana mi lekarz dal termin na 1.01 (ale cos mowil ze to lepiej dla mnie jesli chodzi o l4), jak chodzialm do druhgiego jednoczesnie tamten wyliczyl 31.12;) wg usg 30.12 a wg OM 29.12.. ja mam suwaczek ustawiony wg miesiaczki bo zglupialam jak wpisywalam w rozne suwaczki date OM to wyskakiwaly rozne daty porodu lub odwrotnie jak wpisywalam date porodu to rozne tygodnie.. zatem mam suwaczek dokladnie co do dnia cyklu;)
 
reklama
gabriellao0 - ja miałam cykl 28 dni więc mi to odpowiada, dodam, że wyliczenia z kółeczka zgadzają się co do dnia z usg więc w moim przypadku jest ok, i jezeli od poczatku ciązy co 3 tygodnie na wizycie zawsze wszystko się pokrywa to ufam, że wyliczenia lekarza sie zgadzają:-)

Zamówiłam rogala, jak myslicie kiedy bedę go miec w domciu?? Jutro czy juz w poniedziałek? Sorki, że tak naiwnie pytam, ale pierwszy raz zamawiam osobiscie zawsze przez kogos więc tez nie wiem dokladnie kiedy ktos zamawiał :-)

martusia29 - to tak jak ja co 28 dni, więc jak w kietniu spóznił mi się okres jeden dzien wiedziałam, ze jestem w ciąży :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry