reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Hej, ja o tej porze to już dawno nie śpię - dzieci do szkoły odprawione, śniadanie zjadłam teraz mam czas na książkę. Wczoraj miałam ciężkie tematy - rozmawiałam z dziećmi na temat gwałtu, pedofilii i tp zboczeń. Uf... ciężko było, ale myślę że z dziećmi trzeba o tym rozmawiać.
 
reklama
Czesc dziewczyny!
i ja juz siedze przy biureczku w pracy.Sniadanie zjadlam, herbatke wypilam i zaraz trzeba zajrzec w papiery.. Dzisiaj mam jakies dobre nastawienie- w sumie piatek ;)
Za oknem troche chlodno ale slonecznie.
Damqelle a w jakim wieku masz dzieci?takie rozmowy napewno nie sa proste, ale dobrze ze sie tego tematu podjelas. Pewnie jeszcze nie raz bedziesz musiala do tego wracac ale juz podstawy masz zrobione.

A juz zobaczylam na suwaczku- ze dzieciaczki masz 6 i 8 letnie ;)
 
Hej dziewczynki
u mnie dziś piękny, słoneczny dzień, aż żyć się chce. :-D
Filipciuch odstawiony do przedszkola, a ja postanowiłam urządzić sobie dzień lenia. :zawstydzona/y:Miałam iść do miasta pozałatwiać "ważne" sprawy ale strzelam olewkę. Kończę zaraz śniadanko i pakuję się z powrotem do łóżka. Poczytam książkę i skorzystam, że nikt mi nad głową nie jęczy. ;-)

Jakie macie zdanie o kołdrach puchowych?? czy waszym zdaniem one uczulaja i jakie sa ich zalety i wady?
pytam poniewaz z mezem kupilismy sobie taka ale nie jetsem pewna czy to byl dobry wybor....i teraz siedze i sie tym zadreczam:-(
a ktoś z Was ma alergię? Bo jak nie to chyba nie ma czym się przejmować. Ja puchowych nienawidzę i u mnie w domu nie ma ani jednej poduszki czy kołdry tego typu, tylko że ja dostaję przy kontakcie z pierzem potwornego kataru. I nie ważne czy na niej śpię czy też tylko leży gdzieś obok. :-(Dlatego też zawsze jak jedziemy na wczasy to muszę zabierać ze sobą pościel, a przynajmniej poduszki.:dry:

No to my fogia zrobimy coś takiego dla naszych maluszków Romantyczna Galeria Agnieszki Babulewicz: Brak zrozumienia i pajacyki
Agnieszka jest moją mistrzynią i najbardziej lubię jej bloga :) Jakbyś potrzebowała jakieś chusteczki to bij do mnie, coś się znajdzie :)
No to dziewczyny - startujemy do albumów :)Potem się będziemy chwalić. A ja będę oceniać :)
:szok::szok::szok::szok: ależ ma kobieta pomysły i talent. Szczena mi opadła. Ja też bym chciała robić takie cuda. :-):-):-) Jak na razie to jestem raczkująca w tym temacie. :dry:
Widziałaś tą stronkę: Galeria Rcznie robione i zdobione przedmioty, niepowtarzalne prezenty na kad okazj
A wiesz co jest moim ogromnym marzeniem - nauczyć się wykonywania ikon. Uwielbiam ikony, tylko że to wyższa szkoła jazdy. :sorry2:
A co do tatuaży to właśnie planowałam niewielki wzór w miejscu które można zakryć (przecież dyrka by mnie zjadła jakby się dowiedziała).

Fogia - cieszę się, że wszystko ok z Toba i malenstwem:-) chociaz jak piszesz to wcale to nie takie maleństwo :-) a wolałabys cesarkę czy naturalny poród?
dzięki Blondi.
A co do porodu to ja sama nie wiem jaki bym wolała. Z pewnością cesarka jest dla mnie bezpieczniejsza, zw. na astmę no i na poprzednie cc(nie wiadomo jak by się zachowało poprzednie cięcie). Tylko, że z drugiej strony cc jest w moim wypadku równoznaczne z całkowitą narkozą, a co za tym idzie brakiem możliwości zobaczenia swojego maleństwa tuż po porodzie. Ja bardzo żałuję, że Filipka po raz pierwszy zobaczyłam dopiero po ok. 2 godzinach po narodzeniu, uważam że oboje dużo przez to straciliśmy. Niby mam zdjęcie z jego pierwszych minut ale to przecież nie to samo. Tak więc sama rozumiesz, trudno jest mi określić jaki poród bym wolała. Rozum mówi jedno, serce drugie.
 
Gosiula - my poruszamy wiele ciężkich tematów z dziećmi. Począwszy od tego że mam adoptowanego syna i od początku rozmawialiśmy o tym otwarcie - to takie rozmowy przynoszą dużo korzyści. Nie darowałabym sobie gdyby moim dzieciom stała się jakaś krzywda. Wiem że wielu złym rzeczom nie można zapobiec, ale gdy będą wiedziały że z obcą osobą nie wolno odchodzić, że nie wolno dać się dotykać nawet "wujkowi", nie przyjmować słodyczy bo mogą w nich być narkotyki, co zrobić w wypadku pożaru, czyjejś krzywdy, ataku psa - to może uchronić przed wieloma złymi rzeczami nasze dzieci. Na tym mi zależy.
Fogia - to my naprawdę jesteśmy bratnie dusze ;) Ja się pare lat temu zajmowałam ikonistyką. Tylko taką malowaną na desce. dzisiaj w kuchni zostały tylko 4 moje "dzieła" i jakoś tak wszystkie przedstawiają Matkę Boską Hodegetrię, czyli z dzieciątkiem na ręku ( jakieś mam zboczenie na te matki z dzieciątkiem) i ciągle mam w planie do tego wrócić, tylko że ja chciałabym robić wszystko i to na raz - a tak się nie da. W każdym bądź razie zachłannie patrzę na starą deskę do krojenia :)
A jak się robi ikony metodą decoupage ładnie jest opisane w książce "Decoupage. Wszystkie techniki" - Marisa Lupato - Sklep internetowy KDC.pl - Aktualna cena: 24.90 zł (cena rynkowa: 39.90 zł). Tania i szybka wysyłka: Warszawa, Opole, Poznań, Lublin... którą bardzo polecam - są tam rózne techniki i świetne zdjęcia
 
Witajcie:-)
ja dziś w końcu popspalam troszke dłużej i czuje sie jak nowo narodzona:-)

damqelle takie rozmowy sa bardzo trudne ale nie moga byc tabu i trzeba o tym rozmawiac. I bardzo dobrze ze zaczely rozmawiac a tym z Toba a nie za kilka lat z rówiesnikami. W ten własnie sposób nawiazuje sie kontakt z dziecmi. Wiedza ze z mama moga pogadac i o smiesznych rzeczach ale tez i o powaznych.

fogia nie mamy alergii i po pierwszej nocy moge powiedziec ze jednak fajnie sie spi jak na puchu:D naprawdę super jednak nie załuje. A co do rozterek dotyczacych porodu moge sobie wyobrazic Twoje rozterki. Tutaj jednak chyba trzeba zostawic sparwe "naturze" i zobaczyc co ginek powie zeby dla twojego zdrowia było przede wszytskim jak najlepeij. jak zaleci cc to chyba trzeba bedzie go posłuchac bo w końcu zna sie na tym...a dzidzie bedziesz widziec przez całe swoje zycie a wieź miedzy wami juz jest wytworzona wiec na pewno nie zaniknie.
 
Witam z rańca:)
Ja dziś już trochę lepiej się czuję:) mam zatkane uszy i bardzo męczy mnie kaszel. Mam dziś w planach ogarnąć chociaż trochę mieszkanie, bo mega brudno a mężuś zapracowany więc nie chcę go jeszcze wykorzystywać:)

Co do scrabookingu to myślę, że warto się tym zaiteresować. Myślałam żeby zrobić dla dzidzi taki album ciąża + 1 rok życia:) a na roczek można zrobić prezenty dla dziadków w postaci takiego albumiku:)

aniwar prześlij fotki tych swoich albumików. Interesuje mnie przede wszystkim ten ślubny, bo chcę go zrobić jako pierwszy (od maja zeszłego roku walczę z tym).

fogia wrzuć jakieś swoje dzieła na forum ja też się bawiłam w decupage ale teraz chcę zrobić te albumiki.


Swoją drogą chciałabym zaproponować nowy wątek: nasze robótki ręczne :) Co wy na to? Myśl, że ten temat mógłby zainspirować dziewczyny do wykonywania fajnych rzeczy. Co wy na to?
 
Witam!!
Wczoraj wieczorkiem wróciliśmy z wycieczki, polecam wszystkim Termy w Bukowinie Tatrzańskiej - super relaks:-)
Udało nam się też wczoraj rano wjechać na Kasprowy Wierch - byliśmy tam tuż po 9.00 i nie było kolejki, a jak wróciliśmy ok 11.00 to już tyle ludzi było, że chyba ze 3 godz. czekali... Nie mogę się już doczekać, kiedy całą rodzinką będziemy mogli wybrać się na normalną wędrówkę po górach, ale póki co dobrze są takie koleje liniowe:-D

Mam trochę zaległości więc teraz idę czytać, co tam u Was:-)
 
Dziewczyny a ja położyłam sie na chwilę i dopiero wstałam :)

Damquelle ty to jesteś Wielka kobieta :) Tzn. Chodzi mi o to, że taka z pasją i odwagą :) Podziw z mojej strony :)

Zabieram się za sprzątanie bo chcę jeszcze sałatkę z tuńczyka zrobić dzisiaj :)
 
reklama
Modlicha alez Ci dobrze ze udal Ci sie taki wyjazd ;) uwielbiam Bialke Tatrzanska i jej okolice ;) moze jeszcze pod koniec pazdziernika uda nam sie wyskoczyc tam na cztery dni.. o ile samopoczucie i forma pozwoli ;)
Damquelle tez sie zachwycam Twoja pasja :) ja mam chyba dwie lewe rece do takich rzeczy.. brak mi pomyslow i kreatywnosci ;) ale ogladac uwielbiam!
 
Do góry